Новини

З 7 до 22 вересня в містах України пройдуть концерти «З вірою і любов'ю» під патронатом глави УГКЦ Любомира Гузара. Зібрані кошти підуть на завершення будівництва Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві. У Львові концерт відбудеться 22 вересня на стадіоні «Україна». Початок о 19.00 год. Захід відбудеться за підтримки Львівської міської ради.

 У Львові оголошено Всеукраїнський відкритий конкурс на кращу концептуальну ідею пам'ятника Богдану-Ігорю Антоничу. До участі у ньому запрошуються професiйні архітектори, скульптори, студенти архітектурних та художніх навчальних закладів України. Участь у конкурсі іноземних архiтекторiв та скульпторів, а також студентів закордонних архітектурних та художніх навчальних закладів не забороняється. Кількість конкурсних проектів від одного автора (авторського колективу) не обмежується.

Спільний українсько-німецький проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» реалізовує програму «Через старі двері - в майбутнє». Метою програми є ремонт та реставрація близько 100 цінних історичних порталів в кварталах старої частини міста протягом наступних трьох років.

Сьогодні діти з багатодітних, малозабезпечених, неповних, опікунських сімей візьмуть участь у відпочинково-пізнавальній екскурсії по Львівському іподромі.

Сім'ї з дітьми матимуть  можливість подивитись на виступи коней, пізнати методи догляду за кіньми, умови в яких живуть тварини. Всі бажаючі матимуть можливість спробувати проїхатись верхи на конях. Правильній поведінці у спілкуванні з конем дітей навчатимуть досвідчені інструктори.

«Ми дуже плідно співпрацюємо з керівництвом Львівського іподрому. Вони надали можливість дітям та молоді з різних категорій сімей, якими ми опікуємся, протягом літа проводити свій вільний час вивчаючи історію іподрому та рідкісних порід коней», - розповідає начальник відділу соціальної роботи Сихівського району Львівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Максим Годяк.

За докладнішою інформацією звертатись за тел. 244-63-01.

Для виконання невідкладних робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха з резервного фонду державного бюджету виділено 5 мільйонів 900 тисяч  гривень. Більшу частину робіт уже виконано.

Найбільша у світі молодіжна організація AIESEC розкриває свої можливості для студентів Львова

З 12 вересня розпочався щорічний осінній набір в локальне представництво міжнародної молодіжної організації AIESEC у місті Львові.

Львівська міська рада підтримує святкування 20-річчя виходу з підпілля Української Греко-Католицької церкви та проведення концерту «З вірою та любов'ю». Як повідомили у відділі промоції Львівської міської ради, в знак підтримки вже від завтра у Львові з'являться білборди та сіті лайти.

Окрім навчання базових предметів, у школі дитина має змогу розвиватися творчо. Саме для  цього у загальноосвітніх навчальних закладах міста створені і успішно працюють дитячі художні колективи.

У Львові діє 6 районних установ дитячо-юнацьких та молодіжних клубів (УДЮМК) - позашкільних навчальних закладів. Діяльність клубів забезпечують директори районних установ та педагоги-організатори. Дитячо-юнацькі молодіжні клуби Львова займаються з дітьми та молоддю шкільного віку.

Розвивати свої здібності учні Львова можуть у 24  закладах позашкільного виховання. У нашому місті функціонує 15 позашкільних навчальних закладів, які, перебувають у підпорядкуванні органів управління освітою, а також 9 ДЮСШ. У них  розвиваються 7 напрямків позашкільного виховання: науково - технічний, еколого - натуралістичний, туристсько - краєзнавчий,    фізкультурно - спортивний, художньо - естетичний, військово - патріотичний та гуманітарний.

Цими вихідними, з 18 по 20 вересня, у Львові відбудеться 19-й міжнародний семінар Айкідо Йосінкан. Участь у цій події візьме Президент Фонду Айкідо Йосінкан Ясухіса  Сіода  сенсей (8 дан Айкідо Йосінкан, Японія).

Організаторами семінару є Академія Айкібудзюцу та  Львівська молодіжна обласна федерація Айкідо Йосінкан, яка є офіційним представником Міжнародного Фонду Айкідо Йосінкан.

У вересні цього року Львівська архиєпархія УГКЦ святкує 20-річчя виходу з підпілля. Кульмінацією святкувань стане Архієрейська Божественна літургія, початок якої заплановано на 11.00 год. 20 вересня біля храму св. Архистратига Михаїла.

26-27 вересня в місті втретє пройде свято «На каву до Львова». Вже третій рік поспіль львів'яни голосуватимуть за найкращу каву в кав'ярнях міста.

