З початку року понад 17 тис. бійців АТО та членів їх сімей отримали допомогу у Львівському Центрі надання послуг учасникам бойових дій

Львів системно і комплексно допомагає нашим захисникам та їхнім родинам. Зокрема, Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, який функціонує у Львові з травня минулого року, надає інформаційні, соціальні, психологічні та юридичні послуги, допомогу у працевлаштуванні, скеровує на оздоровлення, організовує освітні, культурні та розважальні заходи і проекти. Також центр здійснює прийом документів на міські програми соціального захисту бійців АТО та членів їхніх сімей. Про це розповіла під час сесії міської ради начальник управління соціального захисту ЛМР Наталія Демкович.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

Так, за період роботи Центр надав 17 572 послуги, і за цей час за сприяння Центру працевлаштовано 15 учасників бойових дій. 

Вид послуги

Кількість звернень

Надання одноразової матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції – мешканцям м. Львова, які потребують дороговартісного лікування

67

Надання щорічної одноразової матеріальної допомоги до Дня Матері та Дня Батька батькам осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції – мешканців м. Львова

81

Надання одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення дітей учасників антитерористичної операції – мешканців  м. Львова

1735

Забезпечення тимчасовим безоплатним проживанням учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, які приїхали до м. Львова

103

Надання учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей послуг психологічної підтримки, а саме: індивідуальна консультація (психоедукація,

травма війни, ПТСР, негативні наслідки війни), групова робота (тренінги, групи взаємопідтримки), робота з сім’ями, сімейне консультування.

                                                            2187 

Одноразова матеріальна допомога на покращення соціально-побутових питань відповідно до ухвали міської ради від 06.04.2017 №1805 “Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 №4520 “Про затвердження Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції””

2777

Надання комплексних інформаційних, адміністративних та юридичних консультацій

9608

Прийнято заяв на чергу на отримання земельної ділянки

600

Залучення дітей учасників антитерористичної операції до Програми навчання плаванню

294

Навчання англійської мови з носіями мови

120

        Всього:

17 572

Також у Центрі діє програма безоплатного тимчасового поселення учасників АТО з інших міст та членів їх родин. Нею скористались понад 100 людей з різних міст України. На одну добу учасників може бути поселено безкоштовно. Але матері, дружини чи сестри, які  доглядають важкопоранених у госпіталі, можуть бути поселені надовше.

Серед заходів, які реалізовує Центр надання допомоги учасникам бойових дій та членів їх сімей, є:

– Школа юного десантника. Діє програма діє протягом року, і кожного місяця відбувається заняття з 1-ї спортивної дисципліни, або похід у військову частину, або туристична поїздка чи вишкільний табір.

– Подорожі Львівщиною. Це поїздка для учасників АТО з родинами. Маршрут: Звенигород (Музей історії давньоруського міста) — Старе село (замок, джерело, екскурсія в П'ятничанській Вежі) — Рогатин (екскурсія містом, Музей-пам'ятка дерев'яної архітектури і живопису XVI-XIX - церква Святого Духа).

– Курси англійської мови. Це навчання розмовній англійській мові для учасників АТО та членів їх сімей. Заняття відбуваються двічі на тиждень, їх відвідують понад 20 учасників бойових дій. Також додалась окрема група для Військової служби правопорядку на їх запит.

– Women's club для дружин учасників АТО. Це проведення зустрічей, майстер-класів, семінарів для вдів та дружин учасників бойових дій.

– Турнір з риболовлі для учасників АТО. Організовано змагання з риболовлі між учасниками антитерористичної операції.  У турнірі взяло участь 13 команд. Захід спрямований на соціально-психологічну реабілітацію учасників.

«У вересні Центр розпочав підготовку до масштабного форуму «Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО», в рамках якого учасники АТО, які відкрили власну справу, змінили професію, або успішно втілили у життя соціальні проекти,  зможуть поділитись досвідом з побратимами. Під час форуму працюватимуть професійні консультанти з працевлаштування зі Львова та Києва. Форум відбудеться 26 жовтня, запрошеними до участі будуть ветерани зі Львова та області (більше 100 людей)», - наголосила Наталія Демкович.

Головний принцип роботи Центру – рівний-рівному, адже серед працівників Центру є учасники АТО, дружини учасників АТО, волонтери, переселенці зі Сходу. Це єдиний Центр в Україні такого типу, досвід якого переймають інші міста.

Довідка

Центр надання послуг учасникам бойових дій – єдина платформа, де зосереджено та забезпечено взаємодію представників органів влади, громадськості та бізнесу для вирішення потреб учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Метою Центру є надання учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей  психологічних, соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних та юридичних послуг, а також сприяння у вирішенні питань матеріально-побутового забезпечення, соціально-побутових питань.

Пріоритетні завдання Центру:

– підтримка у вирішенні питань лікування, реабілітації та адаптації, а також  працевлаштування, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації;

– інформаційно-роз'яснювальна робота та надання юридичних консультацій;

– комунікація з громадськістю, засобами масової інформації, органами влади та неурядовими організаціями  щодо вирішення проблемних питань учасників АТО та членів їх сімей.

Фактична чисельність працівників центру 17 осіб.