А. Садовий: «Практику створення центрів по догляду за старшими людьми ми поширюватимемо у всіх районах міста»

  • 31.03.2010, 15:11
  • 1840
Церква і влада міста об’єднають свої ресурси для створення нових соціальних послуг для потребуючих львів’ян. Вперше в місті розпочинає свою роботу центр денного перебування літніх людей.

Одним з інноваційних підходів надання нових соціальних послуг є відкриття Центру  денного перебування літніх людей при храмі Воскресіння Христового, що за адресою: вул. Городоцька, 319-а.

Тут пенсіонери зможуть провести дозвілля у спілкуванні з ровесниками, попити чай, подивитись телебачення.

Також соціальний працівник проводитиме психологічні бесіди з відвідувачами на різноманітні теми. Тим, хто не зможе самотужки випрати свій одяг, а їх близько 40 осіб, це робитиме спеціальний працівник пральні. Персонал центру утримуватиметься за рахунок бюджету міста.

«Людина яка живе самотньо вона може піти спокійно до церкви помолитись піти та прийти сюди в центр. А також у інший день тижня. Важливо щоб літні люди мали можливість спілкуватись тут в цьому центрі. Тут люди похилого віку можуть подивитись телевізор, також можуть вільно  пообідати, тобто ті  люди, які не мають фінансової можливості. Такі центри ми плануємо зробити в кожному районі міста. Та звичайно, що така робота буде спільна з церквою. І все це показує позитив, тому що церква направляє. Бо без Божої ласки нічого не можливо зробити» – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, вже з початку січня 2010 року у Львові реорганізовано роботу Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, з штатною чисельністю 212 працівників.  Центр створено з метою забезпечення якісного та ефективного функціонування важливого для міста напряму роботи, як соціальне обслуговування осіб літнього віку та непрацездатних мешканців Львова. Сьогодні ж на обслуговуванні Центру перебуває понад 2300 одиноких львівян літнього віку.

Для побудови ефективної системи надання соціальних послуг потребуючим львівянам необхідно розвинути мережу осередків по наданню соціально-побутових послуг в кожному районі нашого міста.

Довідка

Співпраця з спільнотою храму Воскресіння Христового ведеться, також в площині проведення «Соціальних акцій боротьби з бідністю», в рамках яких, починаючи з поточного березня, 24-ри найбільш потребуючі мешканці Львова, що обслуговуються Львівським міським територіальним центром, мають можливість, 5 разів на тиждень, скористатись гарячим харчуванням. Таку акцію ми плануємо проводити щомісяця впродовж року. На ці потреби з бюджету міста виділяється 7 тис.грн на місяць.