А. Садовий: «Добрий шлях для міста – коли є співпраця мерії та церкви»

  • 31.03.2010, 13:36
  • 1628
Церква і влада міста об’єднують свої ресурси для створення нових соціальних послуг для потребуючих львів’ян. Вперше в місті розпочинає свою роботу гуртожиток для студентів-сиріт. Ще однією новацією є те, що представники церкви починають працювати у соціальних міських установах.

Сьогодні презентовано роботу міського гуртожитку для студентів-сиріт. В закладі мають змогу перебувати діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування у віці від 15 до 23 років. Гуртожиток для студентів сиріт підпорядковується міському управлінню соціального захисту. Діючу установу створено шляхом реорганізації колишнього житла соціального призначення «Соціальний притулок «Турбота» Франківської районної адміністрації, що за адресою: вул. Городоцька, 163-а.

«Соціальний готель»  призначений для проживання дітей-сиріт, напівсиріт, дітей, які позбавлені батьківського права, і які потребують у житті повної опіки і повного християнського піклування», – зауважив отець Степан Тимончук.

Зараз в установі проживає 8 осіб (загальна кількость 12 місць).  Керує роботою гуртожитку Релігійне управління монастирів Салезіанського згромадження східного обряду Української Греко-Католицької Церкви. Таке нове керівництво покликане змінити підхід до управління Соціальним готелем й, водночас, нести духовні цінності його мешканцям. Зараз персонал установи налічує 7 осіб, з яких керуючий - отець Степан Тимончук.

«Таке рішення – довірити управління служителю церкви є виваженим та виправданим, оскільки адміністративна влада та Церква діючи узгоджено, можуть створити «синергічний ефект» у вирішенні багатьох актуальних соціальних та суспільних проблем, як в масштабі Львова так і держави», – зазначила під час відкриття гуртожитку для студентів сиріт начальник управління соціального захисту Ольга Лесюк.

«Ця ідея зародилась в голові Василя Дзери, колишнього керівника Франківського району. А коли наша команда прийшла до влади, ми думали, як правильно організувати роботу в  цьому будинку. Адже якщо не правильно щось зробити, можуть бути зловживання. Якщо людей поселити, вони можуть потім просто не виселитись.

А ціль була проста – щоб в дітей-сиріт, напівсиріт була можливість, коли вони навчаються, мати місце для проживання.

А коли вони вивчаться і знайдуть роботу, вони мають звільнити приміщення для інших дітей.

Коли ми побачили, наскільки якісно організована робота в отців Селезіанів, де діти виховуються при церкві, ми вирішили ризикнути та віддати цей будинок під опіку Отців Селезіан.

Це є перший приклад як у Львові, так і в Україні – такої якісної співпраці церкви та мерії. Це правильний шлях - коли є співпраця мерії та церкви. Адже тут є любов до людини», - зауважив міський голова Львова Андрій Садовий.