«Чемпіонат світу з шахів серед жінок був проведений на надзвичайно високому рівні», - Г. Макропулос

  • 17.03.2016, 19:34
  • 1649
  • Уляна Шпуляр
Шахова королева отримала свої нагороди. У Львові сьогодні відбулось офіційне закриття Чемпіонату світу з шахів серед жінок та нагородження переможниці. Відтак, китаянка Хоу Іфань отримала кубок-статуетку, вінок-корону, медаль та інші подарунки. Привітали та нагородили і срібну призерку українку Марію Музичук. Вся церемонія відбувалась у Палаці Потоцьких. Опісля також відбулось відкриття пам’ятної таблиці, яка нагадуватиме про проведення у 2016 році у Львові Чемпіонату світу з шахів серед жінок. Як зазначив під час церемонії закриття Чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові в.о. Президента ФІДЕ Георгіос Макропулос, Львів зумів достойно прийняти шахову подію такого високого рівня.

фото: Мирослав Пархомик

Участь у церемонії закриття Чемпіонату світу з шахів серед жінок та нагородженні шахової королеви-Чемпіонки світу з шахів серед жінок взяли Георгіос Макропулос, в.о. Президента ФІДЕ, Андрій Садовий, міський голова Львова, Олег Синютка, голова ЛОДА, та, безпосередньо, самі гравчині. На церемонії також були присутні команди обох шахісток, суддя змагань Керл Ярецькі, представники ФІДЕ та усі, хто долучався до проведення Чемпіонату у Львові.

Усіх гостей у Палаці Потоцьких зустрічав струнний квартет. Також учасникам офіційної церемонії продемонстрували короткі відеоролики з найцікавішими моментами турніру. Перед офіційним нагородженням було виконано Гімн України, Гімн Китаю та Гімн ФІДЕ. З вітальними словами виступили голова ЛОДА Олег Синютка, в.о. Президента ФІДЕ Георгіос Макропулос, Керл Ярецькі, головний суддя матчу, та міський голова Львова Андрій Садовий.

«На церемонії відкриття я вже сказав, що ми були впевненні, що вибрали хороше місце для проведення Чемпіонату світу з шахів серед жінок. І сьогодні я можу лише підтвердити свої слова. Чемпіонат був проведений на надзвичайно високому рівні. Хочу подякувати мерові за його велику підтримку цього матчу. І також за те, що коли потрібно було його особисте втручання чи участь, то працював дуже швидко і з прекрасним результатом.

Організація такого матчу завжди дуже складна і особливо важко організувати справедливі умови проведення. Організаторам у Львові це вдалося. Я хотів би подякувати також тим людям, які невтомно працювали цими місяцями для підготовки, більшість з яких ми не знаємо.

Але понад усе, я хочу подякувати Марії Музичук. Марія грала вдома, але не намагалася жодним чином скористатися цим на свою користь. На наше переконання, хороший гравець в шахи повинен мати хороший характер. За ці роки Марія Музичу довела не лише, що вона прекрасно грає в шахи, але і те, що вона прекрасна людина. На моє переконання, своєю поведінкою вона допомогла також і Хоу Іфань почуватися тут як вдома.

Наша Чемпіонка з Китаю, чемпіонка вчетверте. Їй лише 22 роки і в своєму молодому віці вона написала вже не однин славний розділ в історії шахів. Я впевнений, що в майбутньому вона заповнить не одну книгу історії своїх успіхів і своїх перемог. Хоу Іфань також прекрасна людина.

І ми, представники ФІДЕ, страшенно пишаємося тим, що маємо серед своїх чемпіонів таких людей, як Марія Музичу та Хоу Іфань. Я бажаю їм всього найкращого в майбутньому.

Хочу сказати, що Львів за той час полонив наші серця. Місто дуже гарне і люди дуже прекрасні. Тому ми сподіваємося, що ми невдовзі повернемося сюди для проведення ще якихось подій», - зазначив в.о. Президента ФІДЕ Георгіос Макропулос.

Опісля, власне, відбулась церемонія нагородження. Чемпіонці китаянці Хоу Іфань вручили кубок-статуетку, вінок переможниці, медаль та квіти. Особливий подарунок переможниці Чемпіонату зробив міський голова Львова Андрій Садовий – картину з бурштину.

Нагороди також отримала срібна призерка Чемпіонату українка Марія Музичук. Марічці вручили подарунки, медаль, кубок та квіти. Від мера міста Марія отримала картину.

Опісля пам’ятні подарунки отримали Георгіос Макропулос та Керл Ярецькі. Їм мер вручив пам’ятні монети із зображенням Короля Данила Галицького.

Після нагород Хоу Іфань та Марія Музичук поділились своїми враженнями щодо Чемпіонату та подякували усім за докладені зусилля.

Опісля всі почесні гості перейшли на вулицю, де відбулось відкриття пам’ятної таблиці, присвяченої проведенню Чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові. В церемонії взяли участь міський голова Львова Андрій Садовий, голова ЛОДА Олег Синютка, гравчині Марія Музичук та Хоу Іфань.

Нагадаємо, Чемпіонат світу з шахів серед жінок у Львові розпочався 1 березня. За шахову корону змагались українка Марія Музичук та китаянка Хоу Іфань. Загалом відбулось 9 шахових партій. Перемогу з рахунком 6:3 здобула китаянка Хоу Іфань.