Завтра у Львові стартує Х Екуменічний соціальний тиждень

Впродовж 4-7 жовтня 2017 року у Львові відбудеться Всеукраїнський суспільний форум «Х Екуменічний соціальний тиждень», традиційна подія осені уже з 2008 року. Тема Форуму – «Гідність. Служіння. Солідарність. На шляху оновлення країни». Організовує захід Інститут екуменічних студій Українського католицького університету (Львів). Тиждень розпочнеться Божественною літургією у Храмі Св. Софії-Премудрості Божої. Опісля відбудеться урочисте відкриття та пленарне засідання Форуму в Центрі Митрополита Андрея Шептицького (УКУ, вул. Козельницька, 2а, парковий конференц-зал).

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Екуменічні соціальні тижні мають колосальне значення для українського суспільства. Перебуваючи серед наших емігрантів за кордоном в різних країнах та спілкуючись з ними, чуємо основні причини, чому вони там опинились. Головна причина полягає в тому, що в Україні вони не почуваються гідно, не відчувають безпеки, не мають соціального захисту. Наше завдання – зробити все, щоб люди не покидали своєї рідної держави. Через зустрічі, форуми, доповіді під час Екуменічного соціального тижня, ми прагнемо звернути увагу влади та суспільства на ці проблемні питання. Хочемо, щоб люди відчули перспективу самореалізації, перспективу для своїх дітей. Наша основна місія – змінити суспільство і подарувати людям відчуття безпеки та надії», - наголосив о. д-р Богдан Прах, ректор Українського католицького університету.

Зі слів організаторів Форуму, тема «Гідність. Служіння. Солідарність. На шляху оновлення країни» зараз є особливо гострою, адже добрі приклади солідарності громадян у кризовий час показують нам, що принцип служіння та взаємодопомоги працюватиме, якщо спільно знаходити компроміси та вирішувати конфлікти. На їхню думку, людська гідність та загалом гідність країни, служіння одне одному і солідарність як одностайність інтересів та взаємна відповідальність в теперішній час має бути на першому місці.

«Кожен Екуменічний соціальний тиждень відгукується на актуальні та важливі питання, які хвилюють суспільство. В попередні роки ми вже говорили про міграцію, освіту тощо. Питання гідності людини, духовної віднови та оновлення країни – головна тема цьогорічного форуму. Львівська міськрада, як завжди, активно долучається до організації цього важливого заходу. Насамперед, допомагаємо організовувати виставку-ярмарок соціальних організацій цієї суботи, 7 жовтня, на Площі Ринок, 1. Мер Львова активно долучається до заходів, які триматимуть цього тижня. Бажаю всім плідної праці, щоб після цього Екуменічного соціального тижня ми мали багато практичних ініціатив та відчули себе в своїй державі справжніми українцями та справжніми європейцями», - наголосила Лідія Батіг, головний редактор сайту «Духовна велич Львова».

«Екуменічний соціальний тиждень також акцентує на науковому пошуку, на можливості знаходження передового світового досвіду, який можемо реалізувати в Україні, а ще розкриває питання побудови інклюзивного суспільства», - додала Ніна Гайдук, директор міжнародного центру професійного партнерства «Інтеграція».

Партнерами та співорганізаторами Форуму є: Український католицький університет, Львівська міська рада, Львівська обласна рада та Львівська обласна державна адміністрація, Національний університет «Львівська політехніка», Кафедра соціології і соціальної роботи НУ «Львівська політехніка», Українська академія лідерства, Благодійний фонд «Справа Скарбека», Міжнародний центр професійного партнерства «Інтеграція», релігійний інтернет-ресурс «Духовна велич  Львова».

«Запевняю вас, що цей Екуменічний соціальний тиждень – це наступний крок, який призведе до позитивних змін у нашому суспільстві. Я хочу подякувати всім, хто долучається до організації цього важливого заходу для нашої держави. Ми всі повинні зберігати свою гідність, повинні не лише як християни, але як порядні люди, бути готові служити, маємо бути солідарними одні з одними. Наші дискусії протягом Екуменічного соціального тижня будуть надзвичайно цікавими: говоритимемо і про родину, і про українську діаспору, і про інклюзивне суспільство тощо», - зазначив о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ.

«Вже завтра наш Екуменічний соціальний тиждень розпочнеться о 13.20 год. із Божественної Літургії в Храмі Св. Софії-Премудрості Божої. Запрошуємо усіх відвідати нашу молитву, а також на урочисте відкриття та пленарне засідання, що відбуватиметься в Центрі Митрополита Андрея Шептицького. Нашими особливими гостями будуть представники з інших країн: проф. д-р Алоіс Бух, професор морального богослов’я з Німеччини; Фламінія Джованеллі, член Папської ради «Справедливість і мир», а також гості з Франції і провідні українські доповідачі. Цікавим заходом в рамках Екуменічного соціального тижня буде нагородження найкращих журналістів, які брали участь у конкурсі «Репортери надії» цієї п’ятниці, 6 жовтня. Радо запрошуємо до усіх заходів», - закцентувала Оксана Іленьків, координатор проекту «Екуменічний соціальний тиждень» Інституту екуменічних студій УКУ.

Серед запланованих заходів – відкрита дискусія, круглі столи, семінари, презентація перекладу книги, нагородження переможців конкурсу «Репортери надії в Україні», виставка ярмарок соціальних організацій та інші заходи за участю відомих закордонних та українських експертів, благодійних фондів, влади, громадських організацій.

Участь у всіх заходах Форуму безкоштовна.

Програма заходiв та реєстрація на сайті http://esweek.org.ua/ua/

Довідка

Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – Всеукраїнський суспільний форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній доктрині Церкви, стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.

Наталія Ліхновська, тел.: 032 240-99-44*3389, 096 847 58 90, 093 022 87 70, e-mail: ies_pr@ucu.edu.uawww.esweek.org.ua