У Львові відбудеться фінальна частина Відкритого чемпіонату України з флорболу

16-17 квітня 2011року у Львові пройде фінальна частина Відкритого чемпіонату України з флорболу. В рамках фінальної частини відбудуться ігри останнього туру регулярної першості, а також ігри плей-офф та фінал. Ігри відбуватимуться в спорткомплексі ЛНУ ім. І.Франка. Організатором турніру є Всеукраїнська Федерація Флорболу, співорганізатором – Львівська обласна федерація флорболу.

Цьогоріч в турнірі беруть участь 7 команд з трьох країн. Перед фінальною частиною турнірне становище таке:

1. "Дельфін" (Мінськ, Білорусія) – 10 очок;

2. "Скала" (Мелітополь, Україна) -  8 очок;

3. "Rema DC" (Дрогобич, Україна) – 7очок;

4. "Paw J" (Рига, Латвія) – 6 очок;

5. "Лемберг" (Львів, Україна) -  3 очка;

6. "КФК" (Київ, Львів) -  3 очка;

7. "YMCA" (Луцьк, Україна) – 0 очок;

Регламент турніру передбачає, що команда, яка за підсумками регулярного чемпіонату посідає 7 місце, вибуває з боротьби, а команди з 1 по 6, боротимуться за медалі в іграх плей-офф. Тому Львівщина зберігає шанси здобути нагороди Відкритого чемпіонату України з флорболу. В останньому турі матимемо два принципові поєдинки: західноукраїнське дербі "Лемберг" (Львів) – "Rema D.C." (Дрогобич) та поєдинок між лідером сезону мінським "Дельфіном" та переможцем минулого сезону латвійським клубом "Paw J".

голова Львівської обласної федерації флорболу Максим Коляда.

«Розвиток спорту у місті сприяє активному проведенню часу його мешканцями, а відтак покращує стан їхнього здоров’я. Тому те, що у нашому місті розвиваються нові, сучасні, цікаві види спорту – це позитивна динаміка, яку місто однозначно підтримує. Все нове є цікаво для молоді, а незвичні види спорту - це ще один спосіб залучити до активного цікавого проведення вільного часу дітей

керівник відділу спорту мерії Віктор Степанюк.

Нагадаємо, що минулого сезону переможцем турніру стала команда "Paw J" з Латвії, срібним призером –  мелітопольська "Скала", а в протистоянні за бронзову нагороду – "Лемберг" поступився "Дельфіну".

Довідка

Що таке флорбол?

Флорбол – командний вид спорту. Грається пластиковим м’ячем, удари по якому наносяться клюшкою. Ціль гри: забити м’яч у ворота суперника.

На полі в кожній команді присутні 5 польових гравців і один воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише клюшкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою дозволяється зупиняти м’яч, але не наносити удари по воротах. Ця гра схожа на хокей з м’ячем і на хокей без льодової площадки, проте в правилах цих ігор є суттєві відмінності. В ході гри дозволяється необмежена кількість замін, які можна проводити, не зупиняючи гру. Тривалість гри - 3 періоди по 20 хв. Перерва між періодами триває 10 хвилин. У деяких випадках третій період у флорболі не грається.

Флорбол – безконтактна гра. Єдиним дозволеним силовим прийомом є гра плечем в плече, у випадку ведення боротьби за м’яч, не контрольованим жодним з гравців. Якщо гравець порушив привила, протилежна команда отримує право на штрафний удар. Гравців можуть наказувати дво- або п’ятихвилинними вилученнями. За неспортивну поведінку гравець може бути видалений на 10 хв. Найтяжчим покаранням є видалення до завершення матчу.

Історична довідка

Флорбол народився у Швеції в 70-их роках минулого століття і швидко здобув популярність в Європі, насамперед у самій Швеції, а також у Фінляндії і Швейцарії. У 1986 році цими країнами була заснована Міжнародна Федерація Флорболу (МФФ). На сьогоднішній день МФФ об’єднує флорбольні федерації 49 країн, що значно укріпило позиції флорболу у всьому світі, у тому числі в Америці, Японії, Індії, Сінгапурі і Австралії. Найбільш розвинута структура цього виду спорту у Швеції. У флорбол грають усі види населення. Є команди бізнесменів, викладачів, школярів, пожарників, міліціонерів. В країні діють понад 1000 флорбольних клубів, і вони регулярно проводять офіційні змагання.

Перший чемпіонат світу з флорболу серед чоловіків відбувся у 1996 році. Сьогодні на кожному континенті земної кулі існує хоча б одна флорбольна асоціація, у тому числі в Африці, де перша національна федерація з флорболу була створена у Сьєрра-Леоне . У лютому 2008 року флорбол отримав визнання Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК). Можливо вже у 2020 році флорбол увійде в програму літніх Олімпійських ігор.