Команда незрячих львів"ян виборола титул чемпіона України з шахів

З 8 до 14 вересня у м. Євпаторія відбулась командна першість України серед незрячих шахістів, на якій львівські гросмейстери зайняли перше місце. В складі команди: майстер спорту з шахів, капітан команди Іван Яцишин, Євген Лисенко, Ірина Кунта, Наталя Хрипунова. Усі гравці - інваліди 1 групи із зору.

У змаганнях брали участь 13 найсильніших команд України серед незрячих. Друге місце виборола команда з Київа, третє – з Полтави. Протягом останніх 10-ти років львів’яни з вадами зору вчетверте завоювали титул чемпіона в цьому виді спорту.

Переможці командної першості тренуються при Львівському обласному фонді соціального захисту і реабілітації сліпих, який очолює Володимир Дурнєв. В активі організації – участь у міжнародних та всеукраїнських шахових турнірах під егідою Національного комітету спорту інвалідів України, перемоги на чемпіонатах України.

«Шахи для нас – це не просто гра, це життя. Це вольова та психоемоційна реабілітація», – повідомив Володимир Дурнєв.

Управління соціального захисту Львівської міської ради тісно співпрацює з Львівським обласним фондом соціального захисту і реабілітації сліпих. У 2008 році проект «Центр спортивної, побутової та медичної реабілітації незрячих «Твій шанс», у рамках якого була запланована участь у змаганнях, підтримано Львівською міською радою на суму 8 тис. грн. в частині спортивної реабілітації незрячих. Проект передбачає створення та підтримку навчально-тренувального центру зі шахів та шашок, організацію та проведення турнірів серед незрячих різного рангу. В рамках проекту також передбачено великий турнір з шахів та шашок в листопаді цього року до Дня білої тростини і всесвітнього Дня незрячих.

Тренування гравців проходять за адресою вул. Городоцька, 81. Контактна особа – Володимир Дурнєв, тел. 238-54-49, моб. 8 067 30 61 930.