Від сьогодні і до 10 вересня у Львові проходитимуть Дні європейської спадщини «Пульс міста: фабрики, шпиталі та освітні заклади»

Проект «Дні європейської спадщини» відбувається у Львові 7 рік поспіль. Цього року його організовує Львівська міська рада за підтримки проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ). Тема цьогорічних Днів - «Пульс міста: фабрики, шпиталі та освітні заклади».

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Є така цікава річ, що вже сьомий рік поспіль нас всіх об’єднує одна мета, про яку ви можете прочитати у наших буклетах, які ми підготували для вас. Якщо повернутися до того, як ми починали у Львові проект «Дні європейської спадщини», насправді, це є велика допомога наших партнерів Німецького товариства GIZ.

Хочу звернути вашу увагу на те, що сім років тому в нас було не так багато заходів і не так багато публіки, яка була зацікавлена цим заходом. На сьогодні ми маємо 44 заклади, які об’єдналися в одну подію, яка називається «Дні європейської спадщини» у Львові. Ми розуміємо, що це є велике промо для нашого міста, адже ця інформація розміщена на сайті Днів європейської спадщини Ради Європи, там можна прочитати цю інформацію і можна подивитися про те, що Львові теж бере участь у цьому заході.

Ми, як управління туризму, знаємо, чим цікавляться гості нашого міста і чим цікавляться львів'яни. В нашому заході ми показуємо, відкриваємо завісу до тих будівель, які зазвичай є закритими для звичного огляду», - зазначила Галина Малець, начальник управління туризму ЛМР.

Програма заходів надзвичайно насичена та різноманітна: піші екскурсії, велопрогулянка, пішохідний квест, виставка, лекції і, навіть, майстер-клас зі швидких зарисовок. Загалом, у програмі 44 заходи, на більшість з них необхідна попередня реєстрація.

Довідка

Фото: Олександр Мазуренко

ДНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ

European heritage days, або Дні європейської спадщини, відбуваються кожного вересня у країнах, які приєднались до Європейської культурної конвенції. Офіційно започатковані Радою Європи у 1991 році. Це дні, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Традиція покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.

ІДЕЯ

Культурна спадщина LIVE - так можна окреслити ідею, яка вже близько 30 років активує мільйони європейців. Принцип простий: один раз на рік відкрити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і завдяки організації різного роду заходів «оживити» їх. Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Жаку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які відбулись під гаслом «культурній спадщині - нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що наступного року ця ініціатива була затверджена на конференції Ради Європи.

ДНІ СПАДЩИНИ У ЛЬВОВІ

Традиційно щороку країни Європи обирають певну тему та організовують різноманітні заходи під єдиним гаслом. Цьогорічні Дні європейської спадщини у Львові пройдуть під темою «Пульс міста: фабрики, шпиталі та освітні заклади».