«Львівська міська рада – це можливість для першого кроку, який ви робите», - А. Садовий

  • 03.02.2016, 18:27
  • 783
  • Марта Більська
Сьогодні, 3 лютого, у Львівській міській раді відбулося вручення дипломів за результатами стажування в рамках програми «Перший кар’єрний крок». Міський голова Львова вручив дипломи 120 стажерам, відібраних структурними підрозділами за результатами стажування другого півріччя 2015 року.

фото: Олександр Мазуренко

Чи ви знаєте, який рівень IQ мають українці? Другий у світі. Чи ви знаєте, який рівень мають українці за освіченістю у світі? П’ятнадцятий. Ми входимо у тридцятку найосвіченіших країн світу. А де ми є за рівнем боротьби з корупцією? Десь там 150-ті. Коли говорити про IQ, у нас критично багато людей із найвищим рівнем, у нас багато людей із нижчим IQ. Але, власне завдяки цьому критично високому IQ, ми маємо великі здобутки.

Насправді, ми мали би бути найуспішнішою країною світу. Але так не є. Тому що ми не маємо якісної влади, якісної системи управління. Ми, українці, дуже довірливі. Нас розводять, як кроликів, дурять, нам нав’язують якісь формули. Жодна країна світу ніколи не буде за нас робити нашу роботу. Ми глибоко шануємо всі країни Європейського Союзу, Америку, Канаду, Японію. Вони дуже класні. Але вони не зроблять того, що ми маємо зробити. Ми повинні навчитися бути якісними управлінцями. І це є та місія, яку ми перед собою поставили тут, у Львові.

Тому що, пройшовши вишкіл Львівської міської ради, ви отримуєте неоціненний досвід. Попрацювавши тут два, три, чотири роки, ви готові на найвищі посади в нашій країні. Тому що тут людина є всередині проблеми, і вона в голові має формулу, як вирішити проблему людини. Влада має обслуговувати людей, допомагати людям, з одного боку. З іншого боку, влада – міська, державна, парламент, Президент – завжди мають давати дороговказ, яким має бути місто чи країна через 20, 30, 50 років. Уже під це шукати якісних людей. Шукати те, що найцінніше – людей. Коли ви запитаєте будь-якого топ-менеджера, яка в нього проблема number one – це люди, знайти класних людей. Тому я все своє життя шукаю людей. Коли я знаходжу класну людину, я щасливий.

У нас є дуже багато вакансій в міській раді. Маємо вакансію заступника з гуманітарних питань, маємо вакансії керівників деяких департаментів, управлінь. Дуже складно знайти людей, які відповідали би критеріям. Тому ми вчимо людей, і ті люди, які прийшли до нас працювати 7-8 років тому, сьогодні мають дуже якісні посади.

Тому я закликаю всіх вас, шановні колеги, у цьому житті, перш за все, вчитися й користатися тим моментом, який маєте сьогодні. Тому що ви є молоді. Молода людина може навчитися й сприйняти набагато більше, ніж людина вже зріла. Тому користайтеся цією можливістю, ставте перед собою дуже якісні, але добрі цілі. Коли ви ставите перед собою добру мету, весь світ, усі люди будуть вам допомагати. Якщо мета недобра, то краще її не ставити, нічого з того не вийде, будете мучитися й так далі. Це такі короткі меседжі, які я хотів вам передати: Львівська міська рада – це  можливість для першого кроку, який ви робите.

Традиційно мене часто питають, який рецепт успіху варто мати. Відповідь дуже проста: багато працювати, вірити в Бога і любити людей. Слава Україні!

міський голова Львова Андрій Садовий

З вітальною промовою перед стажерами виступив Володимир Бєглов – співзасновник журналу про успішних українців, ініціативу та відповідальність «The Ukrainians: історії успіху», співзасновник радіо SKOVORODA.