Львів згадуватиме «Революцію на граніті»

  • 07.10.2010, 16:13
  • 854
У Львові 9-10 жовтня відзначатимуть 20 років з дня «Революції на граніті». На честь відзначення річниці голодування молоді за здобуття незалежності України молодіжна громадська організація Студентське Братство Львівщини проведе урочистий захід, який відбудеться у Львові, на площі перед пам’ятником Т. Шевченкові.

«Революції на граніті» -- це голодування-протест студентів проти Радянської влади, що відбувся у жовтні 1990 р. у Києві. Він мав величезний резонанс громадськості в Україні та за кордоном і став поштовхом для проголошення незалежності України. «Революція на граніті» – це приклад існування громадянського суспільства в дії, що визнає право людини на вибір, наголошує на цінності і важливості кожної людини її життя і поглядів.

Святкування має на меті висвітлення історичних подій жовтня 1990 р, ознайомлення з ними широкої громадськості, згуртування членів Студентського братства різних поколінь, виховання української молоді в дусі національних традицій, духовності та патріотизму, формування свідомої громадянської позиції, створення умов для самореалізації молоді.

«За цей період, за ці два тижні жовтня 1990 р. Люди змінили своє бачення: на початку це – «я тихенько сиджу, моя хата скраю, це якісь божевільні влаштували мітинги, нам таке показують в новинах по телевізору про якийсь Гондурас, Кубу – це усе далеко від мене…».  Наступного тижня  це вже стосувалось майже кожного – «це ж можуть бути мої діти, як страшно за цих дітей, яка насправді страшна система – змете і роздавить, і що робити?», - каже голова правління студентського братства Львівщини Богдан Зятик.

В контексті відзначення річниці подій жовтня 1990 року, відбудеться їх історична реконструкція. Водночас буде зорганізовано виставку фотографій та історичних матеріалів з «Революції на граніті», виступи студентських колективів та музикантів, читання поезії, спогади учасників «Революції». А в неділю (10 жовтня) відбудеться урочисте Богослужіння.