У Львові відкрили і освятили Дитячий Центр Здоров’я імені Анни Мазуренко

Сьогодні, 17 листопада,  у Львові освятили і урочисто відкрили Дитячий Центр Здоров’я імені Анни Мазуренко, що на вул. Дністерській, 27. Інноваційний Центр є приватним закладом, однак залучатиме благодійні кошти та  гранти, аби послуги Центру були доступними для усіх, хто цього потребує. Від імені громади міста Львова присутніх привітав заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Львів завжди для України був, є і буде залишатися особливим містом, містом суспільним, економічним, культурним. Містом, яке визначає багато різних векторів. І сьогодні дуже важливо, що такі Центри з’являються у Львові. На жаль, так стається, що народжуються хворі діти, в житті бувають різні випробування, і дуже важливо, що ми можемо наближатися до цього стандарту, коли хвора людина має належний рівень поваги і обслуговування. Від імені громади міста дуже дякую організаторам за їхню працю», - зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко і подарував представнику Фонду, директору Парляментарної Програми Канада-Україна Ігорю Бардину пам’ятну монету ім. Короля Данила.

Концепцією дитячого центру здоров’я стане його інноваційність як закладу, що поєднує профілактику психічних захворювань у дітей та підлітків, консультування і навчальний заклад для батьків та фахівців з підтримки здорового розвитку дітей, а також чітка орієнтація на сучасні європейські стандарти якості послуг у даній сфері.

За словами Посла Канади в Україні Романа Ващука, відкриття такого Центру – приклад того, як тісні відносини між Канадою і Україною позначаються  у суспільному житті. «Це приклад того, що сучасний Львів, сучасна Україна живе у глобалізованому світі, підключена до всіх тенденцій медичних, суспільних і духовних, і тим може на рівні користати з тих всіх благ  і  передавати свій досвід і свої інновації світовій спільноті», - зазначив Посол.

Новостворений Центр є недержавним приватним закладом, що надає послуги на платній основі. Втім, за словами організаторів, хочуть, щоб послуги Центру були доступними для всіх потребуючих дітей/родин. Тому  залучатимуть різні можливості допомогти родинам, що не можуть оплатити повну вартість послуг чи отримати фахову допомогу –  через благодійність фахівців Центру, волонтерів, а також залучення благодійних коштів, грантів, пожертв інших батьків.

«Такі будинки мають служити людям і бути комфортними. Хочеться, щоб у цій консультації була добра спільнота лікарів і усіх працівників. Щоб панувала єдність, любов, розуміння і взаємна допомога. Нехай Господь благословить усіх, хто долучився до будівництва цього Центру», - зазначив Владика Ігор, Архієпископ і Митрополит Львівський УГКЦ.

Очікується, що в Центрі буде створено близько 40 нових робочих місць, і Центр зможе надавати допомогу з розрахунку 30 тис. візитів в рік для мешканців регіону, а також стати навчальним практичним центром вдосконалення фахівців сфери психічного здоров’я та розвиткової педіатрії зі всієї України.

Довідка

Ідея створення Дитячого центру здоров’я зародилася під час візиту представників Парляментарної Програми Канада-Україна в 2010 році до дитячої клініки Університету Каліфорнії Лос Анджелес (США).  Після тривалого фахового обговорення, опрацювання та адаптації організаційної моделі, 14 липня 2014 р. було укладено договір між представниками Асоціації випускників Канадсько-Української Парламентської Програми, Канадського благодійного фонду Анни Мазуренко, Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету та ТОВ «Воксел Україна» про спільну дію в створенні Дитячого центру здоров’я у Львові.

Влітку 2014 р. було представлено концепцію майбутнього Центру перед фаховим середовищем та представниками місцевого самоврядування. В подальшому, для реалізації проекту в форматі провадження соціального підприємництва, ТОВ «Воксел Україна» викупило приміщення колишнього господарського корпусу Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Канадський фонд Анни Мазуренко підтримав проект започаткування Центру, надавши грант в розмірі 200’000 доларів США. В той час загальний бюджет реалізації проекту склав понад 700’000 доларів США.