До ЄВРО 2012 привокзальну площу реконструюють та впорядкують рух

  • 09.02.2011, 13:37
  • Андрій Яремко
Концепцією реконструкції та розвитку багатофункціонального вузла зовнішнього транспорту "Вокзал "Львів" Львівської залізниці передбачено три етапи реалізації. Перший етап до 2012 року, ІІ – до 2014 р. та ІІІ – до 2022 р.

Відтак, першим етапом планується впорядкування території привокзальної площі та території між вул. Чернівецькою та вул. Городоцькою. Зокрема, заплановано облаштування території скверу на привокзальній площі, озеленення площі, влаштування світлової реклами та декоративної підсвітки архітектурних об’єктів, облаштування зупинок громадського транспорту. Також заплановано реконструювати диспетчерський пункт трамвайних маршрутів, будівництво автостанції на вул. Городоцькій, влаштування автостоянки на площі, впорядкування МАФів та опорядження фасадів.

Ми пропонуємо забрати існуючу автостанцію на вул. Городоцьку, де є можливість облаштувати підвіси, одночасно для відправлення 20 автобусів. Це дозволить впорядкувати транспортні і пішохідні потоки перед вокзалом. Сьогодні близько півтисячі автобусів відправляються зі цієї автостанції щоденно.

начальник управління архітектури Юрій Криворучко.

Для реалізації запланованих робіт спочатку потрібно розробити проектну документацію: розробити проект облаштування території привокзальної площі, корпоративний стиль, паспортизувати фасади існуючої забудови, розробити дизайн зупинок громадського транспорту, проект стоянки таксомоторів на привокзальній площі тощо.

На найближчому засіданні виконавчий комітет розглядатиме питання про затвердження схеми організації руху та схеми впорядкування території у межах привокзальної площі. Після цього буде оголошено тендер на проектні роботи та визначено кошторисну вартість проекту. Передбачається, що частину робіт львівська залізниця виконає за власні кошти, домінуюча частина фінансування передбачена з державного бюджету та частково з міського.

Наступними етапами заплановано розроблення техніко-економічного обґрунтування (ТЕО), детального плану території (ДПТ) та проектів формування багатофункціонального вузла зовнішнього транспорту «Вокзал «Львів» Львівської залізниці до 2014 року. А в перспективі – будівництво залізничних віток загальнодержавного та приміського сполучення європейського зразка; терміналів міжнародного та приміського сполучення; терміналу автобусного сполучення; будівництво багатоповерхових надземних, підземних і надземно-підземних паркінгів, підземної урбаністики та реструктуризація території (за рахунок виносу промислових підприємств), регенерація забудови на прилеглих територіях.