До всесвітньої акції «Година коду» долучилось понад 3 тисячі львівських школярів

  • 31.12.2021, 09:09
  • Пресслужба ЛМР
У грудні 2021 року понад 3300 учнів із 95 шкіл у Львові взяли участь у «Годині коду» — глобальній ініціативі з популяризації програмування серед школярів. Протягом тижня відбулося понад 130 онлайн-уроків, які проводили 60 досвідчених менторів, серед яких й інженери компанії GlobalLogic. Глобально до акції долучилось понад 150 мільйонів учнів зі 180 країн світу.

фото умовне, автор: Роман Балук

Мета акції «Година коду» – розповісти школярам про програмування за одну годину та показати, що інформатика може бути веселою і цікавою. Ініціатива тривала тиждень  і відбувалася в рамках Тижня вивчення інформатики. У 2021 році на офіційному сайті акції «Година коду» було зареєстровано близько 86 тисяч подій, із яких 84 – в Україні. Цього року через карантинні обмеження уроки програмування проходили онлайн.

До акції долучились учні 10-х класів із майже ста шкіл Львова. Заняття проводили досвідчені інженери з українських ІТ-компаній – всього 61 ментор. В Україні одним із партнерів ініціативи стала GlobalLogic – 10 спеціалістів від компанії ділилися досвідом, розповідали про базові принципи ІТ і особливості роботи з технологіями – розбиралися, хто такий DevOps engineer і як працювати з AI- та ML-технологіями. Ці лекції прослухали понад 300 львівських школярів. 

«Акція «Година коду» вже стала традиційною та щорічною для львівських шкіл. Ми пишаємось тим, що Львів започаткував проведення цієї акції та інші міста підхопили цю ініціативу. Щиро вдячні ІТ-компаніям, що долучаються до цієї ініціативи та проводять цікаві, інтерактивні уроки інформатики для школярів. Це дуже хороший спосіб заохотити школярів до детального вивчення цього предмету в школі», – прокоментувала Олена Гунько, начальниця управління інформаційних технологій Львівської міської ради

«Бізнесу важливо долучатися до розвитку ІТ-освіти на всіх рівнях – заохочувати своїх спеціалістів ділитися досвідом, прикладами реальних задач і способами їхнього вирішення. Багатьох учасників цікавило, як готуватися до розвитку в IT-сфері ще зі школи. На лекціях ми спілкувалися з учнями про перспективи роботи в IT і тонкощі програмування залежно від проєктів», – розповідає Андрій Кондратьєв, ментор «Години коду» та Senior Test Engineer, GlobalLogic.

Довідка

GlobalLogic (www.globallogic.com) — лідер у сфері цифрової інженерії, що допомагає провідним світовим брендам проєктувати та створювати інноваційні продукти, платформи й цифрові рішення для сучасного світу. Поєднуючи стратегічний дизайн, комплексний інжиніринг й експертизу в галузі даних, компанія допомагає клієнтам вийти на нові рівні можливого і прискорити їхній перехід до цифрового бізнесу майбутнього. Центральний офіс GlobalLogic знаходиться у Кремнієвій долині у США, а інжинірингові та дизайн-центри розташовані по всьому світу. GlobalLogic — компанія групи Hitachi, що входить до складу Hitachi, Ltd. (TSE: 6501).