На Новий рік львів’ян та гостей міста запрошують до храмів

  • 31.12.2014, 16:15
  • 1008
  • Анна Грапенюк
Напередодні Нового року 31 грудня 2014 року та вже 1 січня 2015 року у храмах Львова відбудуться Літургії та подячні молебні. Духовенство і миряни складатимуть подяку за прожитий рік та проситимуть благословення й миру на рік наступний.

Зокрема, сьогодні, 31 грудня, о 21.00 год. подячна літургія відбудеться у Гарнiзонному храмi святих верховних апостолiв Петра i Павла (вул. Театральна, 11).

У храмі Покрови Пресвятої Богородицi УГКЦ (вул. Личакiвська, 175) передноворічне богослужіння розпочнеться о 22.00 год.

У храмi Рiздва Пресвятої Богородицi УГКЦ (проспект Червоної Калини, 70) Божественна Літургія напередодні Новорічної ночі запланована на 21.30 год.

Цей рiк був важкий для нас, однак є така мудрiсть: «Бог значно швидше простягне допомогу до рук, якi в молитвi, нiж у руки, якi пiдпирають голову». Тому нам слiд усiм зiбратись, щоби подякувати Господу за все, що робить для нас, та звернутись до нього з молитвою-проханням про спокiй та мир для нас усіх.

о. Орест Фредина, настоятель церкви

Родинна молитва у Новорічну Ніч відбудеться у Покровському храмі УАПЦ (вул Щирецька, 36). Літургія розпочнеться сьогодні, 31 грудня, о 22.30 год., а Новорічний молебень – кілька хвилин після півночі.

Під час молитви проситимемо одним серцем і єдиними устами у Господа Бога благословення провести цей рік і багато років після цього в мирі та злагоді.

зазначають у парафії

Молебень перед початком Нового року відбудеться 31 грудня о 17.30 год. і у Свято-Георгіївському кафедральному храмі УПЦ (вул. Короленка, 3).

У перший день 2015 року о 10.00 год. Божественна лiтургiя за щасливий Новий рiк відбудеться в Архикатедральному соборi св. Юра УГКЦ (пл. св. Юра, 5).

Також 1 січня після Літургії близько 10.00 год. буде звершено Новорічний молебень у Свято-Покровському кафедральному Соборі УПЦ КП (вул. Грушевського, 2). Відправу молебню очолить проректор ЛПБА протоієрей Михайло Сивак.

У Княжому храмі святителя Миколая Чудотворця УПЦ КП (вул. Б. Хмельницького, 28а) 1 січня 2015 року о 8.00 год. відбудеться Божественна Літургія, а після завершення (близько 9.00 год.) передбачений подячний новорічний молебень. Відправу звершать соборно всі священики храму на чолі з настоятелем протоієреєм Володимиром Хрептаком і благочинним Львівського благочиння протоієреєм Ярославом Дудою.

А у Вознесенському храмі УПЦ КП м. Львова (на розі вулиць Любінської та Виговського) 1 січня о 8.00 год. відбудеться Божественна Літургія з додаванням особливих прохань з нагоди початку нового року. Новорічний молебень запланований на неділю, 4 січня.

Загалом у львівських храмах УПЦ КП звершення особливих Новорічних богослужінь, зокрема молебнів, залежить від парафіяльної традиції: в одних храмах такі молебні відбуваються на початку суспільного нового року, 1 січня, в інших - на початку нового року згідно календаря Церкви Східної традиції, за так званим старим стилем, - 14 січня, у день пам'яті святителя Василія Великого. Єдиного правила тут нема. Зрештою, головне - подякувати Богові за ще один прожитий рік. Тому, звісно, важливо, щоби християни брали участь у таких новорічних богослужіннях.

Лука Карпюк, прес-секретар Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП

Тож у П’ятницькому храмі (вул. Богдана Хмельницького, 77) новорічний молебень відбудеться 14 січня ввечері, о 17.00 год., а в Академічному храмі ЛПБА (вул. Лисенка, 43) - вранці 14 січня після завершення святкової Літургії.

Деталі: Духовна велич Львова velychlviv.com