У Львові відбудеться міжнародна конференція «Інновації в соціальній сфері»

  • 20.11.2008, 02:00
  • 2297
  • Андрій Яремко
У Львові вивчатимуть європейський досвід роботи з соціально вразливими категоріями мешканців. Сьогодні розпочинається міжнародна конференція «Інновації в соціальній сфері: досвід практичного впровадження європейського досвіду соціальної роботи з бездомними людьми в Україні». Учасниками конференції стануть українські громадські організації та соціальні служби, які працюють в сфері надання послуг бездомним або іншим соціально — виключеним групам, українські організації, які мають досвід адаптації європейських практик, польські експерти. Передбачається участь заступника міністра регіонального розвитку Польщі та представників Міністерства праці та соціальної політики України.

Під час конференції представлять напрацювання всеукраїнської робочої групи з питань соціального виключення щодо адаптації інновативного європейського досвіду з роботи з бездомними людьми в Україні. Конференція проходитиме 20 — 21 листопада у приміщенні Будинку вчених на вул. Листопадового Чину, 6. Ініціатива підтримана Міжнародним фондом «Відродження».

Програма конференції:
Четвер:

11.00. Вступ, виступи організаторів та приймаючої сторони.

12.00. Пленарне засідання. Доповіді польських експертів на теми:

· Державна політика щодо вирішення проблеми бездомності в Польщі.

· Презентація польського досвіду роботи недержавної організації „Фундація взаємодопомоги „Барка”. Барбара Садовські (Barbara Sadowska) Фундація взаємодопомоги „Барка”.

· Досвід втілення проекту з вивчення польського та голландського досвіду роботи з бездомними та соціально виключеними людьми. Презентація результатів львівського проекту: міська комплексна програма.

· Досвід адаптації європейських практик роботи з бездомними людьми, в співпраці місцевої влади та громадської організації в м. Чернівці.

· Досвід адаптації європейського досвіду для створення служби вуличної роботи в м. Києві.

· Про досвід заснування Школи соціального навчання Фундації взаємодопомоги „Барка”.16.00. (2 групи). Структурні, законодавчі чи інші аспекти практичної соціальної роботи, які відрізняються в Україні та країнах ЄС та їх вплив на практичне втілення європейського досвіду в Україні. Вироблення резолюції конференції.

П’ятниця:

9.00 – ознайомлення з роботою „Спільноти взаємодопомоги “Оселя” як прикладу успішної адаптації польського та європейського досвіду в Україні. Подорож до спільноти та майстерень.