У Львові триває збір свідчень про репресії окупаційних режимів

  • 15.06.2009, 13:08
  • 1078
  • Андрій Яремко
Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих, Львівське крайове братство ОУН-УПА спільно з Меморіальним музеєм жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» розпочинають інформаційну кампанію «Збір свідчень про репресії окупаційних режимів».

Кампанія проводиться з метою зібрати свідчення (інформацію) у людей, що перебували в ув’язненні в «тюрмі на Лонцького», інших тюрмах Західної України.     «Більшість людей, що пам’ятають про ці події, є похилого віку і щороку їх стає все менше, тому надзвичайно важливо зберегти свідчення про репресії, масові вбивства, інші злочини тоталітарних режимів, а також спогади про події національно-визвольної боротьби для нащадків та вивчення істориками, а отже зробити їх надбанням широкої громадськості. Усі матеріали будуть оцифровані і збережені у двох копіях у медіаархіві», - повідомив директор Меморіального Музею жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Тарас Чолій.

«Використовуючи інформаційні засоби (листівки, телевізійні та радіоефіри, публікації в газетах), донести інформацію про акцію до населення Львова та Львівської області. На основі отриманих контактних даних про людей, що володіють свідченнями до них приїдуть інтерв’юери, щоб записати на відеоплівку свідчення, а також за їхньої згоди, скопіювати фотографії, документи або отримати згоду для передачі їх в експозиції майбутнього Музею «Тюрма на Лонцького», - додав Тарас Чолій.

Інтерв’ювання буде здійснюватись індивідуально з кожним свідком, буде використано історично-хронологічний та опитувальний методи, планується записати в середньому 3 години інтерв’ю з кожною особою. Записаний відеоматеріал оцифровується і підготовлюється до зберігання в архіві. Паралельно відбувається сканування та фотокопіювання світлин, документів; розшифрування касет з інтерв’ю і підготовки особової справи на кожного свідка. Усі матеріали будуть зберігатися в медіа-архіві Музею, архіві Товариства політичних в’язнів і репресованих.

Товариство політичних в’язнів і репресованих отримало ґрант на реалізацію проекту на конкурсі соціально-культурних проектів ЛМР. Інтерв’ювання буде здійснюватись за технічної підтримки прес-служби ЛМР, волонтерами-істориками під керівництвом П. Франка, О. Гуменюка за сприяння Меморіального музею «Тюрма на Лонцького».

При проведенні інтерв’ювання буде здійснюватись моніторинг щодо потреби в наданні соціально-матеріальної допомоги літнім людям, колишнім політичним в’язням та репресованим управлінням соціального захисту Львівської міської ради.