Цими вихідними пластуни святкують 96-ліття своєї організації

  • 09.04.2008, 19:13
  • 2230
  • Андрій Яремко
Цими вихідними, 12-13 квітня, Пласт – Національна скаутська організація України відсвяткує свої уродини. У ході відзначення річниці заплановано перепоховання першого Начального пластуна Северина Левицького, а також відкриття меморіальної дошки пластунам...

Цими вихідними, 12-13 квітня, Пласт – Національна скаутська організація України відсвяткує свої уродини. У ході відзначення річниці заплановано перепоховання першого Начального пластуна Северина Левицького, а також відкриття меморіальної дошки пластунам.

Основна частина заходів буде проведена 13 квітня, у неділю. Розпочнуться вони відкриттям меморіальної дошки у пам'ять про трьох пластунів, яким вдалося врятуватися втечею з тюрми Бригідки (тепер – СІЗО на вул. Городоцькій). Опісля у соборі Святого Юра відбудеться молебень, а також посвята нових прапорів кількох львівських куренів.

Після цього пластуни у колоні вирушать через центр Львова на Личаківське кладовище, де відбудеться складення Пластової присяги, а також інші пластові церемоніали. Там же буде проходити перепоховання Северина Левицького – педагога, громадського діяча, першого Начального пластуна, який в складних умовах міжвоєнної окупації українських земель та еміграції забезпечив збереження і зростання пластової організації, її дієвість, що дозволило відновити ефективну структуру Пласту в умовах незалежної України.

День перед тим, 12 квітня, буде проведена теренова гра, у якій візьмуть участь близько 120 пластунів Львова, а також команди з інших міст Львівської області. Ввечері гостям буде запропонована екскурсія по Львову, а згодом – нічна екскурсія по Личаківському кладовищі. Загалом у заходах візьмуть участь більше 800 пластунів. Запрошеними до участі є також мер міста Львова Андрій Садовий, Кардинал Любомир Гузар і Голова Пласту в Україні В’ячеслав Стебницький.

Довідка

13 квітня (неділя)

11.00 - 12.00 - відкриття меморіальної дошки пластунам на вулиці Городоцькій.

12.00 - 12.30 - збір учасників урочистостей біля собору св. Юра.

12.30 - 13.30 - молебень, посвята прапорів.

13.40 - 14.40 - вимарш на Личаківське кладовище.

15.00 - 16.30 - урочистості на Личаківському кладовищі (перепоховання Северина Левицького, складення Пластової присяги та інші пластові церемоніали).

Контактна особа Ярина Вдовичин, 8 (097) 8388291