Постуляційний центр монастирів студитів запрошує на Міжнародну наукову конференцію

Впродовж 17-19 листопада у виставковому залі Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького відбудеться міжнародна конференція «Засновники і монахи Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ (1927-1947 рр.)». Організатори – Постуляційний центр монастирів студійського уставу, Свято-Іванівська Лавра Студійського Уставу УГКЦ, Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького.

«Метою конференції є привідкрити науковому світові і жителям Львова тих, які засновували Свято-Іванівську Лавру та жили у ній. Перший день буде цілковито присвячений постаті блаженного Климентія. На підставі архівних матеріалів, які будуть запрезентовані вперше, дослідники представлять незнані сторінки його життя, зокрема період перед вступом до монастиря, причини вибору монашого покликання та вплив на це виховання у сім’ї, а також період перебування у тюрмі у Володимирі над Клязьмою. Буде також представлено результати пошуків молей блаженного Климентія, місце поховання яких є до сих пір не знайдене. Другий день конференції буде, в більшості, присвячений обставинам заснування Свято-Іванівської Лаври, особливостям її розвитку та структури, а також будуть представлені дослідження, які показують, яким чином і чому на території чернечої обителі виник Музей просто неба. Завершальним акордом другого дня стане доповідь екс-директора Музею Борислава Рибака, який представить історію його становлення та розвитку у радянський період. Третій день конференції матиме свої особливості. Цього дня після Літургії у Монастирській каплиці з фресками, яка знаходиться на другому поверсі теперішнього адмінкорпусу Музею, буде відкрито виставку у банерах під назвою «Історія Свято-Іванівської Лаври». Опісля буде продовжена робота конференції. Цього дня дослідники зупиняться на постатях монахів, які творили цю унікальну чернечу обитель, представлять діяльність Іконописної школи, а зокрема деяких її чільних представників. Особливим акцентом буде доповідь про одного з настоятелів Лаври єрм. Януарія Федюка, який перед вступом до монастиря був січовим стрільцем, ревно служив Богу у монастирі і загинув мученичою смертю. Завершиться конференція прийняттям Резолюції.  Вхід  на захід вільний», - розповів організатор єрм. Юстин Бойко.

Учасники Міжнародної наукової конференції:

– Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівський;

– Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський;

– єрм. д-р Юстин Бойко, керівник Постуляційного центру монастирів Студійського Уставу УГКЦ;

– єрм. д-р. Никанор Єзерський, настоятель Свято-Іванівської Лаври студійського Уставу УГКЦ;

– п. д-р. Іван Матковський, Ольштинський університет, Польща;

– о. д-р. Олег Гірник, Український Католицький Університет;

– с. магістра  Олена Манькут, СНДМ;

– єрм. Ілля Мамчак, ігумен Святоуспенської Унівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ;

– п. Роман Назаровець директор Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького;

– п. магістр Руслана Бобряк, Музей історії релігії, Львів  та інші.

Довідка

Свято-Іванівська лавра Студійського уставу УГКЦ – один із п’яти офіційно заснованих монастирів зі статусом Лаври в Україні, осередок східного чернечого життя монахів студитів у м. Львові, унікальний монастирський комплекс, що став домівкою для чисельних хлопців-сиріт, притулком переслідуваних у час війни, а також потужною кузнею іконописців та поклав початок єдиного у Львові Музею народної архітектури і побуту просто неба з народною назвою «Шевченківський гай».

Перша наукова конференція  була проведена 30-31 жовтня 2015 р.  на тему: «Музей народної архітектури та побуту – спадщина митрополита Андрея Шептицького».

Контактна особа – Христина Кутнів, 067 607 56 84,  khrystynakutnivumh@gmail.com