Інспектори УЄФА оцінюють ситуацію по львівському летовищу як катастрофічну

Інспектори УЄФА оцінюють ситуацію по львівському летовищу як катастрофічну. Така інформація стала відомою за результатами сьогоднішньої наради під головуванням віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника. Нарада була присвячена ситуації із львівським летовищем. На нараді були присутні керівники львівського аеропорту, координатор по аеропортах пан Яковенко, представники уряду України.

Зокрема, як стало відомо, інспектор УЄФА Пітер Хемпсон оцінює ситуацію довкола львівського літовища як катастрофічну.

«Ви прекрасно розумієте, що може бути якщо в нас в аеропорту будуть проблеми. Нас не порятує ні стадіон, ні повна готовність з боку міста. Хоча по Львову можна найшвидше досягти результату з аеропортом. Якщо брати аеропорти інших міст, то там є проблеми з економічною доцільністю. Бо вкладені кошти мають повернутись. То у Львові з тим проблем не має. До Львова їдуть туристи. Частина з них їде через летовище. Є економічна доцільність робити реконструкцію», - зауважує міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, що усі необхідні документи з боку Львівської міської ради по землі для аеропорту було погоджено ще на останній сесії Львівської міської ради.

«З точки зору міста ми надшвидко оформили всю документацію, яка стосується землі. Документи було подано ввечері, а вже наступного дня їх було погоджено», - зауважив Андрій Садовий.

9 липня Львівська міська рада прийняла рішення звернутися до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та Президента України Віктора Ющенка з метою акцентувати увагу на загрозливій ситуації, яка склалася навколо модернізації аеропорту «Львів» у зв’язку з його підготовкою до Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.

У ході сесії Львівської міської ради директор аеропорту «Львів» Олександр Загрева повинен був надати інформацію про підготовку Міжнародного аеропорту «Львів» до ЄВРО 2012, однак він не з’явився.

«Склалася ситуація, коли Львівська міська рада оперативно вирішує усі залежні від неї питання, виділяє необхідні земельні ділянки, затверджує документи, водночас, керівництво аеропорту ігнорує міську владу», - заявив під час пленарного засідання сесії Львівської міської ради міський голова Львова Андрій Садовий.

«Як відомо львівський аеропорт є єдиним об’єктом підготовки до Євро-2012 у Львові, який перебуває у т.зв. «червоній» зоні ризику відповідно до оцінок УЄФА. Після проміжного рішення виконкому УЄФА 13 травня, відповідно до якого Львів зберіг статус приймаючого міста з відтермінуванням прийняття остаточного рішення до 30 листопада, Львівська міська рада отримала офіційного листа від Президента УЄФА Мішеля Платіні з переліком чітких вимог до Львова. Левова частка цих вимог стосувалась підготовки ДП «Міжнародний аеропорт «Львів», - йдеться у зверненні.