У Львові в реєстрі є 4 792 учасника АТО

Львів системно і комплексно допомагає нашим захисникам та їхнім родинам. Зокрема, міською радою створено Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, який функціонує у Львові з травня минулого року, і надає інформаційні, соціальні, психологічні та юридичні послуги, допомогу у працевлаштуванні, скеровує на оздоровлення, організовує освітні, культурні та розважальні заходи і проекти. Також центр здійснює прийом документів на міські програми соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Станом на 12.09.2017 на обліку у відділах соціального захисту Львова перебуває 4 792 учасника антитерористичної операції.

З них:   

  • учасників бойових дій – 4507 осіб;
  • інвалідів війни – 158 осіб;
  • учасників АТО, яким ще не встановлено статус УБД – 127 осіб.

Управління соціального захисту Львівської міської ради реалізує 5 міських програм соціальної підтримки мешканців м. Львова, на реалізацію яких у міському бюджеті на 2017 рік закладено кошти у сумі 161,7 млн. грн. Дві з п’яти програм стосуються підтримки та захисту інтересів учасників антитерористичної операції. Для реалізації цих програм у міському бюджеті м. Львова закладено 116,4 млн. грн., тобто 74 % соціального бюджету Львова.

Окрім того, відділи соціального захисту управління соціального захисту Львівської міської ради ведуть Єдиний  державний  автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги – автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного  обліку пільговиків, в тому числі і учасників антитерористичної операції.

«Отримана інформація про пільговика  є конфіденційною та не підлягає поширенню та розголошенню без його згоди, крім випадків, передбачених законодавством. Інших реєстрів (баз даних) учасників антитерористичної операції, що зобов'язана вести Львівська міська рада, законодавством України не передбачено. В свою чергу, накопичення та обробка персональних даних про фізичну особу вимагає згоди такого суб'єкта персональних даних. Наслідком надання конфіденційної інформації (анкетні дані, місце проживання, соціальний статус тощо) про учасників антитерористичної операції та членів їх сімей та створення баз даних, які не передбачені жодним нормативним документом, зокрема в он-лайн режимі, буде доступ до такої інформації третіх осіб без згоди осіб, яких вона стосується (учасників антитерористичної операції та членів їх сімей), що є грубим порушенням законодавства України та порушенням прав та законних інтересів зазначених осіб. 

Зберігання персональних даних передбачає дії щодо забезпечення їх цілісності та відповідного режиму доступу до них. Тому інформація, яка міститься в  електронному реєстрі та наповнюється в режимі он-лайн, є незахищеною, і вона може бути неправомірно використана третіми особами всупереч інтересам учасників антитерористичної операції та членів їх сімей», - пояснюють в управління соціального захисту ЛМР.

Відтак, працівники  Львівської міської ради зобов’язані не допускати розголошення у будь-який спосіб персональних даних, які їм було довірено або які стали відомі у зв'язку з виконанням трудових обов'язків. «Конфіденційна інформація про учасників  антитерористичної  операції та членів їх сімей може надаватися лише за згодою осіб, яких вона стосується, або у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини», - наголошують в управління соціального захисту ЛМР.