Новини

на чолі із генеральним секретарем УЄФА Девідом Тейлором. Делегація перебуває у аеропорту «Львів». У аеропорту Девід Тейлор огляне декілька залів. Компанія «Тебодін — Україна» представить проект реконструкції злітної смуги та пасажирського терміналу. Девіда Тейлора зустріли міський голова Львова Андрій Садовий, голова Львівської обласної державної адміністрації Микола Кміть, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник та інші офіційні особи. Перебуваючи у Львові, генеральний секретар УЄФА Девід Тейлор огляне також будівництво стадіону до ЄВРО 2012, відвідає залізничний вокзал, а також у рамках програми відбудеться 2 прогулянки центральною частиною міста у вечірній та ранковий час. У Ратуші Девіду Тейлору представлять загальний стан підготовки до ЄВРО, зокрема у сфері медицини, готелів, транспорту, фан — зон та ін. У складі делегації УЄФА в Україні до Львова прибули також директор ЄВРО 2012 Мартін Каллен, керівник підрозділу ЄВРО 2012 з питань організації заходів Лукас Акерман, комерційний директор Філіп Марграф, голова спонсорського комітету та розвитку змагань Алан Рідлі. Також до Львова сьогодні прибули віце — прем’єр — міністр Іван Васюник, директор виконавчої дирекції Євро — 2012 Іван Федоренко.
З питань виплати заробітної плати львів’яни та мешканці області можуть звертатися на «гарячу лінію» за номером 272 45 86. «Гаряча лінія» створена 26 січня 2009 року при Головному управлінні праці та соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації. Мешканці можуть повідомляти про затримки чи невиплати заробітної плати. Нагадаємо, що з 26 січня 2009 року «гаряча лінія» з питань виплати заробітної плати працює при Міністерстві праці та соціальної політики України. Номер «гарячої лінії» 8 044 287 12 30.
. Програма соціальної адаптації, яку реалізовує Благодійна організація «Регіональний Центр соціальної адаптації», передбачає проживання в притулку, відновлення зв’язків з близькими, працевлаштування ув’язнених, забезпечення їх одягом, взуттям, медичним обслуговуванням та іншим. Минулого року до Центру соціальної адаптації звернулося 156 громадян, які відбули покарання в місцях позбавлення волі, з них 111 осіб були скеровані в притулок соціальної адаптації, що в м. Броди. Прийом громадян, які повернулись з місць позбавлення волі, проводиться у Львівському бюро Центру соціальної адаптації на вул. Личаківській 56. Колишнім ув’язненим також допомагають отримати документи. У 2008 році було відновлено 39 паспортів, 36 громадянам надано реєстрацію за адресою притулку, 22 громадянам надана допомога в працевлаштуванні, 2 — ох громадян скеровано в установи — інтернати для людей похилого віку, троє громадян повернулося в сім’ю. До центру звертаються адміністрації виправних колоній. Протягом минулого року надійшло 75 листів від громадян, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, з проханням включити їх в програму соціальної адаптації, та 48 листів — запитів від адміністрацій колоній. «Соціальна робота з колишніми ув’язненими є важливою не тільки для них самих, але й для суспільства в цілому, оскільки ця категорія входить в групу ризику тих, хто може повторно переступити межу закону або поповнити ряди бездомних», – повідомив керівник регіонального центру соціальної адаптації Ігор Гнат. Минулого року проект «Соціальна адаптація громадян, які повернулись з місць позбавлення волі» був підтриманий управлінням соціального захисту Львівської міської ради. Сума виділених на його реалізацію коштів становить 24,2 тис. грн. ДовідкаПритулок соціальної адаптації (м. Броди, об’єкт 580) діє з 1994 року, розрахований на одночасне перебування в ньому 40 осіб. Громадянам, які повернулись з ув’язнення, надається одяг, взуття, місце для проживання у гуртожитку, трьохразове харчування, медичне обслуговування, курсова професійна підготовка за спеціальністю – електрогазозварник (ліцензія Міністерства освіти АА №232221), поновлення всіх особистих документів. За час існування притулку соціальної адаптації в ньому отримали допомогу 2065 осіб. На сьогодні там проживає 36 осіб, з яких 28 —колишні мешканці м. Львова.
Львівська міська рада оголосила про початок прийому документів на конкурс щодо фінансової підтримки громадських організацій. Конкурс передбачає покриття видатків на оренду приміщень на 2009 рік. Як повідомив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, конкурс проводиться з метою щоб створити сприятливі передумови для розвитку громадських та інших неприбуткових організацій, які виконують суспільно значимі для міста функції. «Конкурс буде проводитися уже третій рік поспіль. Його мета – надати можливість активним громадським організаціям отримувати дешеву оренду приміщення для ведення своєї діяльності. Як показує досвід попередніх років, особливий пріоритет мають організації, які працюють у сфері соціального захисту», – наголосив начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський. Учасниками конкурсу можуть бути громадські та інші організації, які офіційно зареєстровані відповідно до вимог законодавства України як неприбуткові, виконують суспільно значимі для міста функції та орендують приміщення, що перебувають у власності територіальної громади м. Львова. Заявникам необхідно заповнити та підготувати перелік документів: — аплікаційну форму; — електронну копію опису діяльності організації згідно аплікаційної форми; — копію свідоцтва про державну реєстрацію громадської організації; — копію довідки про взяття громадської організації на облік у ДПІ у м. Львові та копію рішення про присвоєння їй ознаки неприбутковості; — копію документа, що засвідчує право користування майном та цільове його використання; — документ, що засвідчує розмір орендної плати за попередній місяць; — документ, що засвідчує відсутність заборгованості за сплату орендної плати за попередній період; — копію статуту (положення); — листи підтримки від партнерів (за бажанням, але не більше трьох). Заповнену аплікаційну форму та підготовлений перелік документів, завірені печаткою організації та підписом керівника, необхідно подати у відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради», за адресою: пл.Ринок,1, каб. 543. Електронну копію опису діяльності організації необхідно надіслати на скриньку civicpartner@city — adm.lviv.ua. Кінцевий термін прийому документів: 23 лютого 2009 року, о 18.00. За додатковою інформацією просимо звертатись у відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради», за адресою: пл. Ринок, 1, каб. 539, тел. 297 — 57 — 63 або на електронну скриньку: civicpartner@city — adm.lviv.ua ДовідкаМинулого року у конкурсі прийняло участь 45 громадських та інших неприбуткових організацій – орендарів приміщень. За рішенням конкурсної комісії фінансову підтримку отримали 37 організацій на загальну суму 630 тис. грн.
Рівень проплати населення за тепло, спожите у грудні, становить 75,8%. «Впродовж січня споживачі розраховувалися з підприємством за спожитий газ у грудні минулого року. Показник 75,8% —без врахування пільг і субсидій. Дофінансування пільг і субсидій за грудень відбудеться в лютому. Коли надійдуть ці кошти, показник становитиме приблизно 82,5%», – говорить начальник служби обліку і збуту теплової енергії ЛМКП «Львівтеплоенерго» Галина Пакулець Рівень проплати населення у січні за грудень минулого року, у порівнянні з минулими місяцями, нижчий. Тоді показник коливався в межах 90%. Однак, якщо порівнювати рівень проплати населення з груднем — січнем минулого опалювального сезону, то показник зріс. На 30 січня 2009 року борг населення перед ЛМКП «Львівтеплоенерго» становить 67,8 млн. грн.
Для під’єднання новозбудованого водогону до діючих мереж на вулиці Масарика 5 лютого, у четвер з 9 по 20 годину буде припинено подачу води у мікрорайон, обмежений вулицями Варшавська – пр. Чорновола – Липинського та прилеглі до них. Адміністрація комунального підприємства ”Львівводоканал” сподівається на розуміння мешканців та просить вибачити за тимчасові незручності, пов’язані із виконанням необхідних робіт.
У Львові спостерігається позитивна тенденція змін в енергоменеджменті міста. 2,5 млн грн вдалось зекономити Львову на впровадженні заходів з енергоменеджменту минулоріч. Завдяки інноваційній методиці сформовано унікальну електронну базу даних про використання енергоресурсів у 2006 —2008 роках в 520 будівлях бюджетних установ та закладів. Дана база дає змогу аналізувати та прогнозувати витрати і заощадження. Натомість вже аналіз використання енергоресурсів у будівлях ґрунтується на фінансових та фізичних показниках щомісячного споживання у кожній з будівель. «На споживанні енергоресурсів місто минулоріч зекономило з бюджету 2,5 млн грн», – зауважила директор департаменту економічної політики Ірина Кулинич. В закладах освіти економія склала 1,2 млн грн., охорони здоров’я – 1,1 млн грн., культури і туризму – 1 млн грн., молоді, сім’ї і спорту – 33 тис грн. Споживання теплової енергії у 2008 році зменшилось на 11% в порівнянні до 2006 і на 6% в порівнянні до 2007 року. Це зменшення зумовлене ощадливим використанням та проведеними у 2008 році капітальними ремонтами систем опалення. Споживання природного газу у 2008 році зменшилось на 11% в порівнянні до 2006 і на 6% в порівнянні до 2007 року. За результатами проведеного моніторингу протягом 2006, 2007, 2008 років збільшення споживання спостерігається лише по електроенергії, на 3,2 %. Це зумовлено встановленням нового обладнання, збільшенням кількості комп’ ютерної та оргтехніки, проведенням ремонтних робіт, капітальних реконструкцій приміщень та систем опалення. Нагадаємо, що за 2007 рік Львів зекономив на енергоменеджменті 2 млн. грн.
У комунальній 8 — ій міській клінічній лікарні відкрили нейрохірургічне відділення та цілодобовий травматологічний пункт. У приміщеннях провели капітальний ремонт та закупили нове обладнання. Відтак хворим з черепно — мозковими травмами та травмами спинного мозку не доведеться добиратися в іншу частину міста для отримання медичної допомоги. Щоб зменшити витрати часу на порятунок життя та здоров’я пацієнтів, відремонтовані відділення відкрили на першому поверсі лікарні. На ремонти відділень у 2008 році з міського бюджету виділили близько 1 млн 200 тис грн ( 797 тис грн. на капітальний ремонт нейрохірургії та 397 тис грн. на реконструкцію травматологічного пункту). «Згідно з планом підготовки м. Львова до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році 8 міська клінічна лікарня визнана базовим закладом для медичного забезпечення зазначеного турніру. За останніх два роки на покращення матеріально — технічної бази лікарні було використано 11 млн грн. З них 3 млн грн. на нове сучасне обладнання. Реконструкція лікарні проводиться відповідно до вимог УЄФА», —повідомив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб. Нейрохірургічне відділення розраховане на 30 ліжок. Відкрили його шляхом перенесення першого відділення нейрохірургії з лікарні швидкої медичної допомоги. У цьому відділенні лікуватимуть хворих з черепно — мозковими травмами та травмами спинного мозку. Для цього закупили спеціальні ліжка на суму 380 тис грн. На базі травмпункту реконструйовано рентгенологічний кабінет і оснащено його сучасним рентгенапаратом фірми «SIMENS» (вартість 1 885 тис. грн.). Проведено заміну 2 — х лікарняних ліфтів. Загалом в 8 — ій лікарні наявні 395 ліжок. Всі відділення цілодобово надають невідкладну допомогу мешканцям. Обладнано 9 операційних. За рік в лікарні отримують стаціонарну допомогу 10 тис хворих. Минулого року за кошти з міського бюджету придбано 39 медичних апаратів. З них найбільш вартісні – цифрова рентгенодіагностична система та мобільна рентгенодіагностична система.
Львів презентував фан — зони до чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. Концепцію фан — зон підготували департамент ЄВРО 2012 Львівської міської ради спільно з львівськими вузами. Родзинкою проекту є те, що до розробки фан — зон місто залучило молодь, яка і є основною частиною футбольних вболівальників. До розробки концепції фан — зон були залучені львівські вузи. Зокрема за співпраці із кафедрою дизайну архітектури Національного університету «Львівська Політехніка» відбувся захист магістерського диплому на тему формування дизайн концепції предметного середовища фан — зон до ЄВРО 2012. Дослідник Юрій Волощак на основі аналізу досвіду функціонування фан — зон під час проведення ЄВРО 2008 та Чемпіонату Світу 2006 розробив проект фан — зони закритого типу на прикладі фан — зони на пл. Ринок, а саме її функціональне зонування та зразки елементів візуальної ідентифікації. Загалом Чемпіонат Європи з футболу 2012 року триватиме 28 діб, в рамках чемпіонату відбудеться 31 матч. У Львові попередньо планується проведення 3 — ох матчів з усіх 16 — ти, що відбудуться в Україні. Враховуючи це, можна виділити такі напрямки роботи із футбольними туристами: — 12 годин футболу безпосередньо у м. Львові; —64 години трансляції матчів, що відбуватимуться в Україні; —загалом 124 години трансляції матчів чемпіонату; —36 годин розміщення безпосередньо під час матчів; —174 години організації вільного часу вболівальників. Як повідомили в департаменті ЄВРО 2012, згідно із прогнозами Міністерства транспорту до Львова очікується приїзд великої кількості уболівальників з сусідніх країн (від 20 до 50 тис. фанів), враховуючи те, що для східної частини Польщі Львів розташовується набагато ближче, ніж приймаючі польські міста. Загальна кількість вболівальників може становити від 260 до 480 тис. чол. на кожну гру. Також прогнозується приїзд до Львова 25% фанів із західних областей України. Лише частина вболівальників матиме змогу придбати квитки та перебуватиме безпосередньо на матчах на стадіоні. Тому перед містом стоїть завдання організації відповідних місць для перегляду матчів та створення позитивного настрою вболівальників. «Ми повинні розуміти, що фан — зони повинні працювати не лише під час проведення матчів у Львові, але й між матчами, а також під час матчів у інших містах. Правильна організація роботи фан — зон та яскрава програма заходів у них – це вагома частка у обличчі міста, адже саме на фан — зони покладається місія створення атмосфери свята. Окрім цього, як відомо, гарний настрій вболівальників стає запорукою уникнення конфліктних ситуацій» – прокоментував директор департаменту ЄВРО 2012 Олег Засадний. У концепції роботи фан — зон особливу увагу приділяється правилам поведінки у фан — зонах, їх медичному забезпеченню та налагодженню системи безпеки, а також збереженню архітектури міста. Тому на сьогодні відбувається обговорення та узгодження цієї концепції із представниками МНС, МВС, управління охорони здоров’ я та департаментом містобудування. Національний університет ім. І.Франка, що є одним із засновників Європейського колегіуму українських та польських університетів, на сьогодні розпочав роботу над проектом «EUROLANG2012», основна мета якого розробка програм для вивчення основ української та польської мови серед європейських вболівальників. Путівники з інформацією про країни проведення та приймаючі міста, а також буклети з найбільш уживаними у розмовній мові фразами розповсюджуватимуться серед клубів вболівальників у 24 країнах Європи. Такі заходи є ще одним із прикладів гостинності міста для фанів та туристів.ДовідкаПравила поведінки у фан — зонахВідповідно до положень УЄФА вхід у фан — зони є безкоштовним для всіх бажаючих. Кількість відвідувачів регулюється місткістю фан — зони. Перевірка осіб, які бажають ввійти на територію фан — зони, здійснюється у спеціально відведеному місці. Система контролю передбачає перевірку сумок та кожної особи, зокрема на наявність заборонених предметів. Особам, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння, вхід у фан — зони заборонений. Серед предметів, які заборонено вносити на територію фан — зони, – будь — який вид зброї або предмети, що можуть застосовуватись як зброя, газові балончики, їдкі, горючі речовини, барвникові субстанції або контейнери із субстанціями, які впливають на здоров’я чи є вогненебезпечними (виняток – кишенькові запальнички), алкогольні та енергетичні напої, громіздкі предмети, спалахи, феєрверки, освітлювальні снаряди, димові шашки та інші піротехнічні прилади, рекламні/комерційні об'єкти, включаючи політичний або релігійний аспект пропаганди. Не дозволено проводити на територію фан — зони тварин, за винятком службових собак. Згідно з цими вимогами відвідувачам заборонено залишатися на території фан — зони протягом ночі, розгортати прапори з метою проведення недозволених акцій, кидати предмети в інших відвідувачів та обливати їх рідиною, а також ходити в туалет в місцях, непризначених для цього чи забруднювати фан — зони іншими способами.
У Львові підготували DVD — диск, за допомогою якого Божественна Літургія стала доступнішою для осіб із обмеженим слухом. На диску представлено Літургію із сурдоперекладом. Крім того, дуже важливим здобутком є вміщений на диску словник богословських термінів мовою жестів. Понад два роки тривала співпраця різних спеціалістів над створенням цього диску. До роботи були залучені богослови, сурдоперекладачі, особи із вадами слуху, щоб якнайвідповідніше перекласти складні богословські терміни на мову жестів. Окрім Божественної Літургії на диску вміщений короткий інтерактивний богословський словник (150 лексем) найбільш часто вживаних слів, перекладений мовою жестів та із субтитрами. Презентація диску відбудеться у середу, 4 лютого о 15.30 год. у конференц — залі Українського Католицького Університету за адресою: вул. Іл.Свєнціцького,17. Також Патріарша Катехитична Комісія УГКЦ і Катехитично — Педагогічний Інститут УКУ представляють ще інші нові друковані й мультимедійні матеріали, які нещодавно побачили світ завдяки співпраці із видавництвом «Свічадо» та мультимедійною студією «Свічадо». Зокрема це: український переклад «Катехизм Католицької Церкви: Компендіум», DVD «Павло з Тарсу до Світу», DVD «Святі Таїнства християнського втаємничення», CD «Пісня серця — 2008». Контактний телефон: 275 — 58 — 90 (Катехитично — Педагогічного Інституту УКУ).
Щоб позбутися алкогольної залежності, до спільноти Анонімних Алкоголіків у Львові приєдналося ще 2 групи осіб. Група «Вежа» та група «12» (саме стільки осіб прийшли започаткувати групу) збиратимуться на заняття щотижня у понеділок та вівторок о 19:30 та 18:30 у приміщеннях, які погодилися надавати церковні громади. Для групи «Вежа» приміщення надали при монастирі Студитів уставу УГКЦ, що на вул. Винниченка, 22 (церква Архистратига Михаїла). Група «12» проводитиме заняття у приміщенні церкви святої Трійці , що на вул. Антоновича, 100. «Збільшення кількості груп у львівській Спільноті Анонімних Алкоголіків пов’ язане з приходом все більше нових осіб, які потерпають від алкоголізму. За даними Національної ради з питань здоров’я, в Україні щороку через алкоголізм помирає понад 40 тис. людей. У спільноті Анонімних Алкоголіків люди отримують допомогу та консультації спеціалістів», —повідомив консультант з питань узалежнення Тарас Кушнір. Таким чином у Львові працює 9 груп Анонімних Алкоголіків та одна група Анонімних Наркоманів. Порівняно з містами інших країн, це набагато менше (у м. Варшава працює більше 200 груп Анонімних Алкоголіків та близько 50 Анонімних Наркоманів). Список усіх груп Анонімних Алкоголіків у Львові можна знайти за адресою http://www.aa.lviv.ua/group.htm, детальніша інформація за тел. 8 — 067 — 788 — 35 — 34. ДовідкаАнонімні Алкоголіки —це добровільна, міжнародна спільнота чоловіків і жінок з усіх прошарків суспільства, які зустрічаються разом, щоб віднайти і підтримувати тверезість.
З нагоди 80 — річниці утворення Організації Українських Націоналістів на площі Ринок сьогодні, 3 лютого о 15.30 год, відбудеться флеш — моб. Близько 200 людей з громадських організацій Львова вибудують фігури «ОУН», «80», та червоно — чорний прапор. Як повідомили в управлінні культури та туризму Львівської міської ради, у вівторок 3 лютого центральною частиною міста волонтери роздаватимуть мешканцям та гостям міста червоно — чорні шалики із зображенням Степана Бандери. Аби отримати такий шалик потрібно буде відповісти на декілька запитань. Зокрема волонтери будуть випитувати перехожих про, День створення ОУН, день Злуки, дату бою під Крутами та Дні народження С. Бандери та В. Івасюка. У випадку якщо хтось не знатиме відповіді на ці запитання волонтери подарують листівку з цими датами. ДовідкаОУН – політичний рух метою діяльності якого є встановлення Української Соборної Самостійної Держави, збереження та розвиток Української Нації. Головною метою ОУН було встановлення незалежної соборної національної держави на всій українській етнічній території. Ця мета мала досягатися через національну революцію та встановлення диктатури. Економіка держави планувалася у поєднанні приватної, націоналізованої та кооперативної форм власності. ОУН відкидала будь — який партійний чи класовий поділ та представляла себе як домінуючу силу українського суспільного життя.
Найкращі картини художньої мистецької школи ім. О. Новаківського презентували у приміщенні Ратуші. Авторами картин – є учні школи. Як повідомили у художній школі, на виставці представлено підбірку з понад 80 найкращих творів мистецтва закладу. У художній школі ім. О. Новаківського, що на вул. Глінки, 1а навчається близько 350 учнів. Для дітей викладають такі предмети, як: історія мистецтва, рисунок, композиція, малярство.
У Львові кожної доби 25 — 30 осіб потребують притулку, щоб зігрітися. Допомагає їм в цьому служба допомоги при переохолодженні при Львівському міському соціальному центрі. За три тижні роботи працівники служби зафіксували 647 звернень мешканців з проханням надати місце для ночівлі та зареєстрували 79 осіб, які потребують місця для ночівлі. Всі особи були оглянуті медиками лікарні швидкої медичної допомоги. В центрі їм надають санітарно — гігієнічні послуги. Впродовж січня до медичних закладів Львова було скеровано на госпіталізацію 11 осіб. Працівники служби допомоги при переохолодженні звертаються до мешканців Львова з проханням допомогти теплим одягом та особливо теплим взуттям, яке пропонують на зміну зношеного і брудного одягу особам, які звертаються. Подавати необхідні речі потрібно за адресою вул. Кирилівська, 3а в період з 12 до 19 год або інформувати про можливість допомогти за тел. 233 — 10 — 49.ДовідкаПідготовка приміщення до функціонування соціального центру з надання допомоги соціально вразливим категоріям населення Львова відбувалось впродовж 2007 — 2008 рр. В рамках мікропроекту, фінансованого Українським фондом соціальних інвестицій, здійснено ремонтно — будівельні роботи І поверху приміщення, проведено консультації, тренінги і навчання з надання соціальних послуг. Із залученням місцевих коштів закуплено обладнання і устаткування для центру. З 6 січня 2009 р. при Львівському міському соціальному центрі функціонує служба надання допомоги при переохолодженні.
Сьогодні у Львівському міському дитячому еколого — натуралістичному центрі, що на вул. Кубанській, 12, святкують Свято Бабака. За народною традицією, львівський бабак Міша вперше віщуватиме погоду. Існує традиція визначати погоду за поведінкою звіра. Якщо, вийшовши з нори, бабак побачить свою тінь, зима триватиме ще щонайменше шість тижнів. Якщо ж не побачить тіні, весна прийде незабаром, протягом двох тижнів. До цього свята учасники екологічного театру «Оберіг» підготували театралізоване дійство «Зустрічаємо весну». Всі охочі можуть долучитись до святкування, яке відбудеться о 15 годині.
Посол Європейської комісії в Україні та Білорусії Жозе Мануель Пінту Тейшейр повністю підтримав ідею країни сильних міст. По це він заявив перебуваючи у Львові з офіційним візитом. Також пан посол зазначив, що на сьогодні в Україні не виконується Європейська Хартія про місцеве самоврядування. За його словами причиною цьому є ряд проблем, серед яких відсутність впливу міст на податкове творення, на санітарні та архітектурно — будівельні органи. Натомість запорукою успіху країни мали б стати сильні міста. «Я був розчарований, що Європейська Хартія про місцеве самоврядування сьогодні не виконується. Зараз в Україні політичне керівництво хоче щоб Україна приєдналась до Європейського союзу. Але цей процес не може бути «чудом». Потрібно багато працювати, прийняти відповідне законодавство та добитись його виконання», – зазначив посол Європейської комісії в Україні та Білорусії Жозе Мануель Пінту Тейшейр. Серед основних порад Європейського посла було побажання, що міста повинні мати прав. «Також хотів би побажати міському голові, що місто повинно мати більше самоврядування», – зауважив Жозе Мануель Пінту Тейшейр. Окрім того, як зазначив пан посол, на сьогодні Європейська комісія інтенсивно працює із Україною по підготовці угоди про асоціацію. Зокрема Європейська комісія готова підписати її вже до кінця року.
Новопризначений посол Європейської комісії в Україні та Білорусії повністю підтримав проект «Євроколія». Про це він заявив перебуваючи із офіційним візитом у Львові. Зокрема, як зауважив пан посол, необхідно приступити до активних дій, а саме – розпочати розробку техніко — економічного обгрунтування «Євроколії». «Я підтримую проекти, які дають можливість розвинути інфраструктуру та зробити Львів ближчим до Європейського союзу. Потрібно провести дослідження і розробити проект, вивчити його доцільність, а потім шукати кошти для його виконання. Власне про це ми говорили із міським головою і це є одним із завдань, які потрібно вже сьогодні вирішувати», – зауважив новопризначений посол Європейської комісії в Україні та Білорусії Жозе Мануель Пінту Тейшейр. Нагадаємо, що проект «Євроколія» передбачає будівництво вузької колії європейського стандарту шириною 1435 мм від кордону з Польщею до Львова. Загальна протяжність колії – близько 85 км. Вартість проекту – понад 500 млн євро. «Євроколія» – це швидкий зв'язок мешканців Львова з Європою. Якщо місто забезпечить можливість комфортного доїзду туристів до міста, це значно пришвидшить розвиток туристичної інфраструктури в регіоні. На сьогодні вже реалізується перший етап «Євроколії». Згідно нього передбачається розробка концепції проекту, що дасть відповідь на питання технічної та економічної доцільності реалізації Євроколії. На концепцію виділені 133 тисяч євро додаткового фінансування вартості виконання концепції з уряду Голландії. Інша половина суми буде дофінансовуватись за рахунок спонсорів. Концепцію буде розробляти консорціум голландських компаній «Моварес» і «НЕА». Окрім пана посла, ще раніше свою підтримку «Євроколії» висловили заступник генерального директора Генерального Директорату з питань енергозбереження та транспорту Єврокомісії Золтан Казацай та керівництво секретаріату III ПанЄвропейського Транспортного Коридору, до якого окрім Дрездена та Кракова входить і Львів. «Підтримка високопосадовців є вже певним для нас трендом. Така позиція європейців дає впевненість в наших наступних діях», – зауважив начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради Сергій Кіраль.
У неділю, 8 лютого, на Сихові у концертній залі кінотеатру ім. Довженка, що на вул. Довженка, відбудеться концерт присвячений 80 — річниці утворення Організації Українських Націоналістів. Організатором заходу є Львівська міська рада. Розпочнуть концерт муніципальні колективи: хор «Гомін» та муніципальний духовий оркестр «Галицькі сурми». Також участь у концерті візьмуть відомі львівські гурти та виконавці. Концерт розпочнеться 8 лютого о 14.00 год. Контактна особа: Тарас Чолій 8067 34 16 393 ДовідкаОУН – політичний рух метою діяльності якого є встановлення Української Соборної Самостійної Держави, збереження та розвиток Української Нації. Головною метою ОУН було встановлення незалежної соборної національної держави на всій українській етнічній території. Ця мета мала досягатися через національну революцію та встановлення диктатури. Економіка держави планувалася у поєднанні приватної, націоналізованої та кооперативної форм власності. ОУН відкидала будь — який партійний чи класовий поділ та представляла себе як домінуючу силу українського суспільного життя.
У Львові відбудеться перша українська гра «Львів —Місто Майбутнього». Інтерактивна гра відбудеться 26 — 27 лютого. В рамках гри 25 молодих громадян Львова протягом двох днів матимуть можливість у командній роботі запропонувати місту 5 креативних ідей, про те, як надати Львову нової ідентичності або зміцнити вже існуючу. Як зазначив заступник міського голови Василь Косів, це не перша спроба місцевого врядування безпосередньо залучити молодих професійних львів’ян до вирішення питань, пов’язаних з майбутнім їхнього міста. За ініціативи Львівської міської ради темою для першої львівської гри стане доля і регенерація старого трамвайного депо та його можлива роль у творчому й мистецькому житті Львова. «Гра «Місто майбутнього» – це передовсім інструмент генерації ідей: гра стимулює формування нового мислення стосовно викликів, що постають перед містом у зв'язку з глобалізацією, міграцією, кліматичними змінами, урбанізацією, безпекою та існуючими соціальними потребами», —повідомив координатор гри Богдан Шумилович. «Крім того, гра – це ще й комунікативний засіб, адже вона передбачає широке залучення організацій та окремих осіб, сприяючи розвитку партнерських відносин між ними з єдиною метою —зробити місто кращим, щасливішим, здоровішим та процвітаючим», — зазначила менеджер партнерських зв’язків та проектів Британської ради в Україні Анна Бубнова. Гра пройде в трьох етапах: формування ідей, тестування в реальному житті та презентація результатів. Наприкінці другого дня гравці та міські фахівці таємним голосуванням відберуть найкращу ідею. Усі здобутки гравців стануть надбанням міської влади та власне громади міста. Відбір учасників гри відбуватиметься на конкурсній основі. До участі в грі потрібно заповнити анкету, яку можна знайти на сайтах Львівської Міської Ради, Британської Ради в Україні, Центру Міської історії, а також львівських Інтернет — порталах. Протягом тижня група спеціалістів відбере 25 найкращих кандидатів, які і стануть учасниками гри «Місто майбутнього». Ініціаторами та організаторами цієї «дорослої гри» є Львівська Міська Рада, Британська Рада в Україні, центр Міської Історії Центрально — Східної Європи та Творча Майстерня «Штука». Гра є частиною міжнародного проекту Британської Ради під назвою «Творчі міста». Унікальну та інноваційну методику гри “Місто майбутнього” розробила Британська Рада та наші партнери з Великобританії: Центр місцевих економічних стратегій (CLES – Centre for Local Economic Strategies) і Центр міського життя м. Манчестера (URBIS – Manchester’s Centre of Urban Life). У період з червня 2008 по березень 2009 рр. у країнах — учасницях проекту «Креативні міста» заплановано провести 57 ігор.ДовідкаБританська Рада в Україні – це міжнародна організація, яка представляє Сполучене Королівство в галузі освіти і культури. В Україні Британська Рада працює з 1992 року і має офіс у Києві та представництва в Донецьку, Львові, Одесі та Харкові, які займаються реалізацією партнерських проектів і адмініструванням всесвітньо визнаних британських іспитів. Наша мета – сприяння визнанню і довірі до Сполученого Королівства шляхом обміну знаннями й ідеями між людьми в усьому світі. Задля досягнення нашої мети ми працюємо в трьох сферах: міжкультурне порозуміння, креативна економіка та кліматична безпека. www.britishcouncil.org.ua Центр міської історії Центрально — Східної Європи —це неприбуткова організація, яку було засновано у 2004 році у Львові доктором Гаральдом Біндером. Як інститут історичних досліджень, Центр намагаємося продукувати нові інтелектуальні поштовхи для розвитку актуальних питань науки та сприяти формуванню обґрунтованої думки. За допомогою інформації та відкритих дискусій проекти Центру мають на меті запобігти маніпуляції історією з політичною метою та сприяти розвитку нашого міста. www.lvivcenter.org Проект «Креативні міста» —це міжнародний проект Британської Ради, що розпочав свою роботу навесні 2008 року. Мета проекту – віднайти шляхи покращення якості життя міських спільнот, залучаючи молодих, енергійних і впливових людей. Проект втілюється в життя спільно з партнерськими організаціями і міськими адміністраціями у Великобританії, Польщі, Чеській Республіці, Угорщині, Словакії, Словенії, Україні, Швеції, Норвегії, Данії, Фінляндії, Естонії, Латвії, Литві й Росії та триватиме до 2011 року. роект складається з кількох компонентів, об’єднаних однією метою: генерація ідей і розробка практичних кроків задля покращення життя в містах за участі представників міських спільнот, влади і фахівців. Окрім того, в рамках проекту проводяться різноманітні креативні події та продовжується творчий пошук, покликаний вивчати фактори, що стимулюють чи, навпаки, шкодять творчому життю сучасних міст. http://creativecities.britishcouncil.org/
ЛМКП «Львівводоканал» вживає заходи для своєчасного виявлення відкритих каналізаційних колодязів. Упродовж останніх 3 – х років підприємство закупило та встановило 1400 люків на загальну суму 575 тисяч гривень. У власності та обслуговуванні «Львівводоканал» перебуває понад 20 тисяч водопровідних та каналізаційних колодязів. Однак за браком технічних засобів і належної кількості обслуговуючого персоналу підприємство не може забезпечити постійний нагляд за станом люків. Відтак щороку з вулиць міста зникає до 500 накривок з колодязів інженерних мереж. Зараз «Львівводоканал» встановлює люки, виготовлені з залізобетону та полімерних матеріалів. Завдяки спеціальним наповнювачам такі люки не підлягають подальшій утилізації, відповідно не викликають інтересу у крадіїв. Однак полімерні люки не можна встановлювати на проїжджій частині, вони не витримують навантажень. Ще один варіант – ставити залізні замки —також не виправдала себе. Люки крадуть разом із замками. «Скільки б коштів підприємство не вкладало у вирішення цієї проблеми, самотужки воно не здужає – крадіїв щодня стає все більше. І справа тут зовсім не у фінансах, а в свідомості громадян, які займаються злочинною і суспільно небезпечною справою», – зазначив головний інженер ЛМКП «Львівводоканал» Володимир Садовий.
Цього тижня 2 — 4 лютого у місті відбувається планова щомісячна толока. Для ефективної організації роботи комунальники кожного ЖЕКу розробили карти толок на 2009 рік, де вказано усі види робіт, час проведення, а також межі територій. Нагадаємо, що віднедавна толоки в місті організовано квадратним методом. За цим методом працівники ЛКП працюють на одній конкретній території і виконують усі необхідні роботи. Раніше роботи проводили у різних будинках і важко було побачити їх результат. За проведенням толок департамент житлового господарства та інфраструктури проводить щомісячний моніторинг. За результатами толоки відбувається підсумкова нарада, на якій аналізують плани і спів ставляють з результатами. У кожному ЛКП та районній адміністрації призначено відповідальних людей за проведення толок. «Зазвичай підприємства дотримуються графіку прибирання, тому що ми контролюємо їх виконання. Якщо ж роботи не виконано вчасно, ЛКП доповідають про причини і змушені виправити недопрацювання у найближчий час. До прикладу, якщо ЖЕК запланував відремонтувати засувку у підвалі будинку, а у іншому трапилась аварія, то в цьому випадку треба виконати першочергові роботи. Якщо роботи не виконані без вагомих причин, то даємо попередження відповідальному працівникові або догану», – каже заступник начальника управління житлового господарства Наталія Герус. У толоці беруть участь усі працівники ЖЕКів. В основному під час толоки підмітають тротуари, очищують газони, підвали, внутрішньодворові дощоприймачі, а також фарбують водостічні труби, контейнери, заміняють засувки у підвалах, ремонтують лавки. Зазвичай це ті роботи, на які не вистарчає часу двірникам. Мешканці можуть ознайомитись з графіками толок у своєму ЛКП, а також долучитись до прибирання свого будинку, двора чи мікрорайону.
У будинку №8 на вулиці Січових Стрільців проводять роботи з заміни загально — будинкової дворової каналізації. Як повідомили у Галицькій районній адміністрації, цього тижня роботи виконуватимуть у вже приміщенні квартири. «У одній з квартир будинку зруйнована каналізаційна труба, яку треба замінити. Потім ще треба провести відновлювальні роботи у квартирі, додатково влаштувати каналізаційний колодязь», – говорить начальник відділу капітального ремонту управліня житлового господарства Борис Березяк. Роботи виконує підрядна організація ЗАТ «Галрембуд» і траватимуть вони разом з відновленням благоустрою до 1 квітня цього року. Також за кошти міського бюджету вирішена проблема з каналізацією для мешканців 28 будинків на вул. Митрополита Липківського. За інформацією Личаківської районної адміністрації, тут замінили водопровід та влаштували каналізаційний колектор. Роботи виконувало ТзОВ «БК «Інстал Плюс».
У Львові на земельній ділянці, яку готують на аукціон, ведеться самовільне будівництво. На земельній ділянці на вулиці Щирецькій – Ряшівській (проектованій), яку управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин готує для продажу на аукціоні, СПД ФО «Була Р.А.» самовільно проводить будівельні роботи. Зокрема вже встановлено автомобільні бокси з прибудованою котельнею та облаштовано майданчик з продажу автомобілів. Земельну ділянку на вул. Щирецькій – вул. Ряшівській (проектованій) площею 4,8282 га визначено для продажу на земельних торгах під будівництво торгово — виставкового комплексу. Орієнтовна ціна земельної ділянки становить 35 млн. грн. Ділянка опрацьовується управлінням для наповнення міського бюджету на 2009 рік. Проведення земельних торгів заплановано на 1 квартал 2009 року. «Управлінням практично підготовлено у повному обсязі технічну документацію із землеустрою, затрачено кошти на її виготовлення. Проте реалізація цієї земельної ділянки на земельних торгах без врегулювання питання демонтажу самовільного будівництва та приведення її в попередній стан відповідно до вимог проведення аукціону є неможливою», – каже начальник відділу ринку землі управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Олег Ковалишин. Для вирішення цього питання управління природних ресурсів звернулось в державне управління контролю за використанням та охороною земель у Львівській області, інспекцію державного архітектурно — будівельного контролю у Львівській області, Службу Безпеки України, Прокуратуру міста та голови Залізничної районної адміністрації. Інспекцією державного архітектурно — будівельного контролю у Львівській області проведено перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва. Відповідно зафіксовано факт завершеного будівництва автомобільних боксів з котельнею та влаштування автостоянки. Генеральний директор ТзОВ «Айпіє — Л» (Південний ринок) зазначив, що їхнє товариство не має відношення до будівництва зазначених вище об’єктів, що зафіксовано в акті перевірки інспекції від 12.01.2009 р. Проте керівництво ТзОВ «Айпіє — Л» листом від 12.01.2009 р. повідомило міську раду, що земельна ділянка яку займає їхнє товариство та використовує для зберігання автомобілів після проведення аукціону буде передана переможцю торгів. Управління з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області встановило, що СПД ФО «Була Р.А.» самовільно зайняло земельну ділянку на вул. Щирецькій — Ряшівській (проектованій) площею 0,0480 га для обслуговування автостоянки та земельну ділянку площею 0,0099 га для обслуговування СТО. Даною службою складено адміністративні протоколи, видано приписи на усунення виявлених порушень та нараховано шкоду внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки. В свою чергу Прокуратурою міста у встановленому порядку вживаються заходи щодо притягнення СПД ФО «Була Р.А.» до відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки, яка готується до продажу на земельних торгах (аукціоні) та здійснення незаконного будівництва Крім того, за результатами проведеної перевірки управлінням скеровано лист в інспекцію державного архітектурно — будівельного контролю у Львівській області щодо вжиття заходів згідно компетенції до СПД ФО «Була Р.А.» та подальшого інформування управління.
Державна субвенція у розмірі 3 млн грн, яку підприємство мало би отримати ще у 2008 році, досі не надійшла на рахунки ЛКП «Львівелектротранс». В результаті цього на підприємстві складана ситуація з виплатою заробітної плати працівникам. «Нам дуже шкода, що не вдається вчасно виплачувати заробітну плату нашим працівникам. Особливо це стосується тих людей, які у січні в усі святкові дні працювали», – каже заступник директора ЛКП «Львівелектротранс» Світлана Маркова. Міський електротранспорт перевозить безкоштовно понад 15 пільгових категорій пасажирів. Витрати на їх перевезення мали б покриватися з Державного бюджету. Проте, комунальному підприємству щороку затверджують близько половини необхідної суми. На 2009 рік при потрібних, за розрахунками підприємства, 56 млн грн у Держбюджеті передбачили тільки 29 млн. І ті кошти надходять невчасно. На підприємстві очікують, що можливо сьогодні на їхні рахунки надійде 590 тис. грн з заборгованих 3 млн грн. Ці субвенційні кошти підуть на сплату податку з доходів фізичних осіб. А кошти, які підприємство зібрало з плати за проїзд у січні – 900 тис. грн, —пішли на покриття витрат поточної діяльності та на сплату внесків у пенсійний фонд. «Підприємство працює, перевозить пасажирів, наповнює бюджет, фонди, а на виплату своїм працівникам коштів не має. Ми дякуємо тим пасажирам, які оплачують проїзд у громадському транспорті і тим самим не дають підприємству зупинитися. Адже сподіватися на своєчасне надходження коштів з Держбюджету не доводиться», – підсумовує Світлана Маркова.
Державна субвенція у розмірі 3 млн грн, яку підприємство мало би отримати ще у 2008 році, досі не надійшла на рахунки ЛКП «Львівелектротранс». В результаті цього на підприємстві складана ситуація з виплатою заробітної плати працівникам. «Нам дуже шкода, що не вдається вчасно виплачувати заробітну плату нашим працівникам. Особливо це стосується тих людей, які у січні в усі святкові дні працювали», – каже заступник директора ЛКП «Львівелектротранс» Світлана Маркова. Міський електротранспорт перевозить безкоштовно понад 15 пільгових категорій пасажирів. Витрати на їх перевезення мали б покриватися з Державного бюджету. Проте, комунальному підприємству щороку затверджують близько половини необхідної суми. На 2009 рік при потрібних, за розрахунками підприємства, 56 млн грн у Держбюджеті передбачили тільки 29 млн. І ті кошти надходять невчасно. На підприємстві очікують, що можливо сьогодні на їхні рахунки надійде 590 тис. грн з заборгованих 3 млн грн. Ці субвенційні кошти підуть на сплату податку з доходів фізичних осіб. А кошти, які підприємство зібрало з плати за проїзд у січні – 900 тис. грн, —пішли на покриття витрат поточної діяльності та на сплату внесків у пенсійний фонд. «Підприємство працює, перевозить пасажирів, наповнює бюджет, фонди, а на виплату своїм працівникам коштів не має. Ми дякуємо тим пасажирам, які оплачують проїзд у громадському транспорті і тим самим не дають підприємству зупинитися. Адже сподіватися на своєчасне надходження коштів з Держбюджету не доводиться», – підсумовує Світлана Маркова.