Центр обліку бездомних розпочав роздавати одяг «людям вулиці»

  • 22.10.2008, 03:00
  • 1889
  • Андрій Яремко
В рамках надання соціальних послуг бездомним Центр обліку управління соціального захисту Львівської міської ради розпочав роздавати одяг особам, які не мають зареєстрованого місця проживання. Роздачу одягу проводять під час харчування бездомних у скверику біля храму святих Ольги та Єлизавети, що на площі Кропивницького. Харчування бездомних здійснюєть 4 рази на тиждень: в понеділок, вівторок, середу та п’ятницю о 12 годині.

Крім харчування соціальні працівники Центру обліку щодня здійснюють соціальний патруль містом з виявлення бездомних та надання їм консультацій. Нещодавно було запроваджено надання реєстраційної картки бездомному та картки з інформацією про послуги Центру та громадських організацій, що працюють з бездомними.

Центр обліку бездомних громадян проводить прийом бездомних людей Львова та реєструє їх. Таким чином бездомні можуть отримати допомогу у виробленні паспорта, пенсії, отриманні медичної та соціальної допомоги та інших соціальних послуг, передбачених законодавством.

За період роботи до Центру обліку звернулося 262 особи, 150 з них отримали реєстрацію, 50 – паспорти.

Контакти: 233 — 14 — 79, 233 — 10 — 49, директор Центру обліку – Олександр Гресик.

Довідка

1 січня 2006 року вступив в дію Закон України «Про основи соціального захисту бездомних громадян та безпритульних дітей». Відповідно до цього закону рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради у Львові був створений Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян, який розпочав свою роботу у жовтні 2006 року.

Центр обліку здійснює реєстрацію бездомних громадян та людей, які через різні обставини не можуть зареєструвати своє місце проживання та відповідно реалізувати свої права (виробити чи поновити паспорт, отримати медичну та соціальну допомогу, зареєструвати шлюб, брати участь у виборах та ін.). Соціальні працівники займаються соціальним супроводом бездомних громадян, які знаходяться в медичних закладах або проживають у родичів чи знайомих, не можуть самостійно пересуватися, а потребують поновлення документів.