«Духовність нашого життя складається з невеликих, але впевнених кроків», - учасники дискусії «Гідність – Служіння – Солідарність: на шляху оновлення країни»

В рамках Х Екуменічного тижня у Львові 4 жовтня відбулася відкрита дискусія «Гідність – Служіння – Солідарність: на шляху оновлення країни». Серед спікерів були проф. д-р Алоіс Бух – професор морального богослов’я, Владика Йосиф Мілян – керівник пасторально-міграційного відділу, Володимир Турчиновський – директор міжнародного інституту етики та проблем сучасності та Ярослав Руцишин – підприємець і громадський діяч. А модерував захід головний редактор журналу «Патріархат» – Анатолій Бабинський.

Проф. д-р Алоіс Бух сконцентрував свою увагу на сім’ї. Саме це, на його думку, осередок і школа гідності, служіння і солідарності.  Однак він також зазначив, що велику роль у родині відіграє церква. Він навів статистичні данні, згідно з якими 95 тисяч дітей піддаються психологічному впливу розлучень. Алоіс визначив поняття гідність як базову цінність у всіх між людських стосунках.  Наприкінці доповіді він визначив екуменічний тиждень як концентрацію теоретичних ідей, які згодом неодмінно перетворяться на практичні дії.

Владика Йосиф Мілян будував свою доповідь навколо дітей і молоді. Він зазначив, що зараз перед молоддю постає важкий вибір, адже життя, сповнене цінностями,  прирівнюється у більшості до пожертви. Також йшлося про кар’єру та добробут як найвищі життєві цінності та невтішні результати виховання дітей у такій атмосфері.

Наступним почав дискутувати Володимир Турчиновський. Він нагадав про Революцію Гідності та поставив декілька риторичних запитань, чим неабияк змусив замислитись над тим, чи готові ми бути гідними саме зараз, у такий важливий післяреволюційний період. Зазначив також, що зараз ми живемо у час гібридної політики, гібридної війни та гібридних почуттів. Такий світ він назвав «Після правди», і дав дві поради – виховувати вільних людей та виготовляти добрі новини. Саме це, на його думку, є шляхом до визволення.

Наприкінці семінару Ярослав Руцишин розповідав про бізнес та важливість довіри і гідності у ньому.  Після виступів доповідачів дискусія набула відкритої форми, та до обговорення долучились слухачі. Відтак, говорили на теми реабілітації військових, повернення талановитих дітей в Україну з-закордону та важливість сплати податків.