«Музей футбольних трофеїв львів’ян» уже зібрав понад 100 експонатів

  • 16.06.2009, 13:02
  • 1114
  • Андрій Яремко
Протягом двох тижнів з дня коли розпочалася акція «Музей футбольних трофеїв львів’ян» зібрав понад 100 експонатів. «Така активність львів’ян, мабуть, пояснюється тим, що ідея створення футбольного музею є дуже давньою, а підготовка Львова до проведення ЄВРО 2012 стала хорошою нагодою для її реалізації. Тож ми закликаємо усіх палких футбольних вболівальників взяти участь в організації музею», - зазначила начальник управління інформації та промоцій департаменту «ЄВРО 2012» Соломія Білонога.

Акція проводиться з метою популяризації Львова як міста-господаря фінальної частини чемпіонату Європи у 2012 році, привернення уваги до нашого міста, як до колиски футбольних традицій, а також промоція львівського футболу.

«Виставка – це перший етап роботи музею. Вона організовується з метою зацікавити львів’ян та привернути до організації музею якнайбільшу увагу. Кожен львівський вболівальник, який має колекцію, або один цінний для нього футбольний трофей може надати його для виставки. Усі експонати надані львів’янами будуть описані та повернені власникам. За згодою власників найцікавіші експонати згодом будуть розміщені в музеї, який буде організований в приміщені нового стадіону, що будується до ЄВРО 2012», — розповідає Соломія Білонога.

За її словами, своє бажання співпрацювати із «музеєм» висловили чимало дослідників історії львівського футболу, колишні легендарні гравці «Карпат», а також діючі футбольні функціонери.

Збір експонатів для музею проводитиметься і під час роботи виставки і після її закриття. Окрім того, створена спеціальна комісія, яка відбиратиме найцікавіші та найоригінальніші експонати, водночас на початку створення музею.

На сьогодні найцікавішими експонатами музею є найбільше досягнення львівської команди за роки незалежності — бронзовий кубок «Карпат» за 3-тє місце в Чемпіонаті України, який приніс колишній тренер «Карпат» Мирон Маркевич. А також бутси та футболка найрезультативнішого бомбардира «Карпат» за усі часи Володимира Данилюка, в яких він виграв кубок СРСР 1969р.

Чималу частину експозиції займатимуть історичні світлини, документи та видання. Наприклад, буде представлено фотоальбом першого складу команди «Карпат» 1943 року, який уклав визначний тренер Ернс Юст, а також фотоальбом команди «Карпат» славетного 1969 року, коли «Карпати» здобули кубок СРСР, із підписами усіх гравців тощо.

Довідка

До участі у акції запрошуються усі мешканці міста. Футбольним трофеєм вважаються елементи футбольної форми, м’ячі, кубки та медалі, футбольна сувенірна атрибутика, фото та відеоматеріали, будь-яка інша річ, що стосується футбольної тематики. До футбольного трофею потрібно надати письмове пояснення, чому саме ця річ є цінним трофеєм. Експонати прийматимуться в 417 кабінеті Ратуші представниками управління інформації та промоцій департаменту «ЄВРО 2012». Експертна комісія, у котру увійдуть відомі футбольні діячі Львівщини, визначать перелік найбільш цікавих футбольних трофеїв, які і будуть представлені на виставці «Музей футбольних трофеїв львів’ян» у Львівському палаці мистецтв. Виставка відбуватиметься з 18 червня до 30 липня.