Незрячі дітки зможуть читати «Казки Різдва» і «Про кита»

  • 07.12.2016, 10:10
  • 1653
  • Марія Демчина
Напередодні Дня святого Миколая незрячі діти України отримали книги, надруковані шрифтом брайля.  «Казки Різдва» Богдани Матіяш і «Про кита» Оксани Лущевської тиражем 50 примірників розійшлись у спеціальні школи-інтернати для незрячих, обласні універсальні наукові бібліотеки, а також безпосередньо дітям, які здобувають освіту за інклюзивною або індивідуальною формами.

Як розповіла Оксана Потимко, обидва твори надруковані в Ресурсному центрі освітніх інформаційних технологій НУ «Львівська політехніка» на спеціальному обладнанні для друку брайлем. Тексти творів надало «Видавництво Старого Лева». Фінансово підтримали БО «Фонд родини Нечитайло» в межах проекту «Інклюзія незрячих дітей шкільного віку».

«Обидві книги повинні стати подарунком для малюків напередодні свята Св. Миколая. Книги тиражем 50 примірників розійшлись в усі куточки України: спеціальні школи-інтернати для сліпих, обласні універсальні наукові бібліотеки, а також безпосередньо дітям, які здобувають освіту за інклюзивною або індивідуальною формами. Сподіваємось, цей дарунок буде для них очікуваним, оскільки книги друкувались на замовлення самих дітей з важкими порушеннями зору», - зазначила Оксана Потимко.

Загалом цьогоріч шрифтом брайля надрукували 20-22 видання різних авторів, серед яких 8 творів – Івана Франка. Половину друкували у ресурсному центрі, решту – у Києві.