З наступного року львів’яни отримуватимуть більшу соціальну допомогу

Сьогодні виконавчий комітет Львівської міської ради вніс зміни до п’ятьох рішень, збільшивши розміри соціальної допомоги для п’ятьох категорій львів’ян. Зокрема, з початку наступного року збільшено: щомісячну виплату сім’ям, у яких народилося одночасно троє і більше дітей; одноразову допомогу малозабезпеченим сім’ям, які мають на утриманні шестеро і більше дітей віком до 18 років, для їхнього відпочинку або оздоровлення; доплату інвалідам І групи загального захворювання, які не мають права на пенсію в органах Пенсійного фонду; одноразову допомогу багатодітним сім’ям, які мають на утриманні четверо і більше дітей; компенсацію вартості путівки особі, що супроводжує інваліда І групи з числа осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

Так, внесли зміни до таких рішень виконавчого комітету:

 –  від 18.02.2008 № 81 «Про затвердження Положення про щомісячну виплату сім’ям, у яких народилося одночасно троє і більше дітей», збільшивши щомісячну виплату до 3 тис. грн.

«З 2008 по 2016 рік ми виплачували таким сім’ям щомісячно по 500 грн. У 2016-2017 роках виплачували по 1 тис. грн. На 2018 рік пропонуємо збільшити виплату до 3 тис грн. сім’ям, у яких народилося одночасно троє і більше дітей, по місяць досягнення ними трирічного віку. На сьогодні у Львові є 7 сімей, в , в яких одночасно народилося троє і більше дітей», - зазначила заступник начальника управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь.

–  від 18.02.2008 № 82 «Про затвердження Положення про надання одноразової допомоги малозабезпеченим сім’ям, які мають на утриманні шестеро і більше дітей віком до 18 років, для їхнього відпочинку або оздоровлення», збільшивши цю допомогу до 10 тис. грн.  

«Зараз таким сім’ям один раз на рік щорічно управління соціального захисту виплачує допомога у розмірі 7,5 тис. грн. Пропонуємо збільшити розмір виплати до 10 тис. грн. Таких сімей на сьогодні у Львові є 78, і кількість таких сімей, на жаль, щорічно зменшується», - зазначила заступник начальника управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь.

–  від 18.02.2008 № 84 «Про затвердження Положення про доплату інвалідам І групи загального захворювання, які не мають права на пенсію в органах Пенсійного фонду», збільшивши доплату до 500 грн.

«Раніше ця щомісячна доплата була по 50 грн., і ми пропонуємо збільшити її до 500 грн. Вона надається без жодного звернення і додаткових заяв виплачується», - зазначила заступник начальника управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь.

–  від 08.10.2010 № 1347 «Про затвердження Положення про надання одноразової матеріальної допомоги багатодітним сім’ям, які мають на утриманні четверо і більше дітей», збільшивши цю допомогу до 5 тис. грн.

«Ця допомога надається сім’ї раз на рік. Зараз такі сім’ї отримують таку виплату в розмірі 1 тис грн. Ми пропонуємо збільшити її розмір до 5 тис грн.», -  зазначила заступник начальника управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь.

–  від 18.02.2008 № 85 «Про затвердження Положення про надання компенсації вартості путівки особі, що супроводжує інваліда І групи з числа осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», збільшивши її до 5 тис. грн.

«Сьогодні на державному рівні не передбачено надання путівки супроводжуючій особі. Ми маємо на сьогодні лише 3 таких супроводжуючих  осіб, які звертаються за такими виплатами. У 2017 році розмір компенсації становив 2,5 тис грн.. Надалі пропонуємо збільшити її до 5 тис грн.», - зазначила заступник начальника управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь.