У Львові запустили безкоштовні екскурсії для військових, що лікуються у місті (відео)

  • 25.01.2023, 12:59
  • Пресслужба ЛМР
У Львові запустили новий соціально-культурний проєкт «Місто лікує», в межах якого військовослужбовців, які лікуються чи проходять реабілітацію у медичних закладах, запрошують на безкоштовні екскурсії містом. Вже відбулась пілотна прогулянка, до якої долучились 5 захисників України. Знайомив їх із містом відомий львівський екскурсовод Петро Радковець.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«Я вкотре зустрічався із нашими захисниками у Реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ, а там хлопці зі всієї України лікуються, і запитуюсь в них: “А ви хоч Львів бачили?”. А вони відповідають, що хіба з вікна автомобіля, коли їх везли в лікарню.

Бажання побачити Львів у них величезне, тому ми придумали у місті таку програму», — розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Інформацію про цей проєкт розповсюджуватимуть безпосередньо у медичних закладах через спеціальні інформаційні буклети. На листівках є повний перелік послуг, які військові можуть отримати безкоштовно. Також там є контакти туристично-інформаційного центру (+38 (067) 673-91-94), через який можна дізнатися всі деталі і записатися на ту екскурсію, яка зацікавила.

«Хочемо, щоб вони могли відволіктись від лікарняних палат та отримали свіжі емоції, які теж сприяють реабілітації. Перед тим провели опитування, що саме військові хотіли б побачити, тож складаємо маршрут відповідно до їх побажань», – розповіла Христина Лебедь, керівниця управління туризму Львова.

Першу екскурсію відвідало 5 військових. Екскурсія відбувалась центральною частиною Львова. Під час прогулянки захисникам розповіли про давній Львів та познайомили їх із міським головою у стінах Ратуші. 

«Екскурсії для військових на сьогодні є вкрай необхідними. В перші дні війни я консультувався з психологинею щодо потреби екскурсій як таких. І вона відповіла, що для адаптованих вони необхідні, а неадаптованих – треба адаптувати. Люди, які перебувають під величезним психологічним тиском, хочуть іноді розслабитись, і така активність дозволяє їм побувати у більш комфортному середовищі.

Я подивився в очі хлопців, які сьогодні були зі мною на екскурсії, побачив, що вони більше посміхаються, більше говорять. Я завжди кажу – посміхайтесь, бо ворога це дратує. Якщо українці будуть жити повноцінне життя, ходити в театри, відвідувати екскурсії, то ми будемо непереможні», – зазначив Петро Радковець, екскурсовод у Львові.

Проєкт «Місто лікує» триватиме весь рік та доповнюватиметься не лише екскурсіями містом, а й відвідуванням різних музеїв, театрів, закладів. Всі події будуть адаптовані відповідно до запитів військових, які перебувають на лікуванні в медичних закладах, розташованих на території Львівської міської територіальної громади. Реалізує проєкт Львівський туристичний офіс спільно з управлінням охорони здоров'я та управлінням культури Львівської міської ради.

Відеоматеріали для ЗМІ – за посиланням: https://fex.net/uk/s/lprdxxm

відео: Максим Гнип

фото: Роман Балук