Мер Львова обговорив зі студентами Української академії лідерства розвиток молодіжної політики в місті

• 26.09.2019, 14:59
  • Мар’яна Щепанська
Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся зі студентами Української академії лідерства. Під час зустрічі обговорили молодіжну політику в місті, механізм роботи міськради та господарські питання, можливості для стажування та реалізації власних ідей, спрямованих на розвиток Львова.

Також студентів цікавили ранкові ритуали міського голови, джерела щоденних мотивації та натхнення, шляхи подолання емоційного вигорання та ефективний тайм-менеджмент.

«Енергію і заряд для роботи мені дає біг — я розпочинаю свій день із пробіжки на 3 км. Наприкінці робочого дня люблю плавати. Звісно, кава — також важливий момент. Багато ходжу пішки, з людьми спілкуюсь. Також мене надихають подорожі в холодні країни — Норвегію, Ісландію», — зазначив міський голова.

Окрім того, обговорили питання екології та озеленення, а також стратегію «нуль відходів». «Ми маємо досить зелене місто, але я б хотів, щоб воно було ще зеленішим, щоб ми доглядали за зеленими насадженнями та дбали про екологію. 30% хворіб у світі — саме через погану якість повітря», — відзначив Андрій Садовий.

Серед студентів пролунало запитання щодо розвитку інфраструктури та системи громадського транспорту. «Наш пріоритет — громадський транспорт, також будуємо багато велосипедних доріжок. Цьогоріч ми дали замовлення заводу „Електрон“ на 50 тролейбусів, торік — придбали 150 нових автобусів, і, окрім того, за кошт ЄІБ маємо придбати ще 100 автобусів, плюс 100 тролейбусів та 10 трамваїв. Це кардинально змінить ситуацію, і приватним транспортом користуватися стане невигідно. До кінця року також плануємо тестово встановлювати електронний квиток. Дороги треба ремонтувати завжди, адже будь-яка з них має свій термін експлуатації», — зауважив мер Львова.

Молодь також цікавили культурні проєкти, які підтримує місто. «Більшість подій у Львові відбуваються за підтримки мерії, — відповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. — Скажімо, є масштабний фестиваль класичної музики LvivMozArt, у суботу буде 30 років театральному фестивалю „Золотий лев“, є також грантові програми на підтримку культурних менеджерів, які творять культурний продукт. Якщо ви маєте конкретну якісну ідею чи створюєте мистецьку програму, то маєте змогу податися на конкурс соціально-культурних проєктів. У нас сотні ініціатив. Також ми підтримуємо графіті-фестиваль: скажімо, на вул. Княгині Ольги цього року красиво малювали, і це також за нашої підтримки. Якщо маєте класні ідеї — звертайтесь, а ми допоможемо».

Мер також відзначив, що найбільш динамічна сфера, яка розвивається у Львові зараз, — це ІТ. На запитання, чим місто приваблює хороших фахівців, Андрій Садовий, відповів, що ключове — це, власне, атмосфера, вдале географічне положення та розвиток туристичної інфраструктури. «Наше головне завдання як міста — не заважати, а люди все самі зроблять. У нас є якісний аеропорт, ми реконструюємо площу Двірцеву, є фантастична атмосфера міста, кава високої якості. Тож людям приємно приїхати сюди і створювати продукт. Тим паче, година машиною — і ти в Польщі, а за 10 євро можеш літаком полетіти в Лондон чи Копенгаген, незабаром буде рейс до Парижа. Такої можливості немає в багатьох містах України. ІТ — це та сфера, яка дає місту великі профіти, бо середня зарплата в сфері — 2000 доларів, і ці люди сплачують податки», — зауважив мер Львова.

Наприкінці зустрічі студенти запросили міського голову долучитися до ранкової пробіжки Стрийським парком, з нагоди регіонального відкриття Академії 2 жовтня.

До слова, Українська академія лідерства — це програма особистісного та суспільного розвитку, основним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл, що базується на основі цінностей та виховання лідерських якостей і навиків.

Академія заснована у 2015 році за підтримки інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund, діє за підтримки Адміністрації Президента, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України та партнерів на локальному рівні.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) — фонд із капіталом у розмірі 150 млн доларів США, що інвестує у підприємства малого та середнього бізнесу в Україні та Молдові. Доходи від прямих інвестицій WNISEF у розмірі від 1 млн до 10 млн доларів США використовують для реструктуризації та розширення бізнесу його портфельних компаній. З моменту свого заснування WNISEF інвестував приблизно 168 млн доларів США у низку підприємств, що мають значний досвід у виробництві споживчих товарів, будівельних матеріалів, упаковки, у сфері роздрібної торгівлі та фінансових послуг. Cьогодні фонд реалізує 4 програми, метою яких є допомога Україна та Молдові шляхом розробки економічної політики та розвитку лідерства.