О. Лесюк: «Міська влада постійно націлена увагою до проблем незрячих»

  • 13.11.2009, 17:58
  • 1541
Сьогодні – міжнародний День незрячих. Щорічно місто підтримує неурядові організації у їх діяльності, реалізації проектів тощо. «Міська влада постійно націлена увагою до проблем незрячих мешканців Львова, і намагатиметься й надалі робити кроки на шляху хоча б часткового розв’язання проблем цієї категорії громадян», – зауважила  начальник управління соціального захисту Ольга Лесюк.

Вагомим способом підтримки ініціатив неурядових організацій, які займаються незрячими, є проведення заходів. Так, з початку 2009 року в рамках Централізованого плану управління соціального захисту проведено конкурс на кращого читача шрифтом Брайля, який проводили з нагоди відзначення 200-ліття з Дня народженя Луї Брайля - винахідника спеціалізованого шрифта, товариські змагання з шахів та шашок між командами інвалідів по зору Львова та Луцька, перший на теренах України сольний концерт незрячого тенора з м. Сімферополя Степана Гончаренка у супроводі оркестру у Національному драматичному театрі ім. М. Заньковецької.

До кінця цього року управлінням заплановано провести ще два заходи для незрячих громадян: відзначення 70-ї річниці створення ТПО УТОС та проведення командного шахового турніру до відзначення Міжнародного дня інваліда.

Вагомою є і фінансова підтримка громадських організацій. Відповідно до Рішення виконавчого комітету «Про затвердження Порядку використання коштів міського бюджету м.Львова для надання фінансової підтримки громадським організаціям інвалідів і ветеранів» у 2009 році управління соціального захисту надало двом міським неурядовим організаціям, які займаються незрячими, кошти на ведення ними статутної діяльності: ГО «Галицька надія» – 23 тис.грн, та Львівській територіальній первинній організації УТОСу – 15,3 тис.грн.

Слід додати, що відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської  міської ради інваліди по зору І і ІІ груп мають право на отримання муніципальної субсидії на житлово-комунальні послуги, а також на пільги на оплату житлово-комунальних послу 50% (для інвалідів по зору І групи), і 40% для інвалідів ІІ групи.

Також вперше з грудня 2008 року районні відділи управління соціального захисту почали видавати технічні засоби реабілітації для незрячих, які надходять з Міністерства праці та соціальної політики України. Так, з початку 2009 року видано: 190 спеціальних наручних годинників (механічних та  електронних), 22  електричних будильники, 131 магнітофон та 4 диктофони.

«В управління ще є залишок усіх цих засобів у достатній кількості, тому якщо є незрячі чи слабозрячі львів'яни, які ще їх не отримували, то закликаю зголошуватися у районні відділи соціального захисту», – каже Ольга Лесюк.