Маленькі львів’яни відвідали презентацію книги «У міста є Я» та дізналися як функціонує місто

  • 23.06.2021, 14:28
  • 1291
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, 23 червня, маленькі львів’яни мали унікальну можливість інтерактивної зустрічі з міським головою та відвідали презентацію дитячої книги «У міста є Я» за авторством засновниці Міжнародного саміту мерів Ірини Озимок. Окрім того, після цієї зустрічі львівські вчителі також мали змогу поспілкуватися з авторкою та дізнатися, як можна вже у школі навчати дітей про їхнє місто. Організатори зустрічі – простір інноваційної освіти Lviv Open Lab, Львівська міська рада та Western NIS Enterprise Fund.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«Я коли маю якісь запитання, то запитую молодих людей, іноді своїх дітей. Гроші ми використовуємо на різні речі – і на садочки, і на школи, і на спортивні майданчики, щоби транспорт працював, щоб вода була.

Зараз в нас буде подібна ситуація, коли відбувається сесія. На цих кріслах, де ви зараз сидите, сидять депутати міської ради і запитують, пропонують щось. Тому зараз ви можете спитати про все, що вас цікавить, і запропонувати, що у Львові треба змінити на краще», - зазначив мер Львова Андрій Садовий.

фото: Олександр Мазуренко

Відтак, діти поспілкувались із першим заступником мера Андрієм Москаленком. Подія відбулась в інтерактивному форматі з цікавими завданнями та конкурсами про місто. Учасники зустрічі мали змогу запитати, як функціонує місто, дізнатися більше про транспорт, воду, тепло, сміття, дитячу участь, а також запропонувати власні ідеї для якісних змін у місті. Маленькі львів’яни змогли «попрацювати» у сесійній залі, аби детально ознайомитися з роботою місцевої влади.

Під час зустрічі учасники поспілкувалися з Іриною Озимок, авторкою першої дитячої книги про те, як влаштоване місто. Авторка проанонсувала конкурс малюнків для юних мешканців, який є частиною книги.

фото: Олександр Мазуренко

«Діти – не лише мешканці міста, але й його творці, і влада повинна до них прислухатися. Вони мають активну та відповідальну позицію. Подія сприяє діалогу та підсилює дитячу участь донесення побажань та потреб дітей щодо змін у місті, які влада обов’язково врахує для забезпечення якісного та безпечного життя юних львів’ян», – зауважує Ірина Озимок, авторка книги «У міста є Я», засновниця Міжнародного саміту мерів та керівниця Програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund.

Подія стала другою з серії регіональних зустрічей міських голів з юними жителями по всій Україні. До участі запросили дітей 6-10 років, їх батьків та вчителів.

Довідка

Lviv Open Lab – це простір інноваційної освіти на Сихові, частина мережі молодіжних просторів ТВОРИ!. Основною метою простору є популяризація науки і технологій серед підлітків та молоді, а також створення можливостей для їх розвитку.

 «У міста є Я» – перша інтерактивна книга-ілюстрація про те, як функціонує місто, та яку роль виконують у ньому жителі. Це своєрідний путівник для читачів по місту, який дає змогу переосмислити власну роль у громаді, та усвідомити, ким ми хочемо бути – відповідальними громадянами чи просто спостерігачами за міськими процесами. Книга не лише розповідає про функціонування міст, а заохочує до участі у якісних змінах. Видавництво – Книголав.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 25 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові.

відео: Андрій Андрух

фото: Олександр Мазуренко