Замосцька літня школа ЮНЕСКО на два дні переїде до Львова

  • 17.08.2010, 10:35
  • 1535
Ювілейна Х літня школа ЮНЕСКО охорони культурної спадщини, яка проходить у польському міста Замосць, цього року на 2 дні переїде до Львова.

«Було погоджено про те, що літня школа охорони культурної спадщини, яка проходить у Замості під егідою ЮНЕСКО, цього року пройде і у Львові. Власне, школа триває з 7 по 17 вересня. З них два дні, 14 та 15 вересня вона проходитиме у Львові.  На ці дні заплановано  цикл лекцій, які читатимуть львівські фахівці. Також ми розкажемо слухачам школи про Львів як об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО, про ті реставраційні роботи, які ведуться зараз у Львові. Та й зрештою ця школа стане промоційною акцією для Львова.

Цікаво, що до Львова, окрім слухачів школи, виявили бажання приїхати і викладачі, які читають лекції у Замосці. Загалом, очікуємо на 30 осіб». – розповіла начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

У Львові лекції для слухачів школи читатимуть Ігор Черняк (НУ «Львівська політехніка»), Роман Мотигич (Інститут «Укрзахідпроектреставрація»), Володимир Слободян (Інститут «Укрзахідпроектреставрація»), Лілія Онищенко (ЛМР), Іріс Гляйхман(Німецьке товариство технічної співпраці, GTZ) та ін.

Довідка

Автором ідеї та організатором літньої школи охорони культурної спадщини виступає місто Замосць (Польща) та польський комітет в справах ЮНЕСКО.

Цього року на школу прибуде 20 молодих архітекторів та істориків мистецтва з 10 держав Європи (Білорусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Естонія, Литва, Латвія, Естонія, Словаччина, Словенія, Україна і Польща).

Учасники візьмуть участь в тематичних лекціях присвячених охороні і реставрації пам’яток. Також заплановано практичні заняття, майстер-класи
Тематика X літньої школи також буде фокусуватися на охороні і обліку пам’яток архітектури для збалансованого розвитку міста. Учасники ознайомляться із стратегією розвитку міста, планом просторового планування міста, внаслідок чого буде опрацьовано три варіанти туристичних трас: міліарних, релігійних  та туристичних пам’яток.