Екуменічний соціальний тиждень відвідає голова Світового банку в Україні, Молдові та Білорусії Мартін Райзер

  • 06.09.2010, 09:22
  • 1216
  • Андрій Яремко
З 4 по 10 жовтня у нашому місті відбудеться 3-й Екуменічний соціальний тиждень. Цьогорічний захід пройде під гаслом «Довіра. Відповідальність. Філантропія».

Серед відомих гостей – Катерина Ющенко, голова Наглядової Ради фонду «Україна 3000», Мартін Райзер, голова Світового банку в Україні, Молдові та Білорусії, Марк Харді, доктор філософії, директор Неприбуткових адміністративних програм університету Нотр Дам, посол Франції в Україні Жак Фор, а також Даніель Карон, посол Канади в Україні. Поділиться своїм досвідом Бернард Шеневез, віце-президент Соціальних тижнів Франції.

У рамках 3-го Екуменічного Соціального Тижня відбудеться академічна конференція «Довіра. Відповідальність. Філантропія», на якій акцент робитиметься на діяльності філантропічних організацій в Україні та розвитку філантропії у світі. Обговорюватимуться питання відсоткової філантропії та ефективного  законодавства як основи розвитку громадянського суспільства.

За словами голови секретаріату 3-го Екуменічного соціального тижня Ірини Кітури, усі заходи витримані в «дусі екуменізму» та передбачають якомога ширше залучення громади. «Нове суспільство, об’єднане та згуртоване, філантропічне та небайдуже до потреб ближнього, незалежно від положення в суспільстві, релігійної та національної приналежності – це абсолютно реальна модель взаємодії суспільства», –  зазначає координатор Тижня.

Під час Тижня заплановано круглі столи, на яких буде представлено досвід співпраці між церквою та владою, бізнесом та соціальними організаціями, майстер-класи для громадських організацій, представників церков, альтернативні шляхи вирішення конфліктів, партнерство в соціальних ініціативах. Відбудеться також науково-практична конференція «Християнська етика як спосіб виховання молоді».  Також буде обговорено роль ЗМІ у вирішені суспільних проблем і представлено філософію конкурсу «Репортери надії в Україні» відомими українськими журналістами.

Серед інших родзинок – виставки-семінари («Діти та ікона», «Забутий світ»), концерти, візити та виставка соціальних організацій, IV Міжнародний фестиваль родинної творчості «Берегиня», і, звичайно, «День довіри» для молоді, підготовлений спільно з екуменічною християнською спільнотою Тезе.

Однією з пріоритетних цілей цьогорічного Екуменічного соціального тижня є створення Національної ради ЕСТ та Національної мережі ЕСТ, поштовхом для цього стало побажання учасників 2 ЕСТ з інших міст, які, як і організатори, бачать потребу у розширенні проекту на загальнодержавний масштаб.

Проект «Екуменічний Соціальний Тиждень» реалізовується уже три роки поспіль і об’єднав релігійну еліту, бізнес, владу, громадський сектор не лише України, але і Європи.

Організатори Екуменічного соціального тижня: Інститут екуменічних студій, Український католицький університет, Львівська міська рада, Львівська обласна рада та адміністрація, Національний університет «Львівська Політехніка».

Довідка

Контактна особа: Олеся Барчук,  240-99-44*276, 063-185-60-08,
ies_pr@ucu.edu.ua.