У Львові діє Комплексна програма соціальної підтримки окремих категорій громадян

  • 12.04.2011, 17:18
  • 919
Львів покращує соціальних захист містян. Ухвалою Львівської міської ради від 10.03.2011 р. №247 прийнято Комплексну програму соціальної підтримки окремих категорій громадян м. Львова, яку розроблено управлінням соціального захисту, з урахуванням норм нового бюджетного кодексу України, який набрав чинності з 1 січня 2011 року.

Затверджена Програма - це комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні, напрямлені на побудову ефективної системи соціального захисту, яка включає не лише гарантовані державою соціальні виплати, а насамперед розвинену мережу надання соціальних послуг, з урахуванням особливостей і потреб різних категорій громадян.

Реальна соціально-економічна ситуація сьогодення, доцільність поліпшення матеріального забезпечення та умов проживання окремих категорій громадян стали основними чинниками, враховані при розробці Програми.

Враховано усі наявні можливості та резерви фінансових ресурсів міського бюджету на її виконання і структуру потреб соціально-незахищених категорій громадян.

У документ включено існуючі актуальні напрями соціального захисту для міста Львова, нівелюючи певні прогалини, зокрема:

- Надання допомог, пільг з послуг зв’язку та компенсаційних виплат:

інвалідам, пенсіонерам, багатодітним сім’ям, ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА та політв’язнів, а також іншим категоріям мешканців міста (сума передбачених на 2011 рік коштів – 7 947,4 тис.грн.)

- Проведення централізованих заходів соціального спрямування та реалізація соціально-культурних проектів задля залучення інтелектуального потенціалу й досвіду неурядових організацій до процесу формування мережі надання соціальних послуг й розв’язання соціальних проблем м. Львова (сума передбачених на 2011 рік коштів – 800 тис.грн.)

- Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, муніципальних субсидій, погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, інвалідам (в т.ч. по зору І, ІІ груп), ветеранам УПА, вдовам політв’язнів та ветеранів УПА, малолітнім політв’язням сталінських концтаборів (сума передбачених на 2011 рік коштів – 3 607,7 тис.грн.)

- Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів і ветеранів м. Львова задля стимулювання громадської активності в сфері соціального захисту інвалідів і ветеранів (сума передбачених на 2011 рік коштів – 33,6 тис.грн.)

- Забезпечення функціонування закладів соціального спрямування Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян, надання бездомним послуг ночівлі, тимчасової прописки, санітарно-гігієнічні послуги, юридична допомога, харчування, облік бездомних в місті та інші.

- Соціальний готель – надання послуг дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування тимчасового проживання, проведення соціально-психологічної та навчально-виховної роботи,  надання соціально-побутових та інформаційних послуг, захист їх прав та інтересів (сума передбачених на 2011 рік коштів на обидві установи – 1 369 тис.грн.)

Загалом, затверджена сума видатків на виконання заходів Програми у 2011 році становить 13 млн 757,7 тис.грн.

Розробка і прийняття Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян є логічним кроком у процесі розв’язання гострих соціальних питань й відображає стратегічні напрями розвитку соціального сектору Львова.

заступник начальника управління соціального захисту

Наталія Кузяк.