«Все було проведено на найвищому рівні», - Керл Ярецькі про шаховий Чемпіонат у Львові

  • 17.03.2016, 19:59
  • 1541
  • Христина Процак
Шахова королева отримала свої нагороди. У Львові сьогодні відбулось офіційне закриття Чемпіонату світу з шахів серед жінок та нагородження переможниці. Китаянка Хоу Іфань отримала кубок, вінок, медаль та інші подарунки. Привітали та нагородили і срібну призерку українку Марію Музичук. Високий рівень організації Чемпіонату відзначила головний суддя змагань Керл Ярецькі.

фото: Олександр Мазуренко

Участь у церемонії закриття Чемпіонату світу з шахів серед жінок та нагородженні шахової королеви-Чемпіонки світу з шахів серед жінок взяли Георгіос Макропулос, в.о. Президента ФІДЕ, Андрій Садовий, міський голова Львова, Олег Синютка, голова ЛОДА, та, безпосередньо, самі гравчині. На церемонії також були присутні команди обох шахісток, суддя змагань Керл Ярецькі, представники ФІДЕ та усі, хто долучався до проведення Чемпіонату у Львові.

Усіх гостей у Палаці Потоцьких зустрічав струнний квартет. Також учасникам офіційної церемонії продемонстрували короткі відеоролики з найцікавішими моментами турніру. Перед офіційним нагородженням було виконано Гімн України, Гімн Китаю та Гімн ФІДЕ. З вітальними словами виступили голова ЛОДА Олег Синютка, в.о. Президента ФІДЕ Георгіос Макропулос та міський голова Львова Андрій Садовий.

Опісля, власне, відбулась церемонія нагородження. Чемпіонці китаянці Хоу Іфань вручили кубок, вінок, медаль та квіти. Особливий подарунок переможниці Чемпіонату зробив міський голова Львова Андрій Садовий – картину з бурштину. Нагороди також отримала срібна призерка Чемпіонату українка Марія Музичук. Марічці вручили подарунки, кубок, медаль та квіти. Також міський голова Львова Андрій Садовий подарував картину.

Пам’ятні подарунки від мера міста – монети із зображенням Короля Данила Галицького – отримали Георгіос Макропулос та Керл Ярецькі.

«Дякую всім, хто приходив спостерігати за іграми. Ми дійшли до завершення Чемпіонату світу з шахів серед жінок. Ми мали змогу спостерігали матч між двома найкращими гравчинями не тільки місцевого рівня, а й цілого світу. Те, що матч відбувався у Львові, я впевнена, було корисно і для вашого міста.

Хочу ще раз подякувати і сказати, що гостинність місцевих організаторів та місцевої влади надзвичайно спростила наше завдання. Все було проведено на найвищому рівні», - зазначила головний арбітр матчу Керл Ярецькі.

Опісля всі почесні гості перейшли на вулицю, де відбулось відкриття пам’ятної таблиці, присвяченої проведенню Чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові. В церемонії взяли участь міський голова Львова Андрій Садовий, голова ЛОДА Олег Синютка, гравчині Марія Музичук та Хоу Іфань.

Нагадаємо, Чемпіонат світу з шахів серед жінок у Львові розпочався 1 березня. За шахову корону змагались українка Марія Музичук та китаянка Хоу Іфань. Загалом відбулось 9 шахових партій. Перемогу з рахунком 6:3 здобула китаянка Хоу Іфань.