До Міжнародного дня людей похилого віку, що відзначається у світі на початку жовтня, сьогодні у приміщенні Першого українського академічного театру для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11) люди похилого віку-мешканці м. Львова, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, а також на обліку у районних відділах соціального захисту міста, переглянули виставу театру ім. Марії Заньковецької «Блазні мимоволі». Від громади міста літніх львів’ян привітав мер Львова Андрій Садовий.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Красиві пані і поважні панове! Сьогодні для вас виступатимуть заньківчани, буде прекрасна вистава. А для мене велика честь привітати вас всіх сьогодні з тим прекрасним днем. Знаєте, життя насправді біжить дуже швидко. Але кожен вік має щось своє особливе. І в кожному віці треба старатися бути у формі, бути активним, бути завжди корисним для людей, які біля тебе. Це можна робити чи доброю порадою, чи добрим словом. Взагалі треба старатися кожного дня більше посміхатися, робити добрі речі і, в принципі, відчувати, що ти живеш на повні груди. 

Я дивлюся на вас – приємні, добрі, усміхнені, радісні, і я бажаю, щоб такий радісний настрій був у вас завжди, кожного дня. Я хочу бажати вам великої любові – щоб ви закохувалися, щоб ви отримували насолоду від своїх близьких, від своїх рідних, щоб у вас в житті все було гаразд. Щоб сьогоднішня вистава дала вам нові цікаві враження. Щоб дала вам можливість по-іншому подивитися на життя. Телебачення – це одне, а жива вистава – вона завжди неповторна, бо на інший раз будуть грати інші актори, буде інший настрій, і так в нашому житті кожного дня. Тому треба кожен день цінувати і любити. Я вас всіх люблю і бажаю вам добра!», - сказав у вітальному слові міський голова Львова Андрій Садовий.

Захід для 375 осіб похилого віку організувало управління соціального захисту Львівської міської ради в рамках заходу «Львів соціальний». Зокрема, місто подарувало учасникам квитки на загальну суму 30 тис. грн. на виставу. Також  кожен із запрошених гостей отримав солодкий подарунок  – печиво і каву від соціального підприємства «Горіховий дім».

«Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Наші почесні гості – це люди старшого покоління – досвідчені, мудрі, добрі, поважні. Тому так важливо в знак нашої глибокої поваги до літніх людей організовувати такі заходи, які допоможуть висловити до них свою повагу, шану та любов», - кажуть в управлінні соціального захисту Львівської міської ради.

Зазначимо, що другий місяць осені починається з особливої дати – 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН.

Довідка

Вистава «Блазні мимоволі» – це екскурс у сьогодення. Комедія з життя бюджетної інтелігенції за постановкою О. Огородника. Згідно з сюжетом, два брати, один з яких живе у Львові, а інший в Тюмені, не бачились уже 20 років, проте весь цей час листувались і підтримували стосунки. І ось брат з Росії вирішує навідатись в гості до брата в Україну.

Все б нічого, але братерська заздрість і сором власного становища зробила так, щоб ці два брати у листах значно перебільшили інформацію щодо своїх матеріальних достатків. Події розвиваються на тому, як «викручуються» сім’ї, стараючись все ще подавати вид багатої інтелігенції. Звідси і назва – «Блазні мимоволі».