Батькам нагадують, як уберегти дітей в темну пору доби на дорозі

  • 24.01.2023, 09:27
  • Пресслужба ЛМР
В міському управлінні «Служба у справах дітей» нагадують, що у темний час доби слід одягати світлі речі, та не забувати про світловідбивачі – щоб водії могли вчасно помітити вас та ваших дітей на дорозі. Це можуть бути стрічки, наклейки, жилети тощо, і найкраще їх видно на рухливих частинах тіла: передпліччях, зап’ястях, гомілках, щиколотках і на рівні зору водія.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

«Безпека дітей – це наш пріоритет, і ми дуже про це дбаємо та хвилюємось», - каже батько-вихователь дитячого будинку сімейного типу Іван Король. У сім’ї чоловіка – семеро дітей, і про те, щоб дитину було видну у темну пору доби, він потурбувався заздалегідь.

«Кільком дітям ми придбали верхній одяг, де світловідбиваючі елементи уже були, у однієї з дівчаток є взуття, яке світиться, проте знаю, що цього недостатньо, тому наліплюємо дітям ще наліпки. Знаю, що їх забагато не буває, тому от навіть сьогодні у крамниці додатково їх купляв», - каже Іван Король.

Марія Гримак, в.о начальника відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Львівській області наголошує, що про флікери говорять з батьками та дітьми завжди. 

«Адже це безпека, а зараз, особливо коли є перебої зі світлом, несприятливі погодні умови, можуть не працювати світлофори, і водій перебуває у напрузі через темряву – світловідбиваючі стікери – надзвичайно важлива річ. Слід зрозуміти, що дитина менша аніж дорослий, і одягати флікери малечі потрібно на верхню частину тіла. Окрім дітей потрібно не забувати і про себе, та теж користуватись цими наліпками. Чим їх більше у темну пору доби на одязі – тим краще», - нагадує Марія Гримак.

До слова, пов’язки та браслети можна одягати не лише на руки, а й на штани і шапку. Значки можна почепити у будь-якому місці на верхньому одязі. Також, під час їзди велосипедом, слід обов’язково використовувати не лише ліхтарики, а й світловідбивачі.