Місто розробило логотип, який ілюструватиме заходи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

Львівська міська рада розробила спеціальний логотип, який ілюструватиме усі заходи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Це зображення сім’ї, в якій панує любов. Про це розповів начальник відділу «Служба у справах дітей» Львівської міської ради Ростислав Тимків.

«В країні розпочалися заходи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Власне, в рамках цієї програми, розроблено спеціальний логотип, який буде супроводжувати усі заходи в цьому напрямку. Це сім’я, будиночок і любов, яка панує в цій сім’ї.

Важливо наголосити, що процес деінституалізації не означає закриття інтернатних закладів. Мова йде про зміну системи надання послуг дітям, насамперед з інвалідністю чи особливими освітніми потребами. Ці послуги мають бути наближені до дітей, до місць їхнього проживання. Якщо це зробити, то саме перебування дитини в інтернаті відпаде як таке», - розповів Ростислав Тимків, начальник відділу «Служба у справах дітей» Львівської міської ради.

Довідка

Деінституціалізація (Де-І) – це процес заміни системи інституційного догляду та виховання дітей на систему, яка спрямована на забезпечення прав та найкращих інтересів дітей, на підтримку сім’ї, створенні належних умов для виховання та розвитку дітей у сім’ї або середовищі, максимально наближеному до сімейного.

Підзаконні нормативно-правові акти:

- Указ Президента України «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа»;

- Постанова Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 року №526-р «Про Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та плану заходів з реалізації її I етапу».