Мер Львова зустрівся з учасниками німецько-українського шкільного проекту соціального спрямування

Міський голова Львова Андрій Садовий сьогодні зустрівся з учасниками німецько-українського шкільного проекту «Ми будуємо суспільство – разом для нашого міста» у рамках соціального тижня в НВК «Школа-гімназія «Шептицьких», який триватиме до 7 жовтня. Під час зустрічі зі школярами мер наголосив на необхідності самих школярів бути активними і брати участь у цікавих міжнародних проектах, а також добре вчитись.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Львів – це найбільше україномовне місто світу, яке засноване українським королем Данилом Галицьким. Львів 662 роки тому отримав Магдебурзьке право – це дуже великий досвід. Фактично, Львів має найбільший досвід в Україні. У Львові є 130 діючих храмів. Часто Львів називають містом молитви. Ця віра дає нам можливість багато доброго робити», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Учасники проекту поспілкувались з міським головою про соціальні проекти, які реалізовуються в місті, про інфраструктуру для людей з обмеженими фізичними можливостями, про допомогу міста багатодітним сім’ям.

«Ми робимо все можливе, щоб у Львові була доступність. Але я вважаю, що цього не достатньо. Ми маємо спеціальну комісію, яка цими питаннями займається. Тут потрібна ініціатива. Буду вдячний за ваші цікаві ідеї. Нам треба багато працювати, щоб рівень ментальності і свідомості у нашій державі був на трохи іншому рівні, тоді економіка буде по-іншому розвиватись», - додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Дітей зацікавило питання безкоштовних послуг з відвідування закладів культури для багатодітних сімей.

«Ми маємо Центр соціальних служб, робимо акції для багатодітних родин, для дітей з багатодітних родин. Протягом року є багато таких речей – безкоштовне відвідування музеїв, різні екскурсії, інші заходи», - сказала Галина Слічна, директор департаменту гуманітарної політики ЛМР.

«Часто люди не користуються цими можливостями, бо не знають, тому треба бути активним, треба звертатись, вам ніколи ніхто не відмовить», - додав мер Андрій Садовий. 

Соціальний тиждень у НВК «Школа-гімназія «Шептицьких» - це спільний проект школи та іноземних партнерів (Німеччина). Учасниками проекту є учні 10-11 класів НВК «Школа-гімназії «Шептицьких», педагоги закладу та представники німецьких організацій socioMovens e.V., Sozialinstitut Kommende Dortmund, Fazenda da Esperanca.

Метою проекту є соціальне виховання учнів через практичну діяльність, ознайомлення з соціальними закладами Львова.

«Учні повинні не лише почути чи побачити, як інші проводять роботу в соціальній сфері, а й самі стати безпосередніми учасниками процесу. Запланований соціальний тиждень має бути стартовим для реалізації соціальної діяльності учнів гімназії протягом цього року і наступних», - розповідають організатори.

У рамках проекту заплановане спільне проживання учасників протягом тижня (Молодіжний центр св. Івана Боско, вул. Дорога Кривчицька, 17-А), відвідини та робота  (3-4 год на день) в таких соціальних установах, як Благодійний Фонд «Карітас Львів УГКЦ», Родинний дім «Покрова», Львівській геріатричний пансіонат, Львівський дитячий будинок №1 для дітей-сиріт, Дошкільний заклад освіти «Кризовий центр «Діти вулиці», Будинок дитини №2, зустрічі із керівниками та представниками соціальних організацій.