Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся зі студентами Коледжу Європи Натолін та розповів про основні напрямки розвитку міста на найближчі роки. Зустріч відбулась в рамках навчального візиту студентів Коледжу Європи в Україну. Участь у зустрічі взяло 135 студентів Коледжу Європи Натолін.

Під час зустрічі з міжнародними студентами міський голова розповів про свій життєвий шлях, зокрема, що спонукало його спочатку стати депутатом міської ради Львова, а потім балотуватися на посаду мера міста.

«Я ніколи не шукаю легкої дороги. Коли я йшов на посад мера, у мене була чітка мета - збудувати місто, в якому хочеться жити. Тепер я бачу, щоб збудувати таке місто, в першу чергу, потрібно збудувати державу, в якій хочеться жити. Я народився в найкрасивішому місті світу.

Коли я почав працювати, було багато людей, які говорили, чому не можна зробити багатьох речей. У нас гаряча вода була по годинах. Зараз вона цілодобово. Ми на високому рівні провели ЄВРО-2012: побудували стадіон, побудували багато доріг. Вкладаємо кошти в будівництво велодоріжок. Робимо місто привабливим для туристів», - розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Також мер розповів студентам про ситуацію, яка склалась у Львові з питанням ТПВ та про перспективи співпраці міста з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо будівництва першого в Україні заводу з глибинної переробки сміття.

Студентів також цікавили питання загальнодержавного характеру, зокрема, проведення реформ в Україні та впровадження децентралізації, запитували про розвиток ІТ у Львові, про міграцію, про співпрацю Львова та польських міст, про екологічні проекти Львова і напрацювання міста відповідно до Угоди Мерів.

«Львів має традицію більше 600 років Магдебурзького права. Це є в серці кожного з нас. Про децентралізацію зараз говорять багато, але рівня, якого би хотілось, нема», - додав Андрій Садовий.

Також мер розповів, що сьогодні Львів – це неформальна столиця ІТ в Україні, адже рівень розвитку ІТ в місті в рік більше 20-30%. «Але коли інвестор заходить, то він не йде в місто, а в країну, він моніторить ситуацію, яка є в країні», - додав Андрій Садовий.

Також студентів цікавило питання обміну досвідом та питання трудової міграції серед молоді.

«У молоді нема мовного бар’єру, тому люди їдуть працювати за кордон. Але це добре, що вони отримують хороший життєвий досвід. Ми повинні створювати такі умови, щоб мудрі люди повертались додому», - додав Андрій Садовий.

Довідка

Коледж Європи є незалежним закладом післядипломної освіти з європейських студій, головний кампус якого розташований у Брюгге (Бельгія).

Коледж було засновано у 1949 році після Європейського конгресу в Гаазі 1948 року провідними європейськими постатями та фундаторами Європейського Союзу такими, як Сальвадор де Мадаріага, Вінстон Черчилль, Поль-Анрі Спаак та Альчіде Де Гаспері. Метою створення коледжу було пропагування «духу солідарності та взаєморозуміння між народами Західної Європи та надання елітного навчання для осіб, які будуть розділяти ці цінності», а також «виховання еліти молодих керівників для Європи». Коледж має статус «закладу публічних інтересів», який функціонує відповідно до бельгійського законодавства.

Натолінський кампус Коледжу було створено у Варшаві в 1992 році у відповідь на революції 1989 року та в процесі очікування подальшого розширення Європейського Союзу, який спеціалізується на центрально- та східноєвропейських студіях.

Сьогодні Натолінський кампус є частиною 120-гектарного історичного парку та природного заповідника – колишнього королівського палацу для полювань Натолін, який розташований у південній частині Варшави (30 хвилин на метро від центру міста). Натолінська Європейська Фундація доглядає за комплексом та проводить реставраційні роботи колишнього палацу Потоцьких, який є доступним для Коледжу.

На своєму кампусі Натолін коледж пропонує однорічну міждисциплінарну магістерську програму для 122 студентів, які прибули у 2017/2018 навчальному році з 29 країн. Навчальний план охоплює політику, право та економіку ЄС, міжнародні відносини та історію, а також відносини ЄС з сусідами. У першому семестрі, як важлива частина навчальної програми, Натолінський кампус підготував навчальний візит до Києва та Львова. Загальною метою перших навчальних поїздок семестру є розширення сфери знань, наданих за допомогою традиційних академічних засобів. Мета запланованої поїздки – покращити обізнаність студентів щодо викликів, з якими стикається Україна, і одночасно ознайомитися з її історією та культурою.