Небайдужу львівську молодь кличуть до гаю в'язати житні снопи

  • 22.06.2009, 12:28
  • 1331
  • Андрій Яремко
Зазвичай адміністрація Шевченківського гаю запрошує молодь до себе на свята та на різноманітні гуляння і забави. Сьогодні запрошення адресоване теж молодим людям, але з іншої нагоди. Небайдужу львівську молодь кличуть до гаю попрацювати – допомогти в'язати житні снопи, якими перекриватимуть хати у Гаю. А найсміливіші можуть допомогти і косити жито. У Музеї народної архітектури та побуту є 12 найбільш проблемних об’єктів. Для їх збереження необхідно змінити покрівлю. У музеї вже розпочали ремонтувати хату, привезену з с. Люта, що на Лемківщині.

Протягом цього тижня Шевченківський гай чекає волонтерів для допомоги. А все розпочнеться косінням жита до схід сонця, о 5 годині ранку, як і годиться справжнім косарям. Потім косарі ласуватимуть смачним кулішем з салом.

«Вже цього тижня косарі коситимуть жито у селі Рудки, хочемо до цієї роботи залучити і молодь. Нам потрібна також фізична допомога для перекривання хат. Думаю, що молодь Львова може цікаво та корисно провести час, навчаючись в'язати з жита снопи та перевесла. Організовуючи такі літні роботи для молоді, насамперед хочемо зберегти українську традицію в’язання житніх снопів», - розповів керівник Музею народної архітектури та побуту Іван Косачевич.

У Гаю знайдеться робота для кожного, хто захоче долучитися до збереження унікального етномузею просто неба.

На сьогодні на території етнозон Музею розташовано 124 пам’ятки архітектури, які об’єднані в 54 садиби.