Цьогоріч кавомани голосуватимуть впродовж трьох днів. Віддати свій голос можна буде за допомогою бюлетенів та на сайті свята www.coffeefest.lviv.ua. Також в ці дні кав'ярні відвідуватиме таємний покупець, який  визначатиме, у якій кав'ярні готують найкращу каву. Вже традиційно у  цьогорічному святі візьмуть участь кавові король та королева. В рамках свята гості та мешканці міста матимуть змогу дізнатись своє майбутнє з кавової гущі у дворику Ратуші.

Вчора, 15 вересня в Українському католицькому університеті науковці, громадські діячі, студенти обговорили події, що відбувались в Україні у 1939 році.  Обговорення велось в межах науково-практичної конференції «Золотий вересень 1939 року: визволення чи окупація?». Також під час конференції було презентовано  унікальні кінохроніки того періоду та відбулось відкриття  виставки «Західна Україна 1939-1941 роки». Експозицію можна оглянути в Українському католицькому університеті, що на вул. Хуторівка, 35, на другому поверсі. Організаторами конференції є Меморіальний музей  жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Сьогодні о 15.00 год. у великій сесійній залі відбудеться засідання архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури Львівської міської ради. На раді обговорюватимуть питання розміщення реколекційного духовного центру для паломників та церкви Блаженного Миколая Чернецького на розі вулиць Варшавської та пр. Чорновола. Також розглядатимуть ескізний проект торгово-офісного центру на вул. Дорошенка, 2 та розміщення молодіжного житлового комплексу на вул. Роксоляни у Львові.

«Стосовно використання проектних рішень - місто на сьогодні є власником авторських прав на проект, котрий розробила компанія «Альпіна». Він пройшов державну експертизу та отримав позитивний висновок на стадії «проект», що передбачає архітектурно-планувальне рішення стадіону. Компанія «Азовінтекс», яка згідно договору генерального підряду відповідає за розробку робочих креслень - вже на цій стадії врахувала технічні можливості українських будівельників та наявні в Україні будівельні матеріали.»

Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий відкрив 46-й Міжнародний турнір з стрільби з лука «Золота осінь». Мер зробив перший постріл з лука по мішені. Відтак розпочався кваліфікаційний раунд на довгій дистанції.

Як повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, цього четверга на сесії Львівської міської ради розглядатимуть питання про надання земельних ділянок для кооперативного будівництва житла львівським освітянам.

Львів готується до опалювального сезону 2009-2010 рр. Станом на сьогодні вже підготовлено 85 котелень та 89 Центральних теплових пунктів «Львівтеплоенерго», 17 котелень та 31 Центральний тепловий пункт «Залізничтеплоенерго», проведено практично 100% гідравлічних випробувань. Зараз повторно гідравліку перевіряють ще на 7 котельнях. Теплопостачальні підприємства замінили понад 12 км теплових мереж.

Львів готується до опалювального сезону 2009-2010 рр. Опалювальний сезон 2009-2010 р. ЛМКП «Львівтеплоенерго» розпочне з новою квартальною котельнею на вул. Богдана Котика, 7. На будівництво котельні було виділено бюджетні кошти в розмірі 2,6 млн грн.

За останні два роки у Львові розпочали проведення капітальних ремонтів у шкільних басейнах. Цього року це три басейни: у школі №92, у дитсадочку «Веселка» та Сихівській гімназії. Загалом на ремонт басейнів у бюджеті міста передбачено на цей рік 2 млн грн.

У Львові при школах та дитячих садках є 29 басейнів, 10 з них потребують капітального ремонту. Упродовж останніх двох років відремонтовано уже 3 басейни.

Цими вихідними у Львові презентують всеукраїнську прем'єру вистави «Целофан». Під час вистави глядачі дізнаються чого б це раптом успішна жінка: красуня, 10 років у шлюбі, двоє чарівних діток, кредит за будинок майже виплачений, джип новий, робота перспективна... загортається на ніч у целофан?

Для під'єднання новозбудованого водогону до діючих мереж на вулиці Мечнікова 15 вересня 2009 р. (у вівторок) з 10 по 18 год. буде припинено подачу води у мікрорайон, обмежений вулицями: Цетнерівка - Мечнікова - Некрасова - Личаківська (непарна сторона) - Чехова - Пекарська.

Середньомісячна заробітна плата  працівників комунальних підприємств міста за 1-е півріччя 2009 року становила  1474,1грн. Це на 270,9 гривень більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У вересні цього року Львівська архиєпархія УГКЦ святкує 20-річчя виходу з підпілля. Кульмінацією святкувань буде Архиєрейська Божественна літургія, запланована на 20 вересня 11.00 поблизу храму св. Архистратига Михаїла (Львів, вул. Винниченка, 22). Перед початком Богослужіння в усіх храмах Львівської Архієпархії УГКЦ залунає радісний передзвін, який сповіщатиме «осінь відродження Української греко-католицької церкви».