Понад 200 експонатів виставили у «Музеї футбольних трофеїв львів’ян»

В Палаці Мистецтв відбулося відкриття виставки «Музей футбольних трофеїв львів’ян». Футбольна експозиція на сьогоднішній день налічує понад 200 експонатів. Ініціатором проведення виставки та створення музею футбольних трофеїв виступив Департамент «ЄВРО 2012» Львівської міської ради. Виставка проводиться з нагоди 115-ої річниці першого футбольного матчу в Україні, а також з метою популяризації футболу та промоції Львова, як міста, яке готується приймати ЄВРО 2012.

«Виставка є хорошою демонстрацією 115-річної футбольної історії Львова, як колиски українського футболу. Львів’яни пам’ятають та бережуть футбольні традиції, тож місто зможе гідно прийняти ЄВРО 2012», - зазначила організатор виставки, начальник управління інформації та промоцій департаменту «ЄВРО 2012» Соломія Білонога. За її словами, виставка об’єднає довкола себе усіх справжніх вболівальників. Адже в одній залі зібралися як атрибути колишньої команди СКА, а також сучасних ФК «Карпат» та ФК «Львова», що демонструє вищість футболу над політикою та його непідвладність часу.

На сьогодні найвагомішими експонатами музею є найбільше досягнення львівської команди за роки незалежності - бронзовий кубок «Карпат» за 3-тє місце в чемпіонаті України, який надав колишній тренер «Карпат» Мирон Маркевич; футболка Володимира Данилюка – найрезультативнішого бомбардира «Карпат», в якій він виступав у складі Олімпійської збірної СРСР; кубок, який отримали «Карпати» 1979 році за друге місце у першій лізі, що дозволило їм підвищитися у класі; банер львівських вболівальників, який був присутній на фіналі Кубку СРСР 1969 року у Москві. Найбільш давніми експонатами є книга Івана Боберського «Копаний м’яч», видана 1906 року Спортивним Товариством «Сокіл», а також Альманах спортивного товариства «Україна» (до 25-ліття від дня створення) виданий 1936р.

Зібрано чимало трофеїв присвячених здобуттю «Карпатами» кубку СРСР в 1969 році. Водночас цікавими є також сучасні експонати. Зокрема, представлена колекція, яка складається із понад півтори тисячі підписів футболістів, які коли не будь виступали у Львові, або грали за львівські команди. Оригінальною є також приватна колекція дружніх шаржів на відомих українських та європейських футболістів із автографами гравців. Кожен футбольний вболівальник зможе не тільки знайти цікаві для себе експонати, але й зробити свій вклад у розвиток футбольного музею. Адже виставка є постійно діючою і прийматиме в свою колекцію все нові й нові експонати.

«Виставка - це перший етап роботи музею. Вона організовується з метою зацікавити львів’ян та привернути до організації музею якнайбільшу увагу. Кожен львівський вболівальник, який має колекцію, або один цінний для нього футбольний трофей може надати його для виставки. Усі експонати надані львів’янами будуть описані та повернені власникам. За згодою власників найцікавіші експонати згодом будуть розміщені в музеї, який буде організований в приміщені нового стадіону, що будується до Євро-2012», - розповідає Соломія Білонога.

Своє бажання співпрацювати із «музеєм» висловили чимало дослідників історії львівського футболу, колишні легендарні гравці «Карпат», діючі футбольні функціонери, а також пересічні вболівальники.

У Палаці Мистецтв виставка триватиме до 30 липня. Збір експонатів для музею проводитиметься і під час роботи виставки і після її закриття.

До участі у акції запрошуються усі мешканці міста. Футбольним трофеєм вважаються елементи футбольної форми, м’ячі, кубки та медалі, футбольна сувенірна атрибутика, фото та відеоматеріали, будь-яка інша річ, що стосується футбольної тематики. До футбольного трофею потрібно надати письмове пояснення, чому саме ця річ є цінним трофеєм. Експонати прийматимуться в 417 кабінеті Ратуші представниками управління інформації та промоцій департаменту "ЄВРО 2012».