«Замість слова інвалід має звучати – особа з інвалідністю», - Я. Грибальський

  • 17.01.2018, 15:00
  • Марія Демчина
Сьогодні під час апаратної наради радник міського голови Львова Ярослав Грибальський представив презентацію щодо підписаного Закону України № 2249 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», прийнятого Верховною Радою України 19 грудня 2017 року. Зокрема, цей закон виключає термін «інвалід» із вжитку, замінюючи його терміном «особа з інвалідністю». Відтак, під час наради наголосили на тому, щоб усі управлінці дотримувались відповідних змін, коли говоритимуть чи писатимуть про людей з інвалідністю.

«На сайті Президента вчора з’явилося повідомлення про підписання цього закону, який був проголосований 19 грудня. В законі йдеться про виключення слова «інвалід» як такого взагалі. Тому замість слова «інвалід» має звучати «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю», «пасажир з інвалідністю» тощо. Тому звертаю увагу усіх керівників, усіх помічників, які будуть готувати документи, щоб пильнували за тим, щоб не виходили такі казуси. Бо це буде порушення законодавства», - наголосив Ярослав Грибальський, радник міського голови Львова.

Зазначимо, що зміни внесено до 37 законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено, відповідно, словами  «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни».