Новини

Від сьогодні, з 16.00 год. у Львові стартує голосування за найкращу каву в кав'ярнях міста. Голосування проходить в рамках третього міського свята «На каву до Львова». Цьогоріч кавомани голосуватимуть впродовж трьох днів.

Сьогодні відбудеться відкриття виставки «Схід-Європоліс 2012», на якій будуть представлені проекти  концепції розвитку вокзального комплексу Львова. Роботи виконали студенти Віденського технічного університету інституту містобудування, ландшафтної архітектури та проектування та НУ «Львівська політехніка» інституту архітектури на замовлення  управління архітектури Львівської міської ради.

24 вересня о 16:30

В приміщенні Економічного факультету ЛНУ ім.І.Франка відбудеться презентація міжнародної програми стажувань молодіжної організації AIESEC.

Метою даного заходу є ознайомлення студентів львівських ВУЗів з можливостями участі у  міжнародних стажуваннях AIESEC та представлення переваг, що надає ця програма, адже стажування від AIESEC – це можливість отримати унікальний комплексний професійний досвід та розвинути свої персональні навички  працюючи на провідних компаніях та НУО в одній із 107 країн світу.

До проведення даної презентації будуть залучені члени львівського представництва організації, які поділяться власним досвідом і враженнями від участі у програмах стажувань AIESEC та його позитивним впливом на їх подальший персональний і професійний розвиток.

Презентація програм Стажувань відбудуться 24 вересня у приміщенні Економічного факультету ЛНУ ім.І.Франка за адресою вул. просп.Свободи 18 у аудиторії 215. Розпочнеться захід о 16:30.

Дізнатися більше про програму стажувань і саму організацію також можна на офіційному сайті AIESEC у Львові www.aiesec.lviv.ua

AIESEC – міжнародна громадська організація, яка допомагає молодим людям віднайти та розвинути свій потенціал для позитивного впливу на суспільство, а також здобути унікальний досвід роботи на лідерських позиціях. Об'єднує 35 000 молодих людей у 107 країнах світу.

Контактна особа: Олег Піх E-mail: oleg.pikh@aiesec.net

Упродовж більш як півстолітньої більшовицької окупації України малолітні патріоти боролися на рівні з дорослими. Вони створювали юнацькі підпільні організації, пропагуючи серед свого оточення Українську національну ідею, зорганізовували «юнацькі сотні» і збройно боролися в лавах УПА. Тисячі юних патріотів були закатовані в тюрмах, в концтаборах та на засланні комуністичним окупаційним режимом.

На автобусному маршруті №5, крім трьох тридверних, курсують тепер ще два великі комфортабельні автобуси надвисокого класу виробництва Львівського автобусного заводу. «Це так-звані «спарені» автобуси, які можуть вмістити 210 пасажирів, замінивши таким чином 8 маршруток. Довжина однієї машини сягає 18,8 м», - говорить начальник управління транспорту і зв'язку Микола Шкурган.

Сьогодні діти та батьки матимуть можливість ознайомитися з робою позашкільних навчальних закладів Львова. УДЮМК Франківського району та відділ освіти Франківської райадміністрації проводять  в Палаці ігрових  видів спорту «Україна» (вул. Мельника, 18) «Представлення позашкільних навчальних закладів Франківського району». Очікується, що в заході візьме участь понад 500 дітей.

«Для нас є дивною і відверто скандальною чергова спроба дискредитації Львова і його підготовки до Євро-2012. Ми вже звикли, що такі речі систематично з'являються протягом усього часу підготовки, особливо після позитивних для нашого міста сигналів. Кілька днів тому Львів відвідав директор Євро-2012 Мартін Каллен і ми отримали його позитивні оцінки. Крім Львова він побував в Івано-Франківську і Трускавці і зміг пересвідчитись, що європейським містом є не лише Львів, але й інші міста Західної України».

Протягом місяця у Львові проходитиме акція «Олімпійська мандрівка», яка проводиться під патронатом Національного Олімпійського комітету України.

Акція відбуватиметься з 1 жовтня по 8 листопада і дасть змогу дітям віком 6-14 років  позмагатись за поїздку на Олімпійські ігри 2010 року.

Відтепер 206 дітей матимуть змогу займатись в першій у Львові сенсорній кімнаті, яку обладнали  в дошкільному навчальному закладі «Любисток», що на вул. П. Орлика, 2. Відкриття кімнати та перші заняття відбулись вчора, 23 вересня.

Вперше у Львові запрезентують свої вуличні вистави театри Romain-Michel Street Chaud (Леон, Франція), Брестський Драматичний академічний театр (Брест, Білорусія), «Еквівок» (Київ, Україна) Комік-група «Еківокі» (Київ, Україна). Також мешканці та гості міста під час фестивалю матимуть змогу побачити Євпаторійський театр на ходулях.  З 2 до 4 жовтня у Львові пройде Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев на вулиці 2009». 2 жовтня о 17.00 фестиваль розпочнеться традиційним карнавалом вуличних театрів. Учасники фестивалю пройдуть по вул. Григоренка та проспектом Свободи.

Від сьогодні, 24 вересня і до 26 жовтня цього року  рух транспорту на перехресті вулиць Джерельна-Шпитальна-Шолом Алейхема-Раппопорта-Базарна буде обмежено.  У місцях проведення робіт встановлено відповідні дорожні знаки та щити загородження.

У Львові відбувся кулінарний конкурс серед незрячих осіб «Галицька господиня». Метою акції було розкрити бачення громадськості на потреби та бажання незрячих львів'ян відчувати себе активними членами нашого суспільного життя. А організатором була Львівська територіальна первинна організація Українського Товариства Сліпих. Захід відбувався в приміщенні Товариства, що за адресою вул. Січових Стрільців, 5.

ЛМКП «Львівтеплоенерго» проводить роботи з заміни теплової мережі до житлового будинку на вул. Раковського,10. На час ремонту гаряча вода мешканцям цього будинку подаватися не буде.

Потрапити на прийом до юриста відтепер може кожен львів'янин. Цього тижня у Центрі обслуговування мешканців розпочали надавати відвідувачам юридичні консультації. Для цього кожного дня в Центрі працюють консультанти юридичного управління Львівської міської ради, а також проходять стажування студенти юридичних факультетів. Практику надання спеціалізованих консультацій в Центрі обслуговування мешканців планують продовжити ще й інші управління Львівської міської ради.

Потрапити на прийом до юриста відтепер може кожен львів'янин. Цього тижня у Центрі обслуговування мешканців розпочали надавати відвідувачам юридичні консультації. Для цього кожного дня в Центрі працюють консультанти юридичного управління Львівської міської ради, а також проходять стажування студенти юридичних факультетів. Практику надання спеціалізованих консультацій в Центрі обслуговування мешканців планують продовжити ще й інші управління Львівської міської ради.

У центральній частині Львова встановили 25 нових чавунних смітників. Таким чином з початку року  у центрі є 80 нових урн для сміття.  До кінця року у Галицькому районі міста встановлять ще 65 урн. На їх встановлення з міського бюджету виділили 418 тис. 992 грн. Виготовленням та встановленням урн займається ТзОВ «Ливарний цех», що знаходиться у м. Куликів. Вартість одного смітника становить 2 тис. 889 грн.

Завтра, 25 вересня об 11.00 год. у регіональному ландшафтному парку «Знесіння» відбудеться  акція  «Чиста Україна - чиста Земля», у якій візьмуть участь учні середніх шкіл та студенти львівських професійних ліцеїв, студенти ВНЗ. Акцію організовує дирекція парку за підтримки Асоціації міст України та Українського Товариства Охорони Природи.

У парку імені Івана Франка тривають масштабні роботи. Тут вимощують доріжки, замінюють освітлення, встановлюють лавочки та смітники. На реконструкцію парку з міської казни передбачено 5 мільйонів 678 тис. гривень. Проектні роботи вартують 177 тис. гривень.

2-4 жовтня у Львові пройде Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев на вулиці 2009». 2 жовтня о 17.00 фестиваль розпочнеться традиційним карнавалом вуличних театрів. Учасники фестивалю пройдуть по вул. Григоренка та проспектом Свободи.

У Галицькому районі 16 літніх майданчиків діють без дозволів, повідомили у Галицькій адміністрації. По семи майданчиках справи перебувають в суді, а по трьох є рішення суду про демонтаж і перебувають у виконавчі службі на виконанні. Ще по шести видано розпорядження Галицької районної адміністрації про демонтаж.  Загалом у центрі міста діє 92 літніх майданчики.

Понад  10 тис. молоді  взяли участь у концерті популярної  музики  «З вірою та любов'ю». Вчора 22 вересня у Львові проходив концерт на підтримку будівництва Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві.

Для виконання під'єднання новозбудованого водогону до діючих мереж на вулиці Богдана Хмельницького 23 та 24 вересня 2009 р. (у середу та четвер) з 10 по 19 год. буде припинено подачу води у мікрорайон, обмежений вулицями Б.Хмельницького (непарний бік від будинків 231 до 255) - Полтвяна - Чигиринська - Творча - Грінченка (непарний бік вулиці).

26 вересня у Львові відбудеться друга зустріч Lviv StartUp Club для підприємців, інвесторів. Головна мета - допомога починаючим проектам кваліфікованими порадами експертів, знайомство потенційних інвесторів і стратапів між собою, інформування всіх зацікавлених про принципи функціонування старт-ап бізнесу, пошук партнерів, працівників, експертів, інвесторів і знайомство всіх між собою.

З 5 до 11 жовтня у Львові буде проходити  2-ий Екуменічний Соціальний Тиждень. Провідна тема тижня - «Соціальна відповідальність». В цей час у Львові зберуться знані українські та зарубіжні політики, провідні релігійні діячі та працівники соціального сектору.

23 вересня у дошкільному навчальному закладі «Любисток» відкриють сенсорну кімнату для реабілітації дітей з порушеннями психофізичного розвитку.