Львівська мерія спільно з Vodafone Україна відкрили у Львові «розумний» туристичний маршрут

  • 27.09.2017, 14:04
  • Уляна Шпуляр
27 вересня 2017 року Vodafone Україна спільно із Львівською міською радою відкрили унікальний інноваційний туристичний маршрут «Вперше у Львові» за книгою Ілька Лемка «Львів понад усе».

фото: Олександр Мазуренко

«Сьогодні важливий день, сьогодні День туризму, а друга річ – сьогодні Львів отримає ще один сервіс, який є дуже зручний, бо ми всі любимо подорожувати містом і по-своєму його собі відкриваємо. Інколи ми хочемо самі зануритися в історію, без екскурсовода, тому, сьогодні буде синтез історії і інновації. Дякую колегам з Vodafone, дякую усім людям, які працювали над цим проектом»,- зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

«Саме цей проект – це наша концепція розвитку, наша концепція розвитку походу в діджетальний світ. Ми часто користуємося смартфонами, ми часто використовуємо різні додатки, різні сервіси і ми хочемо робити на цих сервісах великий акцент.

Це один з напрямків для залучення туристів в місто, яких і так дуже багато, а буде ще більше. І для того, щоб саме Львів був для них зручним, корисним для прогулянок, для пізнання нової інформації і для того, щоби життя було кращим кожного разу, коли вони приїжджають до Львова»,- відзначив Костянтин Воробйов, заступник генерального директора Vodafone Україна, регіон Захід.

фото: Олександр Мазуренко

«Саме зчитування QR-кодів дасть можливість краще пізнавати місто самому. Ви ж екскурсовода не поставите на паузу, щоб щось гарно роздивитися, гарно це відчути, тут ви самі собі господар. Ви перечитали текст, ви перевели погляд на цей об’єкт, щось обдумуєте – абсолютна свобода.

Концепція маршруту полягає на перевагах Львова. Львів – місто абсолютно унікальне»,- наголосив Ілько Лемко, львовознавець, автор маршруту.

«Індустрія гостинності не так часто використовує інновації в своїй діяльності загалом. В нашій індустрії велику вагу має людський фактор. Цим проектом ми показали, що насправді інновації мають бути присутні у всіх галузях, зокрема і в туризмі.

Львів має дуже багато екскурсійних маршрутів, якщо говорити про площу Ринок, то приблизно 89% у всіх екскурсійних програмах, екскурсійних маршрутів дорога проходить через площу Ринок. В цей перелік ми долаємо ще «розумний» маршрут, але він є особливий в тому, що подача цього маршруту є дещо іншою. Це не звична прогулянка Львовом, звичними об’єктами у Львові. Це прогулянка за допомогою телефону. Ми розуміємо, що сьогодні через інтернет ми робимо дуже багато різних послуг, тому спільно з нашими партнерами пропонуємо ще одну цікаву послугу – «розумний» маршрут у Львові»,- додала Галина Малець, начальник управління туризму ЛМР.

фото: Олександр Мазуренко

Стартує маршрут біля фонтану Нептуну, що на площі Ринок. Загальна довжина  маршруту «Вперше у Львові» – 3,5  км. Таким чином, гості  та мешканці міста зможуть за 2-3 години ознайомитись з цікавими пам’ятками міста та дізнатись про них подробиці. Символом львівського маршруту став привітний левчик.

Туристичний маршрут у Львові об’єднує 15 найцікавіших відкриттів та історичних пам’яток міста. Серед них: Ратуша, Катедра, каплиця Боїмів, аптека «Під золотою зіркою», палац Потоцьких, парк Костюшка, Львівський Національний університет ім. Ів. Франка, Оперний театр та пам'ятник Т.Г. Шевченкові, Єзуїтський Костел, Природничий музей, театр ім. Марії Заньковецької, Вірменська церква, музей Пошта, Домініканський собор, пам'ятник Івану Федорову.

«Розумний» львівський маршрут прокладено за допомогою стрілок та спеціальних табличок з QR-кодами, символікою та номерами локацій. Таблички з QR-кодами на маршруті встановлюються безпосередньо біля пам'яток, а стрілки вказують шлях до наступної локації.

Під час зчитування QR-коду за допомогою смартфона або планшета людина потрапляє на сторінку з докладним описом і фото найближчого історичного чи культурного об'єкта – площі, будинку, пам'ятника. До опису пам’яток додаються посилання на детальну карту міста із зазначенням місць, де розташовані інші QR-таблички.

Додатково до інтернет-версії маршруту «Вперше у Львові» створено паперові путівники із описом маршруту та локацій. Путівники знаходитимуться у Центрі туристичної інформації та у магазинах Vodafone у Львові.

Зараз маршрут доступний чотирма мовами: українською, англійською, німецькою та польською, а згодом планується перекласти його китайською. Також розглядається варіант французького перекладу.

Мережа маршрутів Vodafone Smart Routes

Мережа включає п’ять маршрутів – у Полтаві, Чернівцях, Херсоні та Ужгороді.

Першою на карті інноваційних туристичних маршрутів Vodafone Smart Routes стала «Стежка легенд» у Полтаві, відкрита 23 вересня 2015 року. 20 вересня 2017 року відкрито другу туристичну стежку у місті – «Час лікує рани» на Полі Полтавської битви. Візуальним символом полтавських маршрутів є щаслива підкова. «Стежка легенд» об’єднує 23 культурні та історичні пам’ятки Полтави, а «Час лікує рани» – 7.

Туристичний маршрут «Відкрий для себе Чернівці» з’явився у місті 1 жовтня 2015 року. Візуальним символом інноваційного чернівецького маршруту, який об’єднав 23 найцікавіші пам’ятки багатокультурного міста, є веселий їжачок.

26 травня 2016 року відкрито туристичний маршрут «Стежка сови» у Херсоні, до якого увійшли 20 пам’яток міста. Назву маршрут отримав від його головного персонажу – кумедної сови-моряка.

«Стежка історій» з привітним ведмедиком з’явилась в Ужгороді 22 вересня 2016 року. До туристичного маршруту увійшли 12 найпопулярніших міських локацій.

Про QR-код

QR-код (англ. quick response — швидкий відгук) — матричний код. Основна перевага QR-коду — це легке розпізнавання сканувальним обладнанням, у тому числі фотокамерою смартфона, що дає можливість швидко отримувати інформацію про той чи інший об’єкт.

відео: Андрій Андрух