Відбудеться акція «Не я б’ю, верба б’є. Від нині за тиждень - Великдень!»

  • 12.04.2011, 09:46
  • 1014
Львів готується до Великодня. Щорічно соціальні працівники та волонтери Личаківського відділу соціальної роботи Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять акцію "Не я б’ю,  верба б’є. Від нині за тиждень - Великдень!". Метою події є подарувати гілочки верби малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми з особливими потребами, оскільки, не кожна сім’я має можливість придбати галузку верби.

Відтак, цього року подія відбудеться у п’ятницю, 15 квітня, у Львівському геріатричному пансіонаті. Він розташований за адресою вул. Медової Печери, 71. Час проведення акції - з 14.30 год. до 16.00 год.

Навчаючи дітей та молодь бути милосердними, виховуючи в них потребу допомагати іншим, ми надаємо їм можливість знайти своє призначення, місце у суспільстві та соціально реалізувати себе.

керівник управління молоді, сім’ї і спорту

Наталія Федорович.

Під час акції соціальні працівники та волонтери подарують  вербу, розкажуть про  великодні традиції різних регіонів та пригостять солодощами мешканців закладу. Це дасть можливість подарувати людям відчуття свята та душевного тепла, якого так бракує повсякдень у ставленні один до одного.

З посвяченими гілочками верби у нашому народі пов'язані різні звичаї. Ці гілки ставили в хаті за іконами чи садили на городі, ними благословляли худобу, коли перший раз виганяли її на поле пастися. З посвяченою вербою господар обходив своє обійстя, щоб захистити його від нечистої сили. Гріх було топтати ногами свячену вербу, а тому навіть найдрібніші галузки, що залишалися після освячення, спалювали на вогні, щоб не потрапило під ноги. Виходячи з церкви в Вербну неділю, люди один одного легко торкалися лозою, кажучи: "Не я б'ю, верба б'є, від нині за тиждень буде Великдень".

відповідальний за проведення акції,

спеціаліст Личаківського відділу соціальної роботи

Орест Козак.