Як у Львові провели Національний день дівчат у технологіях

  • 07.11.2022, 15:18
  • Андрій Яремко
Цими вихідними у молодіжному просторі популяризації науки Lviv Open Lab відбулася подія “TECHNOдівчата. Національний день дівчат у технологіях”. Протягом двох днів дівчата знайомились зі сферою ІТ та продумували як подолати гендерні стереотипи у цій царині.

Перший день був присвячений спілкуванню зі спеціалістками з різних галузей ІТ, де дівчата дізнались, що для них немає жодних обмежень у цій сфері, окрім стереотипів. 

6 спікерок, які займають різні посади у різних ІТ-компаніях, дали дівчатам зрозуміти, що ІТ - це не тільки для хлопців і про програмування. 

Божена Судакова з KindGeek розповідала дівчатам про те, що питання гендерних стереотипів в ІТ підіймається вже доволі тривалий час і в Україні ІТ-компанії намагаються переймати досвід колег з-за кордону. Так в більшості ІТ-компаній у нашій країні співвідношення обох статей у фірмах приблизно однакове. 

Лілія Костишин з N-IX ознайомила дівчат з рекрутингом і тим, як реалізувати себе в цій сфері, а також пояснила, що немає жіночих або нежіночих професій, тож усе залежить тільки від самих дівчат.

Тетяна Пасічник з Intellias розповідала дівчатам про те, як бути розробницею і що це не суто чоловіча сфера, а стати розробником може будь-хто, якщо є бажання.

Ірина Мудь з Global Logic поділилась досвідом маркетолога у великій фірмі, де без маркетингу, піару та висвітлення діяльності втрачається багато можливостей. 

Наталія Матюшенко з TechMagic через власний досвід розробниці закликала дівчат обирати ту сферу, в якій дівчатам буде хотіти розвиватись. “В ІТ цінують спеціалістів, а не гендер, бо якщо ти багато працюєш і розвиваєшся, до досягнеш будь-яких поставлених цілей”, - зазначила вона.

У кінці першого дня Катерина Анастасова спілкувалася з дівчатами в інтерактивному форматі про те, як скласти гарне перше враження, щоб бачили спеціалістку, а не стереотипи. 

Лекції відбувалися у гібридному форматі: онлайн на YouTube та Facebook, та офлайн у Lviv Open Lab. Так, досвід і поради спеціалісток з ІТ-сфери змогли перейняти понад 500 дівчат з усієї країни. 

Другий день був наповнений практикою: учасниці разом з менторками з ІТ-компаній шукали варіанти як залучити більше дівчат у цю сферу. У хакатоні взяли участь 4 команди: "Трешак", "UAN", "LOX.es", "Просто щось", а також 4 менторки з ІТ. Різними методами були обрані ідеї та створені прототипи конкретних інструментів для подолання стереотипів та упереджень щодо ІТ. Перемогу здобула команда  "LOX.es" з ідеєю профорієнтаційних курсів для школярів від ІТ-компаній.

Нагадаємо “TECHNOдівчата. Національний день дівчат у технологіях” реалізував Lviv Open Lab та Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine за підтримки Швеції в рамках проєкту «Трамплін до рівності».