У Львові офіційно відкрили Міжнародний турнір зі стрільби з лука «Золота осінь 2017»

Сьогодні, 12 вересня, на стадіоні навчально-спортивної бази обласної організації ФСТ «Динамо» України стартували 54-ті Міжнародні змагання зі стрільби з лука «Золота осінь 2017». Змагання цьогоріч присвячено 60-річчю від дня заснування Львівської обласної федерації стрільби з лука, з якої почалось відродження спортивної стрільби з лука в Україні, та Дня фізичної культури та спорту. Традиційно, змагання відкрив міський голова Львова Андрій Садовий.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

Львів для стрільби з лука є історичним містом, саме тут у 1931 році було створено Міжнародну федерацію стрільби з лука (FITA), тут відбувся і перший Чемпіонат світу.

«Ці змагання мають дуже далеку історію, яка починається ще з 60-х років. Це дійсно знакова подія для львівського спорту. Міська рада надала левову частину фінансової підтримки – це понад 355 тис. грн. для цих змагань. Знаковим є те, що ми будемо проводити фінальну частину біля Оперного театру, і львів’яни та гості міста зможуть подивитися на цей прекрасний вид спорту в центральній частині міста. Це буде вперше біля Оперного театру, і це є надзвичайна популяризація спорту і здорового способу життя», - зазначив начальник управління молоді та спорту ЛМР Антон Нікулін. 

Організаторами заходу є Львівська обласна федерація стрільби з лука спільно з управлінням молоді та спорту Львівської міської ради та ЛКП «Спортресурс». На проведення заходу з міського бюджету м. Львова виділено фінансову підтримку в сумі 355 910 гривень.

Турнір «Золота осінь» є одним з найдавніших спортивних змагань, який з 1964 року  проводиться саме у Львові, і є одним із найпрестижніших турнірів Європи та України зі стрільби з лука. Учасниками змагань за понад сорок років побували учасники Олімпійських ігор, Чемпіонатів світу та Європи, які щороку показують високі результати та тішать вболівальників новими рекордами.   

«Ці змагання присвячуються двом подіям – 60-річному ювілею відновлення  стрільби з лука в Україні, у Львові, і цього року виповнилося 60 років львівському спортсмену Сидоруку Віктору. Це перша особа, яка брала участь в Олімпійських іграх, і під його керівництво збірні і радянського Союзу, і збірна України привозили медалі.

Дуже дякую всім симпатикам нашого виду спорту, губернатору, мерії, міському голові особисто, які нам допомагають. Мені приємно, що традиція допомагати федерації не припинилася, і всі, до кого ми звертаємося, завжди нас підтримують. Стрільба з лука крокує величезними кроками, є дуже популярною в багатьох країнах світу. Ці змагання присвячуються тому, щоб ви підіймали вишкіл нашого українського, львівського спорту, і ми дуже раді гостям, які приїжджають і допомагають нам це робити. Бажаю вам успішних рекордів», - зазначив президент Львівської обласної федерації стрільби з лука Олександр Калиніченко.

Для участі у змаганнях «Золота осінь 2017» очікується понад  250 лучників, що представлятимуть команди: Білорусії, Ізраїлю, Польщі, Туреччини та 10 областей України.

Фінальна частина змагань відбудеться в центральній частині міста біля Оперного театру.

Довідка

2011 рік став визначною датою в історії львівської та української стрільби з лука, адже саме в цей рік турнір було присвячено визначній події:  80-річчю від дня створення Всесвітньої федерації стрільби з лука (FITA), що була заснована 1931 року у місті Львові, а змагання проводилися «під патронатом Національного Олімпійського Комітету України», фінальний етап змагань «Золота осінь 2011» вперше в Україні відбувся в центральній частині м. Львова, що викликало неабияку зацікавленість у світовій лучній спільноті та вкотре підтвердило спроможність регіону як кандидата на проведення офіційних змагань зі стрільби з лука найвищого рівня.

У 2011 році в змаганнях взяло участь 218 спортсменів з 10 областей України, м. Києва, АР Крим, а також збірні команди 5 країн: Російської Федерації, Республіки Польщі, Республіки Саха (Якутія) Російської Федерації, Казахстану, Білорусії, Іспанії.

2012 року у змаганнях взяло участь 253 лучника, які представляли збірні команди - Республіки Саха (Якутія) Російської Федерації, Білорусі, Республіки Польщі, Великобританії, Казахстану, Молдови, 15 областей України, м. Києва та АР Крим.

Під час проведення фінальних змагань, що відбулися в центральній частині м. Львова (біля Бернардинської стіни на площі Митній) 15 вересня 2012 року вперше глядачам були представлені всі види змагань в олімпійській стрільбі з лука,  а саме:

  • особисті півфінали та фінали (чоловіки, жінки);
  • командні змагання серед змішаних команд (чоловік + жінка) – фінал;
  • командні змагання серед чоловіків та жінок  - фінал.

2013 року у змаганнях взяли участь 242 лучники, які представляли збірні команди - Російської Федерації, Білорусі, Республіки Польщі, Молдови, 12 областей України та м.Києва.

Під час проведення фінальних змагань, що відбулися в центральній частині м.Львова (біля Бернардинської стіни на площі Митній) 13 вересня 2013 року, де вперше глядачам були представленні показові стрільби серед спортсменів з проблемами опорно-рухового апарату за участю членів паралімпійської збірної команди України. Також на глядачів очікували:

  • особисті півфінали та фінали (чоловіки, жінки);
  • особисті фінали категорії блочний лук (чоловіки, жінки);
  • командні змагання серед змішаних команд (чоловік + жінка) – фінал.

2014 року у змаганнях взяло участь 211 лучників, які представляли збірні команди -  11 областей України та м.Києва.

2015 року у змаганнях взяло участь 213 лучників, які представляли збірні команди -  Азербайджану, Республіки Польща, 10 областей України та м.Києва.

2016 року у змаганнях взяло участь 197 лучників, які представляли збірні команди - Азербайджану, 9 областей України та м.Києва.

Вперше фінальні  змагання «Золота осінь 2016» та змагання за титул «Лицар міста Лева» відбулись у новій центральній локації, а саме в історичній частині м. Львова - надзвичайно красивій пам’ятці архітектури, виконаній в стилі французького класицизму - Палаці Потоцьких (вул. Коперніка, 15), де глядачам були представлені фінальні змагання в олімпійській стрільбі з лука.  

Для участі у змаганнях «Золота осінь 2017»,  які цьогоріч присвячені 60-річчю від дня створення Львівської обласної федерації стрільби з лука, що була заснована 1957 року, очікується понад 250 лучників, що представлятимуть команди: Білорусії, Ізраїлю, Польщі, Туреччини та 10 областей України та м.Києва.

Цей турнір є одним з основних рейтингових змагань лучного сезону України 2017 року, який включений до міжнародного  календаря Всесвітньої федерації стрільби з лука (WA).

Важливою метою цих змагань є прагнення Львівщини до включення Міжнародного турніру «Золота осінь» до світового рейтингу, що значно розширить географію учасників та підвищить статус змагань.

відео: Андрій Андрух