У Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону облаштували внутрішній дворик

  • 13.10.2017, 13:03
  • 1465
  • Романа Куць
На території Військово-медичного клінічного центру Західного регіону облаштували громадський простір. КП «Адміністративно-технічне управління» Львівської міської ради у межах Комплексної програми підтримки воїнів АТО закупило вуличні меблі, встановило смітники, ліхтарі, а волонтери висадили рослини й озеленили територію. Також проведені роботи й встановлені елементи благоустрою оглянув міський голова Львова Андрій Садовий.

«В останні роки в багатьох місцях міста Львова ми побачили зміни – сквери, дворики, громадські простори, але ми повинні також дбати про наших вояків, які проходять лікування у нашому військовому госпіталі. Тому ми більше 200 тис грн виділили, щоб провести до пуття цей прекрасний скверик. Тут зараз дуже мило, я пригадую, як тут було раніше. Зараз тут хороші лавочки, красиві урни, сучасне освітлення. Хлопці задоволені, бо вони сюди виходять гуляти. Це для них місце, яке вони щодня відчувають своїми ногами. Важливо, щоб була максимальна доступність, хороша плитка. Тут усі разом попрацювали – і область долучилась», - розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Ідея облаштування внутрішнього дворику Центру в нас з’явилася давно, відколи почалися активні бойові дії на Сході і до нас надходила велика кількість пацієнтів з обмеженими фізичними можливостями, які не можуть самостійно пересуватися. У зв'язку з цим ми звернулися по допомогу до влади міста й області і сьогодні вже маємо облаштований громадський простір з сучасним обладнанням.

Деякі лавки, які облаштовано на цій території, мають експериментальний характер, і будуть допомагати військовим, яким важко пересуватися, самотужки вмоститися та піднятися з лавки.

Роботи в госпіталі будуть проводитися і наступного року, оскільки Центр має ще багато потреб. Але, я думаю, що територія нашого Центру з часом буде повністю оновлена», - зазначив полковник медичної служби, депутат Львівської міської ради Тарас Кльофа.

«Наша співпраця з Центром вже триває з 2014 року, ми співпрацюємо відповідно до комплексної програми допомоги учасникам АТО. Зараз наша співпраця продовжується, тому було закуплено елементи благоустрою: лавки, ліхтарі, урни. Зокрема, від госпіталю було прохання, щоб деякі з цих лавок мали допоміжні елементи, які б могли допомогти пораненому сідати без сторонньої допомоги.

Для облаштування цього простору було виділено 220 тис. гривень. Ми хотіли, щоб наші воїни могли не тільки якісно лікуватися, але й комфортно проходити реабілітацію та відпочивати», - зазначила начальник юридичного відділу КП «Адміністративно-технічне управління» Наталя Малець.

За кошти Львівської міської ради було закуплено 8 ліхтарів, 6 смітників, 8 лавок та 3 напівкруглі лавки. Загальна вартість вуличних меблів, які встановили у внутрішньому дворику Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, становить 220 тис. гривень.

Вуличні меблі, які встановили на території внутрішнього дворику Центру, пристосовані для людей, які мають травми рухової системи, зокрема ніг. Ці лавочки спроектовані так, щоб людям з травмами можна було легше вмоститися, а пізніше самотужки й підвестися. Ці вуличні меблі мають спеціальні поручні для того, щоб їх використання було максимально зручним.

У межах облаштування цього простору на території Військово-медичного клінічного центру Західного регіону встановили на клумбі великий ліхтар у вигляді дерева, що добре освітлює територію. Також переселенці й волонтери озеленили ділянку внутрішнього дворику: висадили троянди.

За кошти Львівської міської ради було закуплено й встановлено:

  • Ліхтар у вигляді дерева – 37 тис. гривень;
  • Ліхтарі (7 шт. по 11 тис. гривень) -  77 тис. гривень;
  • Смітники (6 шт. по 4 тис. гривень) – 24 тис. гривень;
  • Лавки (8 шт. по 6,5 тис. гривень) – 52 тис. гривень;
  • Лавки напівкруглі (3 шт. по 10 тис. гривень) – 30 тис. гривень.

Нагадаємо, за останні 5 років у Львові облаштовано та реалізовано понад 30 проектів громадських просторів, серед яких понад 15 просторів у центральній частині міста, по 3 – у Личаківському, Франківському й Шевченківському та по 4 - у Залізничному й Сихівському районах міста Львова.