У школах Львова розпочали працювати шахові гуртки

  • 28.09.2015, 18:22
  • Ярослав Альохін
У Львові розвивають шаховий спорт. 14 липня під час засідання сесії Львівської міської ради було прийнято ухвалу про затвердження Програми розвитку шахів у загальноосвітніх навчальних закладах м. Львова на 2015-2016 рр. Сьогодні, зокрема, у школі №28 запрацював один з шахових гуртків.

фото: Олександр Мазуренко

Загальна вартість реалізації Програми розвитку шахів у загальноосвітніх закладах м. Львова на 2015-2016 рр. становить 425 000 грн. У ці кошти входить:

• придбання 118-и демонстраційних шахових дощок – по одній у кожну школу на загальну суму 150 000 грн;

• придбання комплектів для гри у шахи для 118-и загальноосвітніх навчальних закладів – по сім у кожну школу на загальну суму 250 000 грн;

• придбання навчально-методичної літератури на загальну суму 25000 грн.

Ми ввели у школи, які мають 20 і менше класів, чверть ставки гуртка, а у школах з більше, ніж двадцятьма класами буде півставки гуртка.

Впродовж літа ми проводили моніторинг серед педагогів з ціллю виявити людей, які володіють навиками гри у шахи, окрім того ми через Інтернет просили, щоб зголошувались громадяни і також просили Федерацію шахів рекомендувати людей, які могли б взятись за викладання у цих гуртках.

На сьогодні маємо ще 18 вільних вакансій викладачів у даних гуртках.

Зоряна Довганик, в.о. начальника управління освіти ЛМР

Учнів гуртка у школі №28 завітала привітати і чемпіонка світу з шахів, гросмейстер Марія Музичук.

Приємно бачити дітей у такому віці 5-6 років, які тільки починають робити свої перші кроки у шахах. Я і сама починала у такому віці грати у шахи, тому прекрасно розумію наскільки для них важливо і як їм приємно сьогодні поспілкуватись з чемпіонкою світу. Сподіваюсь, що це їх ще більше заохотить займатись шахами.

Марія Музичук

Як зазначив Назар Фірман, виконавчий директор федерації шахів у Львівській області, Львів йде лідером, локомотивом у шаховому спорті країни, нам віддають майже усі турніри України, що є результатом активної роботи представників Федерації та співпраці між гросмейстерами і міською владою. Він наголосив на важливості створення та просування дитячого шахового спорту.

Нагадаємо, що 2 липня Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, міський голова Андрій Садовий та президент Федерації шахів України Віктор Капустін підписали заяву у головний офіс Міжнародної федерації шахів FIDE. Зокрема, у заявці Львова було вказано, що пропонується провести фінальний матч Чемпіонату з шахів серед жінок в кінці лютого — на початку березня 2016 року.

Цей матч відбудеться між Чемпіонкою світу, львів’янкою Марією Музичук та претенденткою, гросмейстером з Китаю Хоу Іфань. Відтак, за словами Марії Музичук, заявку розглянуто позитивно і у березні фінальна гра пройде у Львові