У Львові відбудеться відкритий турнір з блискавичних шахів

  • 18.06.2009, 18:50
  • 1095
У Львові відбудеться відкритий турнір з блискавичних шахів. На честь 80-річчя засновника львівської шахової школи Віктора Карта Львівська обласна шахова федерація разом з Львівською міською радою проводять змагання з блискавичних шахів. В цьому змаганні братимуть участь найкращі львівські гросмейстери, такі як Андрій Волокітін (чемпіон XXXVI всесвітньої шахової олімпіади, чемпіон України 2004 року), Олександр Белявський (неодноразовий олімпійський чемпіон у складі команди СРСР, чотиразовий чемпіон Радянського Союзу 1974, 1980, 1987, 1990), Олег Романишин (неодноразовий призер всесвітніх шахових олімпіад), Юрій Криворучко (бронзовий призер першості світу серед юнаків до 20 років), Мартин Кравців (переможець всесвітніх інтелектуальних ігор), Юрій Вовк, Михайло Олексієнко, Олександр Сулипа, Михайло Козаков, Марта Літинська.

«Цієї неділі львів'яни та гості нашого міста матимуть чудову можливість побачити та повболівати за видатних гросмейстерів Львівщини», - зауважив начальник управління сім'ї, молоді і спорту Юрій Наконечний.

Турнір розпочнеться в неділю 21 червня о 16.00. Місце проведення – північна сторона площі Ринок. Вхід вільний для всіх охочих. Участь візьмуть 14 гросмейстерів міжнародного рівня. Відбудуться змагання серед чоловіків(10 учасників) та серед жінок (4 учасниці). Контроль часу по 5 хвилин кожному учасникові. Головний суддя – Віктор Карт.«В цей час у м. Львові підростає нове покоління шахістів, які неодноразово перемагали на різноманітних міжнародних змаганнях. Але теперішні успіхи з’явились не на порожньому місті. Найпершим з львівських шахістів, який досягнув світової слави був Леонід Штейн. Триразовий чемпіон Радянського Союзу (1963, 1965, 1966), заслужений майстер спорту. Слідом за ним з’явилась ціла когорта талановитих шахістів: Олександр Белявський, Олег Романишин, Андріан Михальчишин, Марта Літинська. Всі ці прізвища нерозривно зв’язані з їх тренером Віктором Картом. Завдяки їх досягненням у світі почали говорити про львівську шахову школу», - розповідає заслужений тренер України Володимир Грабінський.

Контактна особа: міжнародний гросмейстер Михайло Козаков (8 096 4532672).

Довідка

Загалом більше тридцяти шахістів, які проживали у Львові, досягали найвищого шахового звання – міжнародний гросмейстер. Це найкращий результат в Україні та один з найвищих у світі